Wybór irygatora bezprzewodowego

Irygator bezprzewodowy to sprzęt polecany wszystkim, którzy sporo czasu spędzają poza domem i pragną w każdym miejscu i o każdej porze mieć możliwość usunięcia nalotów z miejsc trudno dostępnych. Urządzenia tego typu są znacznie mniejsze od swoich bratnich irygatorów stacjonarnych, co przekłada się na to, że mają też mniejsze zbiorniki na wodę oraz pracują na nieco wolniejszym, maksymalnym ciśnieniu. Mimo to, ich efektywność pracy jest naprawdę wysoka, a komfort mycia zębów irygatorami bezprzewodowymi nie odbiega zbytnio od tego, co proponują użytkownikom irygatory stacjonarne.

Dlaczego irygator bezprzewodowy?

Irygator bezprzewodowy stanowi alternatywę dla najbardziej popularnych irygatorów stacjonarnych. Stworzono go przede wszystkim z myślą o osobach, które sporo czasu spędzają w podróży i chciałyby mieć zawsze pod ręką urządzenie, które pozwala bardzo efektywnie usunąć naleciałości z przestrzeni międzyzębowych. Ale irygator bezprzewodowy to nie tylko dobra opcja dla podróżników.

Irygator stacjonarny – ze względu na swoje gabaryty – zajmuje na półce w łazience dużo miejsca, co wiąże się z tym, że umiejscowienie go w mniejszych łazienkach może być niezwykle problematyczne. Dodatkowy kłopot stanowi w jego wypadku także fakt, że aby działał musi być cały czas podłączony do prądu, a więc nie dość, że żeby go używać musimy mieć w łazience dużo wolnej przestrzeni, to jeszcze musi to być przestrzeń w pobliżu gniazdka elektrycznego. Z irygatorem bezprzewodowym nie ma tego problemu. Jego ładujemy jedynie raz na jakiś czas, a irygować nim zęby możemy dosłownie wszędzie.

Istotny atut irygatora bezprzewodowego to także to, że pomimo swojego turystycznego charakteru i niewielkich gabarytów, nadal gwarantuje on użytkownikom wysokiej jakości, zróżnicowane czyszczenie. Sprzęt tego typu jest w stanie oczyszczać jamę ustną z maksymalnym ciśnieniem wynoszącym nawet do 5,2 bara, a do tego oferuje do pięciu trybów czyszczących i kilka różnego rodzaju dysz wymiennych.

Zanim udasz się na zakupy

Zakup irygatora bezprzewodowego, podobnie jak każdego innego sprzętu do pielęgnacji jamy ustnej, musi być dobrze przemyślany. Z urządzenia prawdopodobnie będziemy korzystać codziennie, więc warto, by nie tylko skutecznie obmywało ono naszą jamę ustną, ale również by gwarantowało przy tym wysoki komfort użytkowania.

Decyzja zakupowa powinna być poprzedzona przede wszystkim analizą stanu własnej jamy ustnej i refleksją nad tym, jakie efekty chcemy osiągnąć poprzez korzystanie z urządzenia. Czy bardziej jesteśmy nastawieni na wybielenie zębów, czy może poprawę kondycji dziąseł? A może borykamy się ze stanami patologicznymi jamy ustnej, które chcielibyśmy za sprawą codziennej irygacji załagodzić bądź wyeliminować? Odpowiedź na te wszystkie pytania znacznie ułatwi nam wybór właściwego produktu.

W przypadku osób, które chciałyby za sprawą irygacji chociażby poprawić kolor szkliwa, z pewnością najlepszą opcją okażą się irygatory bezprzewodowe pracujące na najwyższym możliwie ciśnieniu. Użytkownicy z problemami dziąsłowymi powinni natomiast poszukiwać sprzętu, do którego będzie możliwość dopasowania specjalistycznych dysz czyszczących. Na ten aspekt powinni także zwrócić szczególną uwagę użytkownicy aparatów ortodontycznych, mostów, koron czy protez, gdyż ich wypełnienia będą wymagały mycia zębów specjalnie wyprofilowanymi dyszami.

Ważna kwestia to także rzecz jasna nasz budżet – musimy mieć na uwadze, że najtańszy irygator bezprzewodowy kosztuje około 150 złotych, natomiast te najdroższe, z najwyższej półki, wiążą się z kosztem 500-600 złotych.

