Irygatory bezprzewodowe Philips

Zasługi marki Philips Sonicare w kwestii dbania o codzienną higienę jamy ustnej są nie do przeceniania. Holenderska firma praktycznie każdego roku dostarcza konsumentom nowe rozwiązania, wznoszące komfort i skuteczność mycia zębów na jeszcze wyższy poziom. W asortymencie Philips Sonicare znajdziemy przede wszystkim szczoteczki soniczne, ale również bezprzewodowe irygatory do zębów. Te ostatnie urządzenia wyróżniają się na tle innych swoim innowacyjnym sposobem pracy – obmywają one jamę ustną wykorzystując do tego tak zwane „mikrostrzały”.

Na czym polega technologia „mikrostrzałów”? Otóż podczas mycia powietrze połączone z wodą zostaje wprowadzone w przestrzenie międzyzębowe za pomocą specjalnych, generowanych przez mechanizm irygatora „strzałów”. To za ich sprawą możliwe jest niezwykle skuteczne obmycie z trudno dostępnych obszarów bakterii i zanieczyszczeń. Dzięki „mikrostrzałom”, irygatory bezprzewodowe Philips Sonicare są w stanie wyczyścić i odświeżyć jamę ustną w mniej niż minutę.

Największe atuty irygatorów bezprzewodowych Philips Sonicare

Irygatory bezprzewodowe Philips Sonicare to urządzenia godne polecenia wszystkim, którym zależy na możliwie skutecznej i bezinwazyjnej pielęgnacji miejsc trudno dostępnych. Podczas codziennego mycia wykazują one znacznie większą efektywność niż nici dentystyczne, szczoteczki międzyzębowe czy inne podobne przedmioty. Wszystko dzięki opatentowanej przez markę, innowacyjnej technologii mikrostrzałów.

Urządzenia irygacyjne Philips Sonicare charakteryzuje również wszechstronność – do dyspozycji dają one użytkownikowi nawet trzy zróżnicowane moce generowanego ciśnienia wody, co pozwala dostosować pracę sprzętu do potrzeb osób zarówno oczekujących intensywnego czyszczenia, jak i tych, którzy preferują delikatne mycie. Litowo-jonowe akumulatory zainstalowane w irygatorach bezprzewodowych Philips Sonicare umożliwiają do dwóch tygodni mycia na jednym naładowaniu (przy założeniu, że oczyszczamy jamę ustną dwa razy dziennie przez minutę). Opisy poszczególnych modeli można sprawdzić w rankingu irygatorów.

Największe atuty irygatorów bezprzewodowych Philips Sonicare to:

  • innowacyjna technologia mikrostrzałów, gwarantująca bardzo efektywne obmywanie z przestrzeni międzyzębowych bakterii, osadów i biofilmu, skutkujące zmniejszonym ryzykiem formowania się próchnicy czy chorób dziąseł,
  • trzystopniowa skala regulacji ciśnienia wody, umożliwiająca dobranie sposobu mycia do własnych potrzeb,
  • zbiorniki na wodę z dużymi otworami (zbiorniki w irygatorach bezprzewodowych Philips Sonicare mają nieco większe otwory, co sprawia, że uzupełnianie wody jest szybsze i łatwiejsze),
  • wytrzymałe akumulatory (irygatory na jednym naładowaniu potrafią pracować nawet przez dwa tygodnie),
  • wygodne uchwyty, zwiększające komfort pracy.

Rodzina irygatorów bezprzewodowych Philips Sonicare AirFloss

Firma Philips Sonicare ma nam do zaproponowania dwa modele irygatorów bezprzewodowych: Philips Sonicare AirFloss oraz Philips Sonicare AirFloss Ultra. Jakie są między nimi różnice? Na dobrą sprawę sprowadzają się one do dwóch elementów – ilości generowanych jednocześnie mikrostrzałów oraz wielkości wlewu na wodę. Ten drugi irygator – Philips Sonicare AirFloss Ultra – może generować w zależności od naszych preferencji jeden, dwa, bądź trzy strzały w tym samym czasie, a do tego posiada większy wlew wody, który gwarantuje bardziej komfortowe uzupełnianie zbiornika. Irygator Philips Sonicare AirFloss jest takich udogodnień pozbawiony, jednak poza tym oferuje nam dokładnie wszystko to, co Philips Sonicare AirFloss Ultra.

Oczywiście ze względu na fakt, że irygator Philips Sonicare AirFloss Ultra oferuje nam nieco więcej udogodnień, jest on od swojego bratniego urządzenia trochę droższy. Ceny obu irygatorów zbytnio od siebie jednak nie odbiegają – różnią się one kilkadziesiąt złotych. Za irygator Philips Sonicare AirFloss Ultra trzeba obecnie zapłacić około 380 złotych, natomiast irygator Philips Sonicare AirFloss kosztuje mniej więcej 320 złotych.

Co ciekawe, niektóre sklepy internetowe mają w ofercie również specjalne zestawy, obejmujące irygator bezprzewodowy Philips Sonicare AirFloss Ultra i na przykład szczoteczkę soniczną Philips Sonicare Protective Clean. Taki zestaw wiąże się ze znacznie mniejszym kosztem niż oddzielny zakup irygatora i szczoteczki, więc wszystkie osoby, które poszukują obu sprzętów, powinny się nim zainteresować.

Irygatory bezprzewodowe Philips

Mirosław Fojut

Lekarz specjalista, pasjonat rynku szczoteczek elektrycznych oraz towarzyszących im innowacji. Jestem autorem artykułów dotyczących nie tylko mojego zawodu, czyli chorób jamy ustnej i zębów, ale także tych bardziej „na luzie”, o tym, co w dentystycznej trawie piszczy. Śledzę na bieżąco nowinki dentystyczne od Ameryki po Chiny, aby móc dzielić się swoją wiedzą nie tylko ze swoimi pacjentami, ale też Wami, czytelnikami. Żywię tym samym nadzieję, że moi koledzy po fachu również zaczną się otwierać na innowacje po zapoznaniu się z nimi i wprowadzać nowatorskie metody leczenia do polskich gabinetów.
Back to top button