Odświeżacz do ust w sprayu

Wielu ludzi boryka się z problemem halitozy, czyli przykrego zapachu z ust. Wydawać by się mogło, że dzieje się tak, ponieważ nie dość dobrze dbają o higienę jamy ustnej, jednak nie zawsze jest to prawda. Bardzo często osoby te dokładnie czyszczą zęby. Rzadziej pamiętają o języku, na którym także gromadzą się bakterie. To właśnie one zyskując odpowiednie warunki, namnażają się, produkując lotne związki siarki, odpowiadające za nieprzyjemny zapach z ust. Halitoza jest często spowodowana przez kieszonkę, w której gromadzą się resztki pokarmu, próchnicę, ropnie dziąseł, suchy zębodół, noszenie aparatów ortodontycznych, suchość w jamie ustnej, czy wreszcie, przez nowotwory jamy ustnej. Wywoływać ją może również zapalenie zatok, zapalenie migdałków, zapalenie oskrzeli, cukrzyca, problemy z układem trawiennym czy ciała obce w jamie nosowej obecne czasami u dzieci. W takich przypadkach pomocny może się okazać odświeżacz do ust w sprayu.

Chcąc pozbyć się tego problemu, często szukamy rozwiązań, które okażą się skuteczne. Zaczynamy jeszcze dokładniej czyścić zęby i dziąsła, nierzadko decydując się na zakup szczoteczki elektrycznej, która jeszcze lepiej radzi sobie z usuwaniem resztek pokarmów i osadów nawet z trudno dostępnych miejsc w jamie ustnej. Kupujemy też specjalne przyrządy do czyszczenia języka. Może to być szczoteczka, skrobaczka, odświeżacz do ust w sprayu czy czyścik. Zaopatrujemy się w odświeżające płyny do płukania jamy ustnej i regularnie stosujemy nić dentystyczną, do której do tej pory nie byliśmy przekonani. Żujemy gumę lub kupujemy tabletki do ssania, które odświeżają oddech. Wszystko to ma pomóc pozbyć się tego wstydliwego problemu. Widzimy zatem, jak wiele wysiłku wkładamy w to, by przywrócić świeżość, która wpływa bardzo korzystanie na nasze życie towarzyskie. Musimy mieć na uwadze, że nikt nie chce rozmawiać z osobą, od której brzydko pachnie. Takich ludzi się unika, niezależnie od tego, czy mówią w sposób ciekawy czy też nie.

Odświeżacze do ust w sprayu

Odświeżacz do ust w sprayuMożna powiedzieć, że odświeżacze w sprayu są doskonałym wynalazkiem, który pozwala zadbać o to, by zawsze mieć świeży oddech. Czasami znajdujemy się w sytuacji podbramkowej. Musimy natychmiast przywrócić świeżość naszemu oddechowi, bo czeka nas ważne spotkanie czy to biznesowe czy towarzyskie. Często nie mamy wtedy możliwości, by umyć zęby, nawet jeśli dysponujemy szczoteczką jednorazową, idealną na taką okazję. Z kolei popularna guma do żucia zdaje się nie być wystarczająca do tego, by zlikwidować źródło przykrego zapachu z ust. Nie mówiąc o tym, że nie zawsze ją przy sobie mamy.

Bieganie po okolicy i szukanie sklepu, w którym ją nabędziemy często nie będzie możliwe i mija się z celem. Właśnie na takie okazje idealnie nada się odświeżacz w sprayu. Okazuje się, że używanie go może wejść w nawyk. Kiedy tylko poczujemy potrzebę odświeżenia oddechu, możemy sięgnąć do kieszeni czy torby, w której nie zajmuje dużo miejsca, i psiknąć, by poczuć jak wraca nam dobre samopoczucie i pewność siebie. Wystarczy zaaplikować 1 lub 2 dozy odświeżacza w jamie ustnej, by uzyskać pożądany efekt. Przed użyciem należy wstrząsnąć opakowaniem.

