Szukaj szczoteczki

Rodzaje końcówek do szczoteczek elektrycznych i sonicznych

jaką końcówkę wybrać?Kupując zestaw ze szczoteczką elektryczną bardzo często otrzymamy nie jedną, a co najmniej dwie końcówki. Zależnie od wybranego produktu mogą to być wyłącznie klasyczne główki albo jedna klasyczna i dodatkowe specjalistyczne. Jeżeli nasze zęby są zdrowe, to wystarczy nam zwykła końcówka do mycia zębów. Jednak w niektórych przypadkach warto jest poznać ich odmiany, zastosowania i przeznaczenie – mycie zębów może być czymś więcej niż ich zwykłym czyszczeniem.

 

Najczęściej występujące typy końcówek:

KLASYCZNA – nie wyróżnia się kształtem, posiada średnio miękkie włosie i przeznaczona jest do codziennego czyszczenia zębów, usuwania osadu, resztek jedzenia, a także płytki nazębnej.

 

WYBIELAJĄCA (tzw. whitening) – kształtem przypomina klasyczną końcówkę, jednak zawarte w niej włosie jest dużo twardsze. Główka ta doskonale sprawdza się w codziennym szczotkowaniu i jednocześnie przywraca zębom ich naturalną biel.

 

DO WRAŻLIWYCH ZĘBÓW (tzw. sensitive) – główka jest okrągła, a włosie bardzo miękkie i delikatne. Przeznaczona jest do czyszczenia wrażliwych zębów z tendencjami do krwawiących dziąseł. Po połączeniu jej ze specjalnym programem delikatnie szczotkującym uzyskamy efekt profesjonalnego, dokładnego i jednocześnie delikatnego czyszczenia.

 

ORTODONTYCZNA – końcówka posiada specjalnie zaprojektowane włosie o idealnym stopniu grubości i z wolną przestrzenią w samym jej środku, tak aby bezproblemowo czyścić zamki. Osoby noszące aparaty ortodontyczne mają zagwarantowane bezpieczne i dokładne czyszczenie zębów.

 

JEDNOPĘCZKOWA – jest to kolejna propozycja dla osób noszących aparaty ortodontyczne, a także implanty, protezy oraz inne uzupełnienia protetyczne. Dzięki specjalnemu kształtowi główki i rozmieszczeniu włosia doskonale czyści przestrzenie międzyzębowe i trudno dostępne miejsca, a także usuwa osad, płytkę nazębną oraz resztki pokarmu.

 

DLA DZIECI – wyposażone są w delikatne włosie oraz dużo mniejszą główkę. Tak zaprojektowaną końcówką dziecko dotrze we wszystkie miejsca znajdujące się w jamie ustnej.

 

SILIKONOWA – przeznaczona do masażu dziąseł. Idealnie współgra z delikatnym trybem czyszczącym – traktowana jako uzupełnienie do mycia wrażliwych zębów (dzięki masażowi pobudzone zostają naczynka krwionośne, które wzmacniają dziąsła).

 

NAKŁADKA DO CZYSZCZENIA JĘZYKA – traktowana jako uzupełnienie do każdego mycia zębów – pozwala usunąć resztki zabrudzeń i bakterie z części językowej. Dzięki temu nasze zęby zachowają świeżość i czystość o wiele dłużej.

Jestem osobą, która od lat 80. XX wieku śledzi rozwój technologii, które mają posłużyć do dokładnego czyszczenia jamy ustnej. Sam dbam o zdrowie zębów i dziąseł najlepiej jak umiem. Pod koniec lat 90. XX wieku kupiłem swoją pierwszą szczoteczkę soniczną. Od tego czasu wiele się zmieniło, jeśli chodzi o możliwości jakie oferują urządzenia z tej grupy. Jako pasjonat chcę podzielić się swoją wiedzą dotyczącą technologii czyszczenia zębów i dziąseł.

Sending
Ocena czytelników
5 (2 głosy)

3 Comments

  1. Blondyn 19 października 2018
  2. Niezdecydowana 23 października 2018
  3. Interesant 26 października 2018

Dodaj komentarz