Szukaj szczoteczki

Dlaczego szczoteczka elektryczna jest lepsza od manualnej?

szczoteczka elektryczna oral-bWyższość szczoteczki elektrycznej jest niepodważalna. Jej funkcje, wydajność, a także dokładność i końcowe efekty wyprzedzają działanie manualnego odpowiednika. Jedyną przewaga jaką można się dopatrzeć w „ręcznej” szczoteczce jest jej cena. Nie do końca jest to jednak aż tak kłujący temat dla urządzeń elektrycznych – przyjrzyjmy się dokładnym porównaniom i uzasadnieniom.

Prędkość:

Szczoteczka manualna napędzana jest siłą naszej ręki i jest w stanie osiągnąć maksymalną prędkość 300 ruchów na minutę. Nieliczne osoby mogą podwyższyć tempo, a na pewno mycie zębów nie byłoby miłym i spokojnym czasem spędzonym w łazience.

 

Szczoteczka elektryczna napędzana jest energią baterii ładowanej zawartą w zestawie ładowarką. Zazwyczaj posiada kilka trybów pracy i zależnie od modelu jest w stanie osiągać około 8 800 ruchów na minutę. Prędkość jest niezaprzeczalnie wyższa, a co za tym idzie – wzrasta również jakość czyszczenia, zęby są gładkie i lśniące.

Funkcje:

Sposobów na mycie zębów jest wiele – możemy się ich nauczyć i dostosować do swoich potrzeb. Szczoteczką ręczną można wykonywać różne ruchy i stosować inne siły nacisku na ściankę zęba, jednak to wszystko wymaga od nas odpowiednich zdolności oraz wiedzy.

 

Elektryczna szczoteczka posiada od 3 do 5 trybów szczotkowania – każdy z nich idealnie dopasowany do potrzeb użytkującego. Występujące programy, to klasyczny (2 minutowe zwykłe mycie zębów), do wrażliwych zębów, wybielający, masujący dziąsła (i jednocześnie pobudzający krążenie) oraz polerujący (nadaje zębom dodatkowy blask i gładkość). Poza doborem odpowiedniego trybu możemy podwyższyć jakość szczotkowania poprzez dobranie właściwego rodzaju końcówki.

Bateria:

Szczoteczka manualna wprawiana jest w ruch za pomocą naszych dłoni i nie potrzebuje niczego innego.

 

Szczoteczka elektryczna działa prawidłowo tylko przy naładowanej baterii. Jednak użytkownicy nie odczuwają tego jako znaczny ciężar – nowoczesne akumulatory potrafią wytrzymać bez naładowania od 5 do nawet 21 dni. Dlatego bez problemu możemy zapakować ją nawet w dalszą podróż. Poza tym ładowarka nie jest duża i z pewnością znajdzie się dla mniej miejsce w każdej torbie czy torebce.

Cena:

Różnica w cenie jest diametralna. Jednak szczoteczki elektryczne oferują dużo więcej niż te zwykłe – są dokładne, posiadają wiele przydatnych funkcji, działają leczniczo i wybielająco. Poza tym zakup podstawowego zestawu jest jednorazowy – możemy z niego korzystać przez wiele lat, a jedynym dodatkowym wydatkiem jest co trzy miesięczny zakup końcówki wymiennej (w cenie kilku złotych). Każdy kto miał do czynienia ze szczoteczkami elektrycznymi z pewnością wyrazi swoją pozytywną opinię i poleci ją jako must have każdego człowieka.

Jestem stomatologiem. Publikuję artykuły związane z tematyką zębów i dziąseł w Internecie. Interesuję się żywo tematyką dbania o higienę jamy ustnej nie tylko zawodowo, ale także prywatnie. Testuję nowe produkty, które mają zapewnić jeszcze dokładniejsze czyszczenie uzębienia. Chciałbym się podzielić swoją wiedzą i doświadczeniem tak, by więcej osób zrozumiało, jak ważne jest dbanie o odpowiednią higienę jamy ustnej.