Irygatory bezprzewodowe Panasonic

Panasonic to ceniona, japońska firma specjalizująca się w produkcji wysokiej jakości sprzętu elektronicznego. W jej asortymencie znajdziemy między innymi telewizory, aparaty fotograficzne, pralki, kuchenki mikrofalowe czy golarki, ale również interesujące nas najbardziej urządzenia do codziennej pielęgnacji jamy ustnej: szczoteczki soniczne i elektryczne oraz irygatory do zębów. Jeśli chodzi o ostatnie z wymienionych urządzeń, firma Panasonic specjalizuje się głównie w produkcji irygatorów bezprzewodowych. Użytkownicy doceniają je przede wszystkim za kompaktowy charakter, wytrzymałość oraz wysokie ciśnienie pracy.

Irygatory bezprzewodowe Panasonic oferują użytkownikowi od jednego do nawet pięciu trybów czyszczących, wyróżniają się ergonomicznymi, dobrze leżącymi w dłoni rękojeściami oraz szeroką gamą dostępnych dysz czyszczących. Wśród nich znajdziemy chociażby dysze przeznaczone do klasycznego mycia, dysze ortodontyczne oraz dysze zaprojektowane w technologii ultradźwiękowej. Końcówki do irygatorów bezprzewodowych Panasonic generują punktowy strumień wody, który zwiększa efektywność irygacji.

Dlaczego warto zainteresować się irygatorami bezprzewodowymi Panasonic?

Irygatory bezprzewodowe Panasonic to jedne z najbardziej popularnych urządzeń do codziennego oczyszczania przestrzeni międzyzębowych. Ich niska awaryjność, skuteczność oraz wszechstronność to elementy, które sprawiają, że po urządzenia japońskiego producenta chętnie sięgają użytkownicy z całego świata. Wszystkie irygatory bezprzewodowe spod szyldu Panasonic generują pulsacyjny strumień wody, gwarantując tym samym bardzo precyzyjne usuwanie naleciałości z miejsc trudno dostępnych, takich jak przestrzenie międzyzębowe i kieszenie dziąsłowe. Dzięki regularnemu korzystaniu z irygatorów Panasonic, znacznie zmniejszysz ryzyko formowania się próchnicy i powstawania stanów zapalnych dziąseł.

Irygatory bezprzewodowe Panasonic wyposażone są w zbiorniki na wodę o pojemności od 130 do 210 ml. W zestawach z nimi możemy znaleźć często różnego rodzaju dodatkowe akcesoria, takie jak chociażby elementy ułatwiające przymocowanie irygatora do ściany czy też specjalne kapturki ochronne na końcówki. Irygatory Panasonic są urządzeniami godnymi polecenia do codziennej pielęgnacji jamy ustnej ponieważ:

  • zapewniają niezwykle precyzyjne czyszczenie miejsc trudno dostępnych (znacznie skuteczniejsze niż przy użyciu nici dentystycznej czy szczoteczki międzyzębowej),
  • pracują na wysokim, maksymalnym ciśnieniu (najbardziej nowoczesne irygatory Panasonic potrafią osiągać ciśnienie o wartości nawet 6,47 bara!),
  • posiadają nawet pięć programów czyszczących,
  • generują pulsacyjny strumień wody, który gwarantuje jeszcze efektywniejsze mycie, a przy tym jest łagodny dla dziąseł,
  • świetnie sprawdzają się zarówno w domu, jak i podróży,
  • korzystać mogą z nich wszyscy, w tym także dzieci oraz osoby z aparatami ortodontycznymi, mostami, protezami, czy rozmaitymi chorobami jamy ustnej,
  • możemy dopasować do nich różnego rodzaju dysze czyszczące (w tym dysze do oczyszczania miejsc wokół wypełnień, czy też przeznaczone do mycia kieszeni dziąsłowych),
  • są łatwe w obsłudze (obsługuje się je za pomocą jednego bądź dwóch przycisków), a w dodatku mają wygodne rękojeści, dzięki czemu korzysta się z nich w pełni komfortowo.

Modele irygatorów bezprzewodowych Panasonic

W asortymencie marki Panasonic znajdziemy kilka irygatorów bezprzewodowych. Najtańsze z nich wiążą się z kosztem około 150 złotych, natomiast za najdroższe, najbardziej zaawansowane trzeba zapłacić mniej więcej 350 złotych. Poszczególne sprzęty różnią się od siebie liczbą trybów czyszczących, maksymalną mocą pracy czy zawartością zestawu. Zanim wybierzesz irygator bezprzewodowy Panasonic dla siebie, przeanalizuj własne oczekiwania oraz stan jamy ustnej. Poniżej scharakteryzowano pięć urządzeń japońskiego producenta, które cieszą się wśród użytkowników największą popularnością.

