Ranking nakładek wybielających

W odpowiedzi na potrzeby konsumentów, producenci z roku na rok wytwarzają coraz więcej artykułów, dzięki którym możemy bez kłopotu wybielić swoje zęby bez wychodzenia z domu. Jednym z takich akcesoriów są nakładki wybielające. Zazwyczaj wykonuje się je z przezroczystego, elastycznego materiału i konieczne jest wypełnianie ich wybielającym żelem przez użytkownika samodzielnie. Nakładki wybielające nie są zbyt tanie (uchodzą za droższe od innych akcesoriów służących do rozjaśniania zębów w domu), ale cieszą się rosnącą popularnością, ponieważ gwarantują bardzo dobre efekty. Według ekspertów, właściwie przeprowadzona kuracja wybielająca nakładkami jest w stanie rozjaśnić nasze szkliwo w sposób porównywalny do profesjonalnych zabiegów, które oferują gabinety stomatologiczne.

Rodzaje nakładek na zęby

Nakładki na zęby mają wiele funkcji – nie służą jedynie do rozprowadzania na uzębieniu wybielającego żelu. Na sklepowych półkach możemy znaleźć:

  • nakładki wybielające – dedykowane wszystkim, którzy pragną poprawić kolor uzębienia. Aplikuje się na nie wybielający żel, a następnie zakłada na kilkadziesiąt minut na zęby (w niektórych przypadkach konieczne jest przetrzymywanie nakładek na zębach przez całą noc). Wybielająca kuracja przeprowadzana przy ich pomocy trwa kilka-kilkanaście dni i dostarcza bardzo dobrych efektów;
  • nakładki korygujące zgryz – tworzone dla pacjenta indywidualnie na bazie uprzednio wykonanego w gabinecie ortodontycznym wycisku. W przypadku problemów ze zgryzem pozwalają uniknąć noszenia w przyszłości aparatu ortodontycznego, natomiast u osób, które aparat nosiły, stabilizują zęby w nowej pozycji, zapobiegając nawrotowi wady;
  • nakładki relaksacyjne – tworzone dla osób, u których stwierdzono bruksizm (mimowolne zgrzytanie zębami). Choroba ta może przyczyniać się do ścierania się zębów, ich rozchwiania, a nawet wypadnięcia. Właśnie dlatego tak istotne jest, by z nią walczyć. Nakładki relaksacyjne zakłada się na noc, rozluźniają one mięśnie szczęki, a także tworzą barierę pomiędzy górną a dolną szczęką, uniemożliwiając ścieranie się zębów;
  • nakładki ozdobne – to tak zwane „grille”. Mogą mieć różny kształt i formę, najczęściej są koloru złotego bądź srebrnego. Szczególnie popularne wśród gwiazd hip-hopu, celebrytów oraz osób, które lubią wzbudzać swoim wyglądem kontrowersje. Ważne, by grill był bardzo dobrze dopasowany do uzębienia użytkownika (najlepiej zlecić jego wykonanie na bazie wycisku naszego uzębienia pracowni protetycznej), ponieważ w przeciwnym razie jego noszenie może prowadzić do otarć, skaleczeń, oraz uszkodzeń zębów.

Jak przygotować się do kuracji wybielającej przy użyciu nakładek?

Nakładki wybielające to najpopularniejsze z typów nakładek. Możemy wybielić nimi zęby zarówno w domu, jak i gabinecie stomatologicznym. Najskuteczniejsze jest oczywiście rozjaśnianie szkliwa pod nadzorem specjalisty, jednak jest ono również dość drogie – kilka razy droższe niż kuracja domowa. Właśnie dlatego gros osób decyduje się na nabycie wybielających nakładek, które dostępne są w aptekach, drogeriach, czy internetowych sklepach.

Zazwyczaj takie nakładki nakłada się na zęby na kilkadziesiąt minut, a cała kuracja nimi trwa nie dłużej niż kilkanaście dni (jej dokładny czas jest uzależniony od intensywności działania żelu wybielającego i jego producenta). Zanim jednak zaczniemy rozjaśniać zęby nakładkami, będziemy musieli się do tego odpowiednio przygotować. Nie w każdym przypadku nakładkowe wybielanie jest bowiem bezpieczne.

Przed nabyciem wybielającego zestawu trzeba przede wszystkim udać się na wizytę do stomatologa, który zbada i oceni stan naszej jamy ustnej, aby wykluczyć ewentualne schorzenia, mogące stanowić przeciwskazanie do wybielania. W razie konieczności, lekarz wypełni wszystkie ubytki, zakładając plomby. Na pewno zaproponuje nam też przeprowadzenie zabiegu skalingu, a więc usuwania kamienia nazębnego. Warto także dodatkowo – w ramach uzupełnienia skalingu – poddać się piaskowaniu, czyli operacji usuwającej z powierzchni szkliwa przebarwienia. Dzięki niej, późniejsze rozjaśnianie szkliwa przy użyciu nakładek wybielających będzie dużo efektywniejsze.

