Szukaj szczoