Szukaj szczoteczki

Zalety szczoteczki sonicznej

zalety szczoteczki sonicznejOsoby, które do tej pory używały szczoteczki manualnej i poszukują lepszej opcji czyszczenia zębów, bądź osoby mające do czynienia ze szczoteczką elektryczną i zastanawiające się nad nowymi produktami znajdującymi się na rynku mają okazję na zapoznanie się z listą zalet dotyczących posiadania i korzystania ze szczoteczki sonicznej.

Więcej niż szczotkowanie

To specjalistyczne urządzenie do czyszczenia zębów używa ruchu pulsacyjnego i osiąga prędkość 31 000 drgań/min. Istnieje kilka wersji szczoteczek sonicznych. Pierwsze z nich używają wyłącznie ruchu drgającego, ale na rynku znaleźć możemy takie do których dochodzą także ultradźwięki. W czym pulsacje są lepsze od obrotowej końcówki? Najważniejsza jest jakość czyszczenia: drgania wytwarzają mikro-bąbelki, które wnikają w przestrzenie międzyzębowe i trudnodostępne miejsca, skąd dokładnie usuwają osad, resztki jedzenia oraz płytkę nazębną (świetnie sprawdzają się przy ciasno ułożonych zębach).

Wyjątkowe włosie główki

Poza sposobem czyszczenia udoskonalono również strukturę włosia. Ich ułożenie jest zależne od wybranego modelu (jednak najczęściej końcówka przyjmuje kształt owalny bądź diamentu), jednak łączy je jedno – włosie stworzono ze specjalnego materiału. Jest ono średniej twardości, jednak w odczuciu wypada jako dużo bardziej miękkie w porównaniu z dobrze nam znanymi główkami (miękkość zawdzięcza dłuższym włoskom). Dzięki swoim zaletom lepiej czyści i pozostawia uczucie świeżości na dużo dłuższy okres czasu.

Wiele dodatkowych funkcji

Szczoteczki soniczne, to rozbudowane wersje elektrycznych. Poza posiadaniem podstawowych funkcji czyszczących (zazwyczaj jest to od 3 do 6 trybów szczotkowania), zainstalowano w nich programy wspomagające codzienną higienę jamy ustnej. Najważniejsze, to wskaźnik naładowania baterii, wskaźnik stanu baterii, wskaźnik siły nacisku (szczoteczka sama pilnuje, abyśmy nie uszkodzili szkliwa, poprzez wywieranie zbyt dużej siły nacisku na zęby), a także inteligentny zegar (automatycznie wyłącza urządzenie po 2 minutach szczotkowania oraz działa jako 30 – sekundowy interwał).

Tryby szczotkowania

Zależnie od modelu spotykamy od 3 do 6 trybów:

  • Normal – klasyczny tryb wybielający
  • Sensitive – przeznaczony do wrażliwych zębów
  • Whitening – program wybielający
  • Massage – tryb masujący dziąsła
  • Polish lub Tongue Cleaning – program polerujący szkliwo lub do czyszczenia języka

 

Szczoteczka soniczna, to profesjonalna opieka nad codzienną higieną jamy ustnej. Dzięki specjalistycznym programom wspomaga nas oraz ułatwia nam to zadanie. Bazując na swoim pierwowzorze – szczoteczce elektrycznej – zachowała to co najlepsze, a co więcej, wzniosła to na wyższy poziom funkcjonalności. Opcja zdecydowanie na tak

Jestem stomatologiem. Publikuję artykuły związane z tematyką zębów i dziąseł w Internecie. Interesuję się żywo tematyką dbania o higienę jamy ustnej nie tylko zawodowo, ale także prywatnie. Testuję nowe produkty, które mają zapewnić jeszcze dokładniejsze czyszczenie uzębienia. Chciałbym się podzielić swoją wiedzą i doświadczeniem tak, by więcej osób zrozumiało, jak ważne jest dbanie o odpowiednią higienę jamy ustnej.