GC Tooth Mousse – działanie i sposób użycia

Przeglądając oferty sklepów stomatologicznych, z pewnością natkniemy się na pastę o niewiele mówiącej nazwie GC Tooth Mousse. Mało kto jednak wie, że jest produkt pochodzący od jednego z najstarszych producentów na rynku – GC Corporation powstało w Tokio, w roku 1921. Przedsięwzięcie to, początkowo zwące się jeszcze GC Chemical Research Laboratory, było owocem ambicji trójki młodych chemików, którzy swoją pierwszą siedzibę otworzyli w tokijskiej dzielnicy Ikebukuro. W 1922, na rynku zawitał ich pierwszy produkt – cement dentystyczny z fosforanu cynku. Niestety, nie wszystko wychodzi za pierwszym razem. Tak było też w przypadku GC, których wynalazek szybko odpadł z gry.

Zamiast się zrażać, laboratoria postanowiły przysiąść do pracy, zaś po trzech latach, w 1925 roku, na rynku pojawił się ich pierwszy udany produkt, jakim była krystaliczna wersja poprzedniego cementu dentystycznego. Dziesięć lat później, GC rozpoczęło ekspansję na rynki zachodnie, zaś trzy lata później przeniosło się z Ikebukuro do Itabashi. Rok po zakończeniu wojny, podczas której GC wstrzymało na pewien czas pracę, firma zmieniła nazwę na GC Chemical Industrial Co. Ltd. Dwa lata później, GC zakończyło pracę nad swoimi protezami z porcelany, wypuszczając jednocześnie na rynek gips stomatologiczny Plastone.

Lata pięćdziesiąte były dla Japończyków prawdziwym boomem ekonomicznym, spowodowanym wojną koreańską. Dla GC była to idealna okazja na umocnienie swojej pozycji – ich nowe produkty spełniły nowe standardy, zaś amerykańska delegacja dentystyczna, pod przewodnictwem doktora George’a Pfaffenbargera, pozwoliła im na pozyskanie sobie dodatkowego rozgłosu, sprzyjającemu promowaniu marki. I chociaż Amerykanie w latach pięćdziesiątych raczej nie byliby skłonni od razu zaopatrywać swoje gabinety dentystyczne w towary japońskiej produkcji (brak zaufania i rasizm wciąż miały się w Stanach bardzo dobrze), tak pewna reklama i intryga jednak pozostały. W 1954 roku, dyrektor GC, Kiyoshi Nakao, otrzymał od japońskiego rządu Medal Honoru z zieloną wstęgą. W 1956 założone zostaje społeczeństwo członków GC (z 3600 członkami), zaś dwa lata później, w Kasugai w prefekturze Aichi powstaje GC Toushi Kogyo Corporation. Rok 1959 przynosi GC kolejny krok w przód – w dzielnicy Itabashi w Tokyo powstaje firmowe centrum badań i rozwoju.

Kolejne lata były dla GC równie łaskawe – w 1963 roku, firma otworzyła biuro w Osace, zaś w 1971 założone zostało GC International Corporation (GCI), na pierwsze owoce pracy którego nie trzeba było długo czekać – zaledwie rok po swoim powstaniu, GCI otworzyło wydział europejski w belgijskim Kortrijk. W 1973 roku, firma zmieniła nazwę ponownie, tym razem na GC Dental Industrial Corporation, zakładając jednocześnie kolejny swój wydział: GC Dental Equipment Corporation, który od tej pory przejął prace nad produkcją nowego sprzętu dla gabinetów dentystycznych.

W 1974 roku, GCI otworzyło kolejny zagraniczny wydział, w dalszym ciągu trzymając się zachodniej strony Żelaznej Kurtyny. Tym razem wybór padł Paryż. Cztery lata później, GC odnotowało zauważalny skok w górę swoich międzynarodowych transakcji.

Lata osiemdziesiąte przyniosły GC garść przełomów. W 1981 roku, na sześćdziesiątą rocznicę firmy, GCI udaje się założyć wydział w Stanach, w Scottsdale w stanie Arizona. Jednocześnie GC staje się pierwszą japońską firmą, która zostaje członkiem ADTA – amerykańskiego stowarzyszenia handlu stomatologicznego. Tymczasem w Japonii, dyrektor GC, Toshio Nakao, wysuwa się z propozycją wprowadzenia GQC – wewnętrznego systemu kontroli jakości.

