Szukaj szczoteczki

Szczoteczki soniczne Philips Sonicare

Philips Sonicare FlexCare PlatinumSonicare to marka szczoteczek sonicznych produkowanych przez firmę Philips. Za jej początek można uznać spotkanie pod koniec lat 80 poprzedniego stulecia przedsiębiorcy z branży elektrotechnicznej Davida Giulianiego oraz naukowców Davida Engela i Roya Martina z Uniwersytetu w Waszyngtonie. Założyli oni firmę o nazwie GEMTech, która miała odpowiadać za stworzenie nowego typu urządzenia elektrycznego do pielęgnacji higieny jamy ustnej. Po kilku latach intensywnych badań oraz powstaniu wielu prototypów, szczoteczka Sonicare została pokazana światu na konwencji medycznej na Florydzie w listopadzie 1992 roku.

 

W 1995 firma GEMTech postanowiła zmienić nazwę na Optiva Corporation. W październiku 2000 roku dział Philipsa odpowiedzialny za urządzenia AGD oraz higienę osobistą przejął firmę Optiva Corporation, a kilka miesięcy później zmienił jej nazwę na Philips Oral Healthcare i rozpoczął intensywne działania marketingowe oraz stopniowe poszerzanie oferty marki.

 

Szczoteczki Sonicare cieszyły się coraz większą popularnością i pod koniec 2001 roku stały się numerem jeden sprzedaży w swojej kategorii w Stanach Zjednoczonych. W celu zwiększenia zasięgu marki, w 2003 zaczęto używać pełnej nazwy, czyli Philips Sonicare.

 

W najnowszych modelach szczoteczek sonicznych Philips Sonicare, główka porusza się prędkością 62 000 drgań na minutę (260 Hz). W urządzeniach nie znajdziemy tradycyjnych ładowarek z kablami. Ładowanie odbywa się indukcyjnie – wystarczy umieścić rękojeść na specjalnej podstawce – ładowarce. Wymienna głowica jest również napędzana magnetycznie. Do szczoteczek pasują wszystkie końcówki Philips Sonicare.

Jak działają szczoteczki soniczne Philips Sonicare

Philips Sonicare to dostawca wysokiej klasy irygatorów dentystycznych oraz najpopularniejszych szczoteczek sonicznych oraz w naszym kraju. Szczoteczki soniczne Philips Sonicare poruszają się 500 razy szybciej od swoich tradycyjnych odpowiedników co sprawia, że radzą sobie o wiele lepiej z usuwaniem przebarwień oraz płytki nazębnej niż zwyczajne szczoteczki. Urządzenia wykorzystują specjalistyczną technologię DFA – Dynamic Fluid Action, charakteryzującą się wysoką skutecznością mycia i zapewniającą do 62 000 drgań na minutę. Jej sposób działania wykorzystuje połączenie ruchów o częstotliwości dźwiękowej oraz ruchów wymiatających, co przekłada się na precyzyjne usuwanie osadu, resztek jedzenia oraz mycie przestrzeni międzyzębowych, kieszeni i oczyszczania elementów aparatów ortodontycznych.

 

Od niedawna w ofercie marki Philips można znaleźć także irygator dentystyczny Philips Sonicare Airfloss wykorzystujący nowoczesną technologię mikrostrzałów powietrza połączonych z działaniem wody pod ciśnieniem. Funkcja ta umożliwia dokładne usuwanie resztek jedzenia oraz zanieczyszczeń z trudno dostępnych miejsc w jamie ustnej. Produkty Philips Sonicare cieszą się uznaniem specjalistów oraz stomatologów na całym świecie. Sonicare jest liderem w dostarczaniu wysokiej klasy szczoteczek sonicznych. Produkty tej marki znajdziemy w praktycznie wszystkich najpopularniejszych sklepach. Możemy wymienić wiele różnych modeli szczoteczek Philips Sonicare, ale wszystkie łączy ta sama zasada działania. Poszczególne wersje i modele różnią się od siebie ilością trybów działania, rodzajem ładowania, wytrzymałością akumulatorka, rodzajem dodatków w zestawie, dołączonymi końcówkami.

Najlepsze obecnie na rynku szczoteczki Philips Sonicare to:

  1. Philips Sonicare FlexCare Platinum

Wysokiej klasy szczoteczka soniczna, która oferuje 3 tryby mycia zębów na 3 różnych poziomach intensywności. Razem daje to 9 różnych opcji szczotkowania i zapewnia kompleksową higienę jamy ustnej. Bogato wyposażony zestaw, w którym znajdziemy 2 końcówki, 2 ładowarki oraz specjalną stację do dezynfekcji końcówek.

 

  1. Philips Sonicare Diamond Clean

Jedna z najbardziej zaawansowanych szczoteczek sonicznych na naszym rynku. Urządzenie oferuje 5 trybów pracy i charakteryzuje się nowoczesnym – bardzo praktycznym designem. W bogato wyposażonym zestawie znajdziemy min. ładowarkę w postaci szklanki, dwie końcówki oraz etui podróżne z wbudowaną ładowarką.

 

  1. Philips Sonicare Healthy White Plus

Model wykorzystujący do mycia technologię Dynamic Fluid Action bazującą na połączeniu ruchów włókien w główce oraz szerokim zakresie ruchu wymiatającego. W zestawie jedna końcówka, ładowarka oraz rękojeść.

 

  1. Philips Sonicare Easy Clean

Szczoteczka ze specjalną końcówką w kształcie rombu, co umożliwia dokładniejsze czyszczenie przestrzeni międzyzębowych. Model pozwala skorzystać z 2 trybów mycia zębów w 3 róznych