Jak wybrać najlepsze nakładki wybielające dla siebie?

Jak podkreśliliśmy wcześniej, w przypadku nakładek wybielających najważniejsze jest to, jak przylegają one do naszych zębów. Właściwie dopasowane nakładki pozwolą uniknąć podrażnień i uszkodzeń zębów, a także sprawią, że żel wybielający będzie mógł dokładniej wniknąć w szkliwo. Na szczęście większość obecnie dostępnych w drogeriach i aptekach nakładek wybielających ma elastyczną formę i z łatwością dopasowuje się do kształtu uzębienia, jednak zawsze przed zakupem produktu warto profilaktycznie upewnić się, czy będzie dla nas pod tym kątem odpowiedni. Jeżeli mamy wątpliwości, zawsze możemy dopytać o to stomatologa czy też sprzedawcy.

Podczas dokonywania wyboru produktu zwróć również uwagę na skład żelu wybielającego, który jest dołączony do nakładki. Dzięki niemu uzyskasz informację, jakiego rodzaju substancje służą żelowi do wybielania i czy aby na pewno jego działanie jest bezpieczne. Ważne kryterium zakupowe stanowią także takie elementy jak: liczba atestów, jakie posiada dane akcesorium, przewidywany czas trwania kuracji wybielającej oraz cena zestawu.

Doskonale zdajemy sobie sprawę, że trudno jest przeanalizować wszystkie nakreślone wyżej elementy i podjąć decyzję, którą będziemy usatysfakcjonowani. Dlatego my – chcąc Wam to wszystko ułatwić – stworzyliśmy ranking pięciu najlepszych, najbardziej rekomendowanych nakładek wybielających. Układając go, sugerowaliśmy się nie tylko własnym doświadczeniem, ale działaliśmy także w oparciu o opinie, których dostarczyli nam na temat poszczególnych produktów użytkownicy oraz współpracujący z nami eksperci z branży stomatologicznej. Sprawdźcie, co z tego wyszło.

Ranking nakładek wybielających

1. Biała Perła Plus – system wybielający zęby w 5 dni

Warto zainteresować się także systemem wybielającym od polskiej marki Biała Perła. Efekty jego stosowania są naprawdę zadowalające – po zalecanych pięciu dniach kuracji uzębienie staje się jaśniejsze nawet o 5 odcieni. Nakładki są trwałe, wykonane z bardzo solidnego materiału, a wybielający żel, który musimy po nich rozprowadzać, działa subtelnie i łagodnie, nie powodując nadwrażliwości. Dodatkowy atut produktu stanowi to, że w zestawie wraz z nim otrzymujemy wspomagającą wybielanie pastę. Ponadto wszystko dostępne jest w naprawdę przystępnej cenie (koszt zestawu to 70-80 złotych). Jeśli mielibyśmy się o coś przyczepić, to o dopasowanie nakładek – nie są one zbyt elastyczne, trudno dopasowują się do zgryzu i niektórzy użytkownicy narzekają, że przetrzymywanie ich na zębach przez zalecane 20 minut jest dość niekomfortowe.

2. Opalescence GO 6%

Niekwestionowany lider naszego rankingu to nakładki wybielające Opalescence GO 6%.  Marka Opalescence znana jest ze swojej najwyższej jakości żeli wybielających, i nie zawiodła pod tym kątem również tym razem – w składzie dołączonego do nakładek żelu znajdziemy tak wartościowe składniki jak azotan potasu (świetnie rozjaśnia zęby, a ponadto zapobiega ich nadwrażliwości) oraz fluor (wzmacnia szkliwo i chroni przed próchnicą). Same nakładki również spisują się jak należy – bardzo łatwo się je zakłada i ściąga, doskonale dopasowują się do kształtu zębów, nie powodują podczas noszenia żadnego dyskomfortu. Przetrzymywać je na zębach musimy przez 90 minut, a cała kuracja wybielająca nakładkami Opalescence GO 6% trwa od 5 do 10 dni, a zatem dość krótko. Dodatkowe atuty produktu to przyjemny, miętowy posmak oraz to, że żelu wybielającego nie musimy nakładać na nakładki samodzielnie – nakładki są nim wypełnione od zakupu.

3. Iwhite Instant

Na nakładki wybielające Iwhite Instant warto zwrócić uwagę przede wszystkim ze względu na ich dwojakie działanie: nakładki nie tylko efektywnie wybielają zęby, ale również wzmacniają szkliwo. To zasługa zawartych w nich składników aktywnych, które zapobiegają namnażaniu się nowej płytki nazębnej i otaczają ochroną dziąsła. Nakładki z łatwością dopasowują się do kształtu każdych zębów, łatwo się je zakłada i ściąga. Na zębach przetrzymywać je należy dwa razy dziennie przez jedynie 20 minut, bardzo krótki jest też czas całej kuracji – wynosi tylko 5 dni. Jedyny minus zestawu to smak żelu wybielającego, którym wypełnione są nakładki. W dodatku, według niektórych utrzymuje on się na zębach zdecydowanie za długo.