Panasonic EW 1511

Jeden z najbardziej zaawansowanych irygatorów nie tylko w asortymencie marki Panasonic, ale w ogóle na rynku. Urządzenie wyróżnia się tym, że potrafi pracować na bazie technologii ultradźwiękowej, która gwarantuje jeszcze większą skuteczność w usuwaniu z newralgicznych miejsc codziennych osadów. Maksymalna moc generowanego strumienia wody przez irygator to aż 6,47 bara – trudno znaleźć na rynku inny irygator bezprzewodowy pracujący z tak wysokim ciśnieniem. Ponadto sprzęt daje do dyspozycji użytkownikowi pięć trybów czyszczących, a także pojemnik na wodę o pojemności 200 ml, która wystarcza na 60 sekund nieustannej pracy. Warto podkreślić, że Panasonic EW 1511 ładuje się jedynie w godzinę, czyli znacznie krócej niż wszystkie pozostałe, dostępne na rynku urządzenia.

Panasonic EW 1411

Kolejny zaawansowany, godny uwagi irygator bezprzewodowy. Urządzenie generuje strumień pulsacyjny, z maksymalną mocą wynoszącą nawet 5,9 bara. Do dyspozycji daje nam cztery wyjątkowe tryby pracy (jet, interdental, air in regular oraz air in soft), w tym jeden przerywany, który umożliwia jeszcze dłuższą irygację (jego praca odbywa się przez dwie minuty). Panasonic EW 1411 wyposażono w standardowy zbiornik o pojemności 130 ml, który jest zintegrowany z uchwytem, co umożliwia łatwe zamontowanie sprzętu na ścianie i tym samym pozwala zaoszczędzić w łazience sporo miejsca. Lekko gumowana rękojeść sprzętu dobrze leży w dłoni i zapewnia nam w pełni komfortowe operowanie urządzeniem.

Panasonic EW 1211

Nad irygatorem bezprzewodowym Panasonic EW 1211 warto się pochylić głównie ze względu na jego stosunek ceny do jakości. Urządzenie możemy nabyć znacznie taniej niż dwa irygatory omówione wyżej, a oferuje nam ono bardzo wysoką jakość czyszczenia i trzy tryby pracy do wyboru (jet, air in normal oraz air in soft). Do tego sprzęt ma ergonomiczną, antypoślizgową, dobrze leżącą w dłoni rękojeść, a także zbiornik na wodę o pojemności 130 ml, umożliwiający 30 sekund nieprzerwanego czyszczenia. Maksymalna moc generowanego ciśnienia pracy przez Panasonic EW 1211 to 5,9 bara. W zestawie z irygatorem oprócz dwóch końcówek wymiennych znajdziemy także śrubki umożliwiające przymocowanie urządzenia do ściany.

Panasonic EW-DJ40

Irygator Panasonic EW-DJ40 zmieścisz praktycznie wszędzie, ponieważ bez problemu można go składać i rozkładać (sprzęt zmieści się nawet w niewielkiej torebce czy plecaku). Co godne podkreślenia, pomimo niewielkich gabarytów, urządzenie jest w stanie pracować z maksymalną, wysoką mocą 5,9 bara, a do dyspozycji daje użytkownikowi dwa tryby czyszczące (soft i normal). Jego zbiornik na wodę ma naprawdę przyzwoitą pojemność – wynosi ona 165 ml, co umożliwia nam 45 sekund nieprzerwanej pracy. Akumulator irygatora Panasonic EW-DJ40 ładuje się około 8 godzin, ale na jednym naładowaniu wytrzymuje nawet do piętnastu minut ciągłego czyszczenia.

Panasonic EW-DJ10-A

To z kolei jedyny w asortymencie marki Panasonic irygator zasilany bateryjnie. Plus takiego rozwiązania to z pewnością brak uzależnienia od prądu, który sprawia, że ze sprzętu możemy bez kłopotów korzystać podczas biwaków czy innych improwizowanych obozów. Irygator daje nam do dyspozycji dwa tryby czyszczące (soft i normal), jest niezwykle poręczny, łatwy i wygodny w użytkowaniu, mieści się praktycznie wszędzie. Pojemność jego zbiornika wynosi 165 ml, natomiast maksymalna moc pracy to 5,3 bara.

Oczywiście w asortymencie marki Panasonic znajdą Państwo jeszcze kilka innych irygatorów bezprzewodowych. Warto też sprawdzić nasz ranking najlepszych irygatorów. Urządzenia japońskiej firmy z pewnością będą stanowiły dobre rozwiązanie dla wszystkich, którym leży na sercu higiena miejsc trudno dostępnych i którzy poszukują sprawdzonego, wysokiej jakości sprzętu od cenionego producenta.

Irygatory bezprzewodowe Panasonic

Mirosław Fojut

Lekarz specjalista, pasjonat rynku szczoteczek elektrycznych oraz towarzyszących im innowacji. Jestem autorem artykułów dotyczących nie tylko mojego zawodu, czyli chorób jamy ustnej i zębów, ale także tych bardziej „na luzie”, o tym, co w dentystycznej trawie piszczy. Śledzę na bieżąco nowinki dentystyczne od Ameryki po Chiny, aby móc dzielić się swoją wiedzą nie tylko ze swoimi pacjentami, ale też Wami, czytelnikami. Żywię tym samym nadzieję, że moi koledzy po fachu również zaczną się otwierać na innowacje po zapoznaniu się z nimi i wprowadzać nowatorskie metody leczenia do polskich gabinetów.
Back to top button