Szczoteczka curaprox

Szczoteczka curaproxW specjalistycznych sklepach znajdziemy manualną szczoteczkę do zębów o nazwie Curaprox. Co kryje się za tą nazwą? To manualna szczoteczka do mycia zębów, dostępna w wielu ciekawych kolorach ze specjalnym, medycznym przeznaczeniem. Odpowiednia dla każdego, komu zależy na dokładnym czyszczeniu zębów i jednoczesnej ich ochronie.

Budowa szczotki Curaprox

Czym się przede wszystkim charakteryzuje? To szczoteczka o bardzo miękkim włosiu zbudowanym z włókien Curen®, które mają za zadanie dokładnie i delikatnie doczyścić wszystkie części zębów. Na główce szczoteczki Curaprox znajduje się dokładnie 5460 włosków o średnicy 0,10 mm. To doskonała i preferencyjna grubość nadająca szczoteczce odpowiednią mięsistość. Ten rodzaj włosia nie sztywnieje w kontakcie z wodą (często nie zdajemy sobie z tego sprawy, ale włosie zwykłej szczoteczki dodatkowo twardnieje). Szczoteczka Curaprox posiada w zestawie plastikową osłonkę dla główki. Dzięki temu uchronimy ją od zanieczyszczeń czy zepsucia podczas podróży (włoski się nie uszkodzą). W szczoteczce Curaprox zastosowano również ośmiokątny kształt rączki, dzięki czemu możliwe jest dokładne umycie zębów pod każdym możliwym kątem.

Porównanie ze zwykłymi szczoteczkami

Inne szczoteczki manualne jakie możemy spotkać na rynku, mają zwykle od 500 do 800 sztuk włókien na główce. Te najlepsze mogą być wyposażone w 1000 włókien. Jak mówiliśmy szczoteczka Curaprox posiada aż 5460 włókien Curen®, które zostały gęsto umieszczone na główce. Już sama nazwa najpopularniejszego modelu szczoteczki – CS 5460, nawiązuje do ilości włosia na główce. Dzięki takiej ilości możliwe jest dokładne czyszczenie całej jamy ustnej, co sprawi, że wszystkie zabrudzenia i osady zostaną usunięte. Warto zaznaczyć, że ośmiokątna rączka pomaga użytkownikowi trzymać szczoteczkę Curaprox pod odpowiednim kątem (45 stopni). Taka budowa umożliwia trzymanie połowy główki na zębie, a drugiej połowy na dziąśle, co sprawia, że linia dziąsła zostaje także delikatnie, a zarazem bardzo dokładnie wyczyszczona. Podkreślamy to, gdyż nie zawsze ma to miejsce, kiedy myjemy zęby zwykłą szczoteczką manualną.

Specjalistyczna szczoteczka manualna

Szczoteczka Curaprox jest przeznaczona dla każdego. Powstała jednak z myślą o niektórych wadach i chorobach, dlatego spokojnie można z niej korzystać mając pewne problemy z jamą ustną. Jej kształt i rodzaj główki pozwalają nie tylko na mycie zębów, ale i ich masaż. Fakt, że modele te są delikatne, nie sprawia, że słabiej usuwają zanieczyszczenia. Według badań szczoteczka ta jest w stanie gruntownie zetrzeć całą płytkę nazębną. Produkt ten jest szczególne polecany osobom z paradontozą, nadwrażliwością zębów, krwawiącymi dziąsłami czy po niedawnych zabiegach na przyzębiu. Miękka konstrukcja i giętka szyjka umożliwią wyczyszczenie nawet najtrudniej dostępnych miejsc i przestrzeni międzyzębowych. Najlepsze efekty uzyskamy, jeśli będziemy myć zęby wykonując okrężne ruchy, pamiętając przy tym, by nie naciskać zbyt mocno na zęby.

Wybór na piątkę
Szczoteczka curaprox

Podczas gdy największą popularnością cieszą się aktualnie szczoteczki elektryczne ciekawe jest to, że na rynku pojawiła się zwykła szczoteczka manualna. Jednak dzięki swej specyfikacji, sposobie działania oraz wyglądowi i działaniu włosia może się bez problemu mierzyć ze swoimi elektronicznymi odpowiednikami. Koszt takiej szczoteczki jest niewielki, a dostępna jest zarówno w sklepach internetowych jak i stacjonarnych (między innymi w drogeriach). Osoby, które zaczęły z niej korzystać, są zaskoczone jej delikatnością i jednoczesną siłą usuwania zabrudzeń. Curaprox, to odpowiedni wybór dla każdego, komu zależy na tym, by dokładnie wyczyścić zęby.

Modele szczoteczek Curaprox

Poza wspomnianą szczoteczką CS 5460, która jest niezwykle delikatna i zarazem efektywna w czyszczeniu, producent uruchomił sprzedaż także kilku innych ciekawych modeli. W sprzedaży znajdziemy szczoteczkę Curaprox CS smart, którą mogą stosować dzieci po ukończeniu 5 roku życia. Wyglądem przypomina model CS ultra soft. Ten jednak jest przeznaczony dla dorosłych użytkowników. Różni się od niego wielkością. Główka szczoteczki CS smart jest bowiem mniejsza. Na jednej główce szczoteczki Curaprox CS smart znajduje się 7600 gęsto utkanych włókien. Mają one 0,08 mm średnicy. Osoby, które noszą aparat ortodontyczny mogą cieszyć się z tego, że także dla nich producent wypuścił na rynek dedykowaną szczoteczkę. CS 5460 ortho posiada specjalne przyjazne wgłębienie, które pozwala dokładnie wyczyścić aparat, zęby i dziąsła. Dodatkowo zostały wynalezione szczoteczki dla najmłodszych, które posłużą już podczas mycia pierwszych ząbków, a także modele przeznaczone do czyszczenia zębów po operacjach. Są one bardzo delikatne, a zarazem efektywne w czyszczeniu.

Szczoteczka curaprox

Kacper Janiszewski

Od wielu lat interesuję się technologią, która towarzyszy nam w codziennym życiu. Poza sprzętami AGD i RTV, które kojarzą nam się z tym hasłem najbardziej, rozwijane są także inne urządzenia, mające pomoc ludziom usprawnić ich działania. Do nich należą miedzy innymi szczoteczki elektryczne, soniczne i ultradźwiękowe, które pozwalają jeszcze lepiej zadbać o jamę ustną użytkownika. Pragnę pisać jako osoba, która od wielu lat korzysta codziennie z technologii sonicznej.

3 komentarzy

  1. A mi podoba się to, że te szczoteczki są takie kolorowe. Od razu pozytywnie się człowiek nastraja.

  2. Szczoteczka faktycznie ma bardzo miękkie włosie. Polecam wszystkim z nadwrażliwością.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Back to top button