4. Profesjonalny zestaw do wybielania zębów Style White

Style White to wysokiej jakości, specjalistyczny zestaw do wybielania zębów w domu. Produkt – podobnie jak inne ujęte w zestawieniu – rozjaśnia nasze szkliwo przy pomocy żelu wybielającego, który jednak dodatkowo naświetlany jest dołączoną do zestawu lampą LED. Takie wybielanie przynosi znakomite rezultaty. Nakładka Style White ładnie dopasowuje się do zgryzu i dzięki temu gwarantuje bardzo dobre, równomierne rozprowadzenie wybielającego żelu po wszystkich zębach. Dzięki zestawowi możemy rozjaśnić uzębienie nawet o 5 odcieni, i to w bardzo krótkim czasie – całą kurację można bowiem zakończyć nawet w jeden dzień (!), poddając się sześciu wybielającym sesjom. Style White to jednak nie zestaw na każdy portfel – jego koszt to około 150 złotych.

W jaki sposób należy wybielać zęby nakładkami?

Przed rozpoczęciem korzystania z wybielających nakładek, zawsze warto zapoznać się z instrukcją obsługi, która zazwyczaj umieszczona jest na tylnej części opakowania produktu. Sposób użytkowania poszczególnych nakładek może się nieco różnić, a przecież nie chcemy za sprawą nakładkowego wybielania nabawić się żadnych przykrych dolegliwości.

Wiecie już, że nakładki najczęściej trzeba przetrzymywać na zębach przez kilkadziesiąt minut, a kuracja wybielająca trwa kilka-kilkanaście dni. Przez cały jej okres, a także dwa tygodnie po zakończeniu rozjaśniania szkliwa, rekomenduje się stosowanie tak zwanej „białej diety”. Innymi słowy – powinniśmy wykluczyć z jadłospisu wszelkie produkty, które mogłyby na nowo przebarwiać szkliwo, czyli kolorowe owoce, kawę, herbatę, itp. Bezwzględnie zaleca się także zrezygnowanie z palenia papierosów, i to najlepiej na stałe – dym tytoniowy szybko bowiem odbarwia szkliwo, więc palacze prawdopodobnie uzyskanymi efektami nie będą mogli cieszyć się zbyt długo.

A oto instrukcja, jak krok po kroku powinien wyglądać proces zakładania na zęby wybielających nakładek.

  1. Sumiennie wyszczotkuj zęby (najlepiej korzystaj z past delikatnych o właściwościach odbudowujących szkliwo) i usuń naleciałości z miejsc trudno dostępnych przy pomocy nici dentystycznej.
  2. Nałóż na nakładki dołączony do zestawu żel wybielający. Pamiętaj o tym, by rozprowadzić go równomiernie po całym ich wnętrzu. Nie przesadź z ilością – zbyt duża warstwa preparatu może sprawiać, że będzie spływał z nakładek i podrażniał dziąsła (krok ten możesz pominąć, jeśli Twoje nakładki są nasączone żelem przez producenta).
  3. Umiejętnie załóż nakładki i pozostaw na zębach na wyznaczony przez producenta czas. W trakcie kuracji niczego nie jedz ani nie pij. Staraj się, aby nakładki nie zsunęły się z zębów.
  4. Po upływie zalecanego przez producenta czasu, zdejmij nakładki z zębów.
  5. Precyzyjnie oczyść nakładki z pozostałości żelu, a następnie schowaj je do załączonego przez producenta pojemniczka, pudełka, bądź innego, przeznaczonego do tego akcesorium (krok ten możesz pominąć, jeśli używasz nakładek jednorazowych).
  6. Starannie przepłukaj jamę ustną wodą.

Gdybyś odczuł w związku z używaniem nakładek wybielających jakiekolwiek niepokojące dolegliwości (ból, pieczenie, nadwrażliwość), natychmiast przerwij kurację i skonsultuj się z producentem zestawu bądź stomatologiem.

Ile kosztują nakładki wybielające?

Nakładki wybielające przynoszą zazwyczaj bardzo dobre rezultaty i użytkownicy są z rozjaśniania nimi szkliwa niezmiernie zadowoleni. Należy mieć jednak na uwadze, że koszty nakładek są znacznie wyższe niż te, które wiążą się chociażby z wybielaniem zębów pastami wybielającymi czy przy pomocy wybielających pasków. Oferujący nakładkowe wybielanie zestaw, który możemy nabyć w drogerii, aptece czy sklepie internetowym, to koszt rzędu 100-150 złotych. Jeszcze droższe jest wybielanie zębów nakładkami u dentysty – ono potrafi się wiązać z wydatkiem nawet 600-700 złotych.

Back to top button