Szukaj szczoteczki

Jak zadbać o białe zęby i zdrowy uśmiech?

białe zębyPosiadanie pięknych i zdrowych zębów jest marzeniem wielu ludzi. Nie tak trudno jest dojść do poziomu idealnego, jednak jest to okupione przede wszystkim odpowiednim nastawianiem, właściwymi środkami i codzienną opieką. Tych kilka kroków z pewnością pomoże w uzyskaniu zamierzonego celu.

Regularne czyszczenie

Najistotniejszą rzeczą jest codzienne czyszczenie zębów. Najlepiej jest zadbać o to, aby posiadać dobre przyrządy i odpowiednie produkty. Pasta do zębów powinna zawierać odpowiedni wskaźnik RDA (maksymalnie 50). Szczoteczka nie powinna zaś mieć więcej niż 3 miesiące. Najlepsza jest szczoteczka elektryczna, usuwa ona najwięcej zanieczyszczeń i bakterii. Po dokładnym, dwuminutowym umyciu zębów można przejść do kolejnego kroku. Jest to czyszczenie przestrzeni międzyzębowych za pomocą nici dentystycznej. Przed pierwszym użyciem warto jest zapoznać się z instrukcją obsługi – korzystanie z nici nie jest tak proste jak się wydaje, a łatwo można uszkodzić sobie dziąsła. Po zakończeniu etapu można przejść do ostatniego: płukanie ust płynem do jamy ustnej. Pomoże to usunąć 100% pozostałych bakterii i odświeży nasz oddech ostatecznie. Etapy mogą wydawać się długie, jednak zajmie nam to maksymalnie 5 minut.

Dodatkowe produkty ochronne

zdrowe zębyJeżeli taka ochrona nie wydaje nam się ostateczna, to możemy zaopatrzyć się w inne produkty ochronne. Może być to pasta bądź paski wybielające, które posłużą do rozjaśnienia naszych zębów. Wiele osób marzy o tym, by oczarować uśmiechem, a tego typu produkty z pewnością nam w tym pomogą. Na rynku są również w sprzedaży specjalne gumy bez cukru i spraye do ust, te produkty mają za zadanie pomóc nam w utrzymaniu całodziennej świeżości oddechu. Produkty te nie są drogie, a z pewnością pomogą doprowadzić zęby do stanu idealnego. Pamiętać jednak należy, że nie powinno się przesadzać z ilością środków do zębów, ponieważ może to doprowadzić do ich nadmiernego uwrażliwienia, co będzie skutkowało częstszymi infekcjami i bólami zębów.

Wizyty u specjalisty

Podstawową formą ochrony i zadbania o jamę ustną są regularne wizyty u dentysty. Warto jest szybciej wyleczyć powstającą dziurę bądź zlikwidować zakażenie. Skutkować to mogłoby przewlekłymi chorobami i złym samopoczuciem. A przede wszystkim z bólem. A ból zębów, to jeden z najgorszych jakie może je spotkać. Dlatego poza chęcią wyleczenia powstającej przypadłości warto jest raz w roku pojawić się na przeglądzie. Pomoże nam to zaoszczędzić duże kwoty na przyszłość i cieszyć się zdrowym i białym uśmiechem.

Od 5 lat jestem mamą. Kiedy szukałam informacji o tym, jak odpowiednio dbać o jamę ustną mojego synka, nie mogłam znaleźć wiarygodnych źródeł w Internecie. Z tego powodu zaczęłam przeglądać literaturę. Od tego czasu w Internecie zaczęło pojawiać się wiele informacji. Nie wszystkie jednak są zgodne z prawdą. Moim celem jest podawać wiarygodne informacje wszystkim rodzicom, którym zależy na tym, by odpowiednio dbać o zdrowie jamy ustnej swoich pociech.