W 1984 roku, firma rozbudowała swoją amerykańską placówkę, przenosząc jednocześnie wydział europejski z Kortrijk do innego belgijskiego miasta, Leuven, gdzie otwarty zostaje magazyn GC. Dwa lata później, firma wkracza na rynek niemiecki, zakładając GC Germany. W Japonii trwa z kolei badanie opinii 20646 klientów w celu polepszenia jakości produktów GC. W 1987 producent ten wkracza też na rynek koreański, zaś rok później, także w Hong Kongu i Tajwanie. W 1989 roku, w belgijskiej fabryce powstaje GC Vest – pierwszy europejski produkt GC, produkowany poza Japonią.

W 1991 roku firma wreszcie przyjęła nazwę obowiązującą dzisiaj – GC Corporation. W 1993 roku w Wielkiej Brytanii powstaje wydział w Newport Pagnell. Na przestrzeni lat dziewięćdziesiątych, GC otwiera trzy fabryki w Europie a także wydział izraelski w Tel Aviv.

Pierwsze pasty z serii Tooth Mousse pojawiły się na rynku azjatyckim w 2002 roku, z czasem znajdując drogę także na rynek europejski, w tym także polski. Ceny tych past nie należą do szczególnie niskich – za pudełko zapłacimy około 50 złotych. Czy są one jednak warte swojej ceny, skoro w sklepach stomatologicznych z łatwością znajdziemy tańsze produkty?

Pasta GC Tooth Mousse

GC Tooth Mousse – działanie i sposób użyciaPasta GC Tooth Mousse jest bazowana na wodzie. W przeciwieństwie do innych produktów tego typu, z Tooth Mousse korzystamy miejscowo. Zamiast wyciskać ją na szczoteczkę, wystarcza mała jej ilość na opuszku palca, którą wcieramy w ząb wymagający szczególnej opieki. Najważniejszym składnikiem GC Tooth Mousse jest RECALDENT, czyli pochodna kazeiny – białka mleka. Po dostaniu się do wnętrza naszej jamy ustnej, RECALDENT zacznie się gromadzić na płytce nazębnej, bakteriach zamieszkujących wnętrze ust oraz tkance miękkiej i hydroksyapatytach. Efekt jest taki, że naszemu organizmowi zostaną dostarczane wapń i fosforan, co ma bardzo pozytywne działanie na jamę ustną. Nasze zęby zostaną zremineralizowane i wzmocnione, zaś kwas pochodzący z bakterii nie będzie w stanie zacząć zmian próchniczych na ich powierzchni. Powstrzymany zostaje też proces demineralizacji szkliwa.

Czym dokładnie jest ta cała demineralizacja? Jest to niekorzystny proces, podczas którego tkanki zęba tracą wapno i fosforan, które zostają z nich wypłukiwane. Do demineralizacji szkliwa dochodzi wtedy, gdy spożywamy dużo napojów o niskim pH, a także podczas wybielania zębów lub najzwyklejszego w świecie procesu starzenia. Dlatego właśnie pasty przeznaczone dla seniorów skupiają się tak bardzo na wzmocnieniu szkliwa. Inne pasty tego rodzaju znajdziesz w naszym rankingu past remineralizujących.

Pasta GC Tooth Mousse pomaga też ślinie w jej pracy, jaką jest oczyszczanie jamy ustnej z bakterii oraz wypoziomowanie pH w ustach do optymalnego poziomu. Ponadto, pasta ta wyrównuje i rozjaśnia szkliwo, zamyka kanaliki zębowe odpowiedzialne za dyskomfort w zębach wrażliwych, zapobiega pierwszym stadiom próchnicy oraz powstawaniu białych plam, chociażby po leczeniu ortodontycznym.

Komu dedykowana jest pasta GC Tooth Mousse w szczególności? Przede wszystkim ludziom, u których ryzyko próchnicy jest bardzo wysokie. Jeśli wybieliliśmy niedawno zęby, pasta ta pozwoli nam też na redukcję nadwrażliwości. Jeśli nasze zęby były profesjonalnie oczyszczane z kamienia lub fluoryzowane, wówczas to Tooth Mousse będzie dla nas idealnym suplementem. Poleca się ją też ludziom, u których zdjęto aparat ortodontyczny oraz cierpiącym na kserostomię, zespół Sjögrena lub po prostu narażonych na ubytki erozyjne.

Pasta GC MI Paste Plus

GC Tooth Mousse – działanie i sposób użyciaPasta GC Tooth Mousse, zwana też płynnym szkliwem, to kolejny wynalazek korporacji GC. Oferuje nam ona wszystko, co mogliśmy znaleźć w wyżej wymienionym Tooth Mousse, z dodatkiem fluoru. Pozwala to nie tylko na lepsze wchłanianie fluoru przez szkliwo, ale też jego uwalnianie.