Popularne odświeżacze do ust w sprayu

Odświeżacze do ust stale zyskują na popularności. Każdy bowiem chce sobie pozwolić na tę odrobinę komfortu, jaka zapewniają. Najlepiej sprzedają się odświeżacze:

Air Lift Odświezacz do ust w sprayu

Do produkcji tego odświeżacza wykorzystano mieszankę oliwy z oliwek oraz inne śródziemnomorskie olejki. Produkt hamuje powstawanie nieprzyjemnego zapachu z ust, dzięki temu, że zwalcza lotne związki siarki. Jego działanie możemy odczuć natychmiast po rozpyleniu w jamie ustnej. Produkt zawiera ksylitol, który dodatkowo chroni zęby przed próchnicą. Nie posiada natomiast alkoholu, który mógłby dawać specyficzny smak. Używając go zyskujemy pełen komfort.

Aninda Flo Odświeżacz do ust miętowo-cytrynowy

Ten odświeżacz ma intensywny smak miętowo-cytrynowy, który może kojarzyć się z pastą do zębów. Dzięki swojemu składowi, przeciwdziała rozwojowi drobnoustrojów i powstawaniu przykrego zapachu z ust. Co ważne, nie zawiera cukru. Został natomiast nasycony witaminą C. Zapewnia długotrwałe odświeżenie.

Anida Flo Odświeżacz do ust o intensywnym smaku mięty

Podobnie jak wyżej wymieniony odświeżacz, tak i ten przeciwdziała rozwojowi drobnoustrojów i powstawaniu przykrego zapachu z ust. Jego największą zaletą jest to, że ma miętowy smak, który zapewnia świeży oddech na długi czas. Mięta pomaga się również rozluźnić i zwalczyć mdłości, jeśli takie występują. Produkt nie zawiera cukru. W składzie znajdziemy witaminę C.

Fresh Breath Odświeżacz do ust miętowy

To produkt, który ma miętowy smak. Dzięki temu zapewnia długotrwały efekt głębokiego odświeżenia. Można go stosować po jedzeniu czy paleniu tytoniu, gdyż skutecznie neutralizuje zapach nikotyny. Produkt nie zawiera cukru. Dzięki temu, że został umieszczony w małym, poręcznym opakowaniu, można włożyć go do kieszeni spodni czy marynarki lub do torebki. Możemy go mieć zawsze przy sobie.

Fresh Breath Odświeżacz do ust spearmint

To doskonały produkt, który zapewnia długotrwały efekt odświeżenia. Może być z powodzeniem stosowany przez palaczy, gdyż świetnie neutralizuje zapach nikotyny. Produkt nie zawiera cukru. Jest bardzo poręczny, a jego niewielkie gabaryty pozwalają spakować go nawet do kieszeni spodni. Jedno opakowanie wystarcza na 100 aplikacji.

Kin Fresh odświeżający spray do ust

To odświeżacz, który skuetcznie walczy z przykrym zapachem z ust. Zapewnia długotrwałe poczucie świeżego oddechu. Produkt zawiera bakteriobójczy i przeciwgrzybiczny triklosan z dodatkiem mentolu. Opakowanie jest małe i podręczne, co pozwala wszędzie je ze sobą zabrać.

Odświeżacz do ust w sprayu

Mirosław Fojut

Lekarz specjalista, pasjonat rynku szczoteczek elektrycznych oraz towarzyszących im innowacji. Jestem autorem artykułów dotyczących nie tylko mojego zawodu, czyli chorób jamy ustnej i zębów, ale także tych bardziej „na luzie”, o tym, co w dentystycznej trawie piszczy. Śledzę na bieżąco nowinki dentystyczne od Ameryki po Chiny, aby móc dzielić się swoją wiedzą nie tylko ze swoimi pacjentami, ale też Wami, czytelnikami. Żywię tym samym nadzieję, że moi koledzy po fachu również zaczną się otwierać na innowacje po zapoznaniu się z nimi i wprowadzać nowatorskie metody leczenia do polskich gabinetów.
Back to top button