Blog

W Łodzi odbyły się targi stomatologiczne CEDE

Choć targi stomatologiczne CEDE wróciły z Poznania do Łodzi już w tamtym roku, to
z powodu pandemii COVID-19 trafiły wtedy nie do Hali Expo, a do Atlas Areny. Teraz wszystko wróciło już do normy. Trzydziesta edycja targów odbyła się w dniach 22-24 września.

To już trzydzieste spotkanie z branżą stomatologiczną

Targi stomatologiczne CEDE organizowane są przez firmę Exactus już od 1991 roku,
a za każdym razem bierze w nich udział nawet kilka tysięcy osób. W dniach 22-24 września odbyła się już 30. edycja wydarzenia, tym razem w miejscu, które od początku przeznaczone było do targów, czyli w Hali Expo w Łodzi, gdzie pojawiło się aż 140 wystawców, w pełni wykorzystując całą przestrzeń wystawienniczą obiektu.

Oferta wystawiennicza i szkoleniowa skupiała się przede wszystkim na tym, co we współczesnej stomatologii najciekawsze i najnowocześniejsze, czyli m.in. na stomatologii cyfrowej, powikłaniach w endodoncji, pracy pod mikroskopem, implantologii, stomatologii estetycznej, regeneracji przyzębia czy peri-implantis.

Do tej pory mogłoby się wydawać, że wybudowany w 1877 roku pałac Izraela Poznańskiego widział już wszystko, jednak nigdy nie gościł gwiazd CEDE, choć przez lata odbywały się tam spotkania integrujące branżę stomatologiczną w Polsce.

Gwiazdy CEDE 2022, czyli wręczanie nagród

Jurorzy, na czele których stanął prof. Jerzy Sokołowski z Uniwersytetu Medycznego w Łodzi, mieli trudne zadanie w postaci przyznania tytułów Gwiazd CEDE 2022. Ostatecznie wybory były jednomyślne w większości przypadków, a decydującym czynnikiem okazała się użyteczność danego produktu.

Wyniki prezentują się następująco:

  • Gwiazda CEDE w kategorii sprzętu stomatologicznego – Smile Lite MDP2 – Mobilna Fotografia Stomatologiczna (Hol-Dental Depot)
  • Gwiazda CEDE w kategorii materiałów stomatologicznych – pilniki endodontyczne XP-endo Shaper + Finisher (Nevadent)
  • Gwiazda CEDE w kategorii profilaktyki stomatologicznej – specjalistyczna płukanka profilaktyczno-pozabiegowa Alfa Scaling (ATOS Marek Zakrzewski)
  • Gwiazda CEDE w kategorii materiałów techniki dentystycznej – pasta polerska do cyrkonu ZirGloss (Hol-Dental Depot).
W Łodzi odbyły się targi stomatologiczne CEDE
Laureaci Gwiazd CEDE. zródło: https://www.cede.pl/

Perspektywy branży stomatologicznej

CEDE to wciąż bardzo ważny element synergii między biznesem, nauką i praktyką. Nie ma wręcz firmy, która nie prezentowałaby swoich usług czy produktów stomatologicznych na wspomnianych targach. Producenci i dystrybutorzy sprzętu oraz materiałów znaleźli dzięki temu klientów i partnerów, a niektórzy z nich rozwinęli skrzydła na tyle, że dziś sprzedają swoje produkty na całym świecie.

W trakcie pandemii uważano, że targi branżowe na zawsze zmienią swoją formułę na wirtualne spotkania i wideokonferencje. Tak się jednak nie stało. CEDE to nie tylko platforma do prezentacji nowych technologii czy do zakupów, ale oprócz tego łączy ludzi oraz inspiruje ich do działania.

Żródło: https://www.infodent24.pl/, https://www.cede.pl/

Mirosław Fojut

Lekarz specjalista, pasjonat rynku szczoteczek elektrycznych oraz towarzyszących im innowacji. Jestem autorem artykułów dotyczących nie tylko mojego zawodu, czyli chorób jamy ustnej i zębów, ale także tych bardziej „na luzie”, o tym, co w dentystycznej trawie piszczy. Śledzę na bieżąco nowinki dentystyczne od Ameryki po Chiny, aby móc dzielić się swoją wiedzą nie tylko ze swoimi pacjentami, ale też Wami, czytelnikami. Żywię tym samym nadzieję, że moi koledzy po fachu również zaczną się otwierać na innowacje po zapoznaniu się z nimi i wprowadzać nowatorskie metody leczenia do polskich gabinetów.

Powiązane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back to top button