Na jakie elementy irygatora bezprzewodowego warto zwrócić uwagę podczas zakupów?

Obecnie na rynku znajdziemy mnóstwo irygatorów bezprzewodowych, które różnią się od siebie – jak zaznaczono wyżej – ceną, ale także wyposażeniem. Opisy popularnych modeli znajdziesz w rankingu irygatorów bezprzewodowych. Obok najbardziej podstawowych sprzętów, oferujących standardową irygację, znajdziemy też irygatory zaawansowane, które mają do zaproponowania wiele opcji mycia, funkcji i udogodnień. Oto na jakie elementy irygatora bezprzewodowego powinieneś zwrócić baczną uwagę podczas zakupów:

  • liczba programów czyszczących – współczesne irygatory bezprzewodowe oferują użytkownikowi od jednego do nawet pięciu różnych trybów pracy. Wprawdzie zapewne nie wszystkim tak duża liczba programów czyszczących może wydać się potrzebna, jednak pamiętajmy, że z biegiem czasu nasze potrzeby się zmieniają, a więc zawsze warto mieć do dyspozycji jak najwięcej opcji mycia,
  • liczba końcówek wymiennych – szczególnie uwagę powinny zwrócić na nią zwłaszcza osoby, borykające się z problemem krwawiących czy bolących dziąseł, bądź też noszące aparaty ortodontyczne, mosty, czy implanty. Przed zakupem sprzętu upewnij się, że będziesz mógł dopasować do niego dyszę czyszczącą odpowiadającą Twoim potrzebom,
  • moc pracy – irygatory bezprzewodowe potrafią pracować na szerokim zakresie ciśnienia, wynoszącym od 2-3 do nawet 5 bar. Jeśli zależy Ci na jak najintensywniejszym myciu, wybierz sprzęt, który będzie pracował na możliwie wysokich obrotach,
  • wytrzymałość akumulatora – sprawdź, jak długo trzeba ładować zainstalowany w rozpatrywanym przez Ciebie irygatorze akumulator, oraz jak długo jest on w stanie wytrzymać na jednym naładowaniu (oczywiście czym krótsze ładowanie i dłuższa praca, tym większy komfort korzystania z produktu). Na rynku znajdziemy irygatory ładujące się od czterech do ośmiu godzin, oraz pracujące na jednym naładowaniu od pięciu do czternastu dni,
  • pojemność zbiornika – czym większy irygator ma zbiornik, tym mniej razy trzeba dolewać do niego podczas irygacji wodę. Optymalnie jest poszukiwać sprzętu ze zbiornikiem o pojemności przynajmniej 130 ml,
  • dodatkowe akcesoria – wraz z irygatorami bezprzewodowymi często możemy znaleźć w zestawie chociażby kapturki na końcówki do higienicznego przechowywania dysz, etui podróżne na irygator, czy też specjalne uchwyty, umożliwiające nam przymocowanie sprzętu do ściany. Na pewno niektórym użytkownikom podobne akcesoria okażą się przydatne.

Teraz, skoro już wiesz, na jakie elementy zwrócić uwagę przy dokonywaniu wyboru irygatora bezprzewodowego, możesz śmiało udać się na zakupy. Pamiętaj tylko, by sprzęt nabywać ze znanych, sprawdzonych źródeł, gdyż tylko wówczas będziesz miał pewność co do jego oryginalności (zadbaj też o to, by był on objęty możliwie długą gwarancją producenta).

Wybór irygatora bezprzewodowego

Mirosław Fojut

Lekarz specjalista, pasjonat rynku szczoteczek elektrycznych oraz towarzyszących im innowacji. Jestem autorem artykułów dotyczących nie tylko mojego zawodu, czyli chorób jamy ustnej i zębów, ale także tych bardziej „na luzie”, o tym, co w dentystycznej trawie piszczy. Śledzę na bieżąco nowinki dentystyczne od Ameryki po Chiny, aby móc dzielić się swoją wiedzą nie tylko ze swoimi pacjentami, ale też Wami, czytelnikami. Żywię tym samym nadzieję, że moi koledzy po fachu również zaczną się otwierać na innowacje po zapoznaniu się z nimi i wprowadzać nowatorskie metody leczenia do polskich gabinetów.
Back to top button