MI w nazwie produktu oznacza „minimum interwencji”. Oznacza to, że pasta GC Tooth Mousse jest delikatna dla naszych zębów i nie narusza w żaden sposób szkliwa wrażliwego. Podobnie jak w przypadku jej poprzedniczki, także i tutaj znajdziemy oparty na kazeinie składnik RECALDENT, stanowiący połączenie fosfopeptydu kazeiny z amorficznym fosforanem wapnia. Dzięki niemu, naszym zębom nie będzie brak zasobów fluoru i wapnia, co uczyni je mocniejszymi i odporniejszymi na potencjalne zmiany próchnicze. W ciągu kilku chwil uda nam się przywrócić prawidłową równowagę mineralną w jamie ustnej.

Pasta GC Tooth Mousse jest rekomendowana w tych samych przypadkach co Tooth Mousse, a także jako alternatywna forma fluoryzacji u dzieci, które skończyły już szósty rok życia. Jeśli szukamy sposobu na połączenie fluoryzacji z remineralizacją, GC MI Paste Plus to idealny wybór dla nas!

GC Dry Mouth Gel – idealny lek na suchość w jamie ustnej

GC Tooth Mousse – działanie i sposób użyciaOferta GC przeznaczona dla klientów indywidualnych to nie tylko pasty do zębów – popularnym w Polsce produktem jest także żel na suchość jamy ustnej, dostępny w cenie około 30 złotych w naszych rodzimych sklepach stomatologicznych. Suchość jamy ustnej jest, sama w sobie, dolegliwością tak samo ignorowaną, co potencjalnie szkodliwą. Może być powodowana niektórymi chorobami, na przykład cukrzycą, spożywaniem pewnych leków lub paleniem wyrobów nikotynowych. Sucha błona śluzowa jest wrażliwa na podrażnienia, zaś w naszej jamie ustnej tworzy się idealne środowisko dla bakterii, odpowiedzialnych za próchnicę.

Żel możemy stosować kiedykolwiek chcemy, o każdej porze dnia i nocy. Wystarczy rozprowadzić go palcem po zębach, języku oraz wnętrzu jamy ustnej, gdy tylko poczujemy suchość. Produkt jest dostępny w czterech smakach: cytrynowym, malinowym, miętowym i pomarańczowym. A ponieważ jego tubka nie należy do szczególnie dużych, można z niego korzystać także podczas wyjścia. Produkt utrzymuje też pH w ustach na stosunkowo bezpiecznym poziomie.

Produkt nie może być stosowany wespół z innymi produktami, niż pastami produkcji GC. Rekomenduje się go ludziom cierpiącym na zespół Sjögrena oraz długotrwałe choroby pokroju cukrzycy, oddychającym ustami podczas snu, przechodzącym radioterapię głowy i szyi, noszącymi protezy zębowe i zmagającymi się z suchością jamy ustnej po spożyciu leków.

Doświadczenie w branży wyraźnie widoczne

Dokonania GC Corporation na polu stomatologii są naprawdę imponujące. Za trzy lata firma ta skończy już sto lat, zaś na rynku wciąż pojawiają się nie tylko jej pasty, ale także sprzęt do laboratoriów oraz gabinetów dentystycznych. I chociaż produkty przez nią produkowane nie należą do najtańszych, nie można odmówić im tego, że prezentują sobą naprawdę nowatorskie rozwiązania. Jeśli poszukujemy kompleksowego sposobu na poprawę zdrowia naszej jamy ustnej, oferta GC z pewnością jest czymś, z czym warto jest się zapoznać.

GC Tooth Mousse – działanie i sposób użycia

Karolina Małecka

Od 5 lat jestem mamą. Kiedy szukałam informacji o tym, jak odpowiednio dbać o jamę ustną mojego synka, nie mogłam znaleźć wiarygodnych źródeł w Internecie. Z tego powodu zaczęłam przeglądać literaturę. Od tego czasu w Internecie zaczęło pojawiać się wiele informacji. Nie wszystkie jednak są zgodne z prawdą. Moim celem jest podawać wiarygodne informacje wszystkim rodzicom, którym zależy na tym, by odpowiednio dbać o zdrowie jamy ustnej swoich pociech.

Jeden komentarz

  1. Stosuję ten żel na suchą jamę ustną i muszę przyznać, że faktycznie dobrze się sprawuje. Efekty utrzymują się bardzo długo, a zamiast jakiegoś obrzydliwego, chemicznego posmaku, mamy tu naprawdę przyjemną pomarańcz (czy co innego, jak ktoś ma inne preferencje). Mogliby tylko z czasem faktycznie wydawać je w nieco większych butelkach.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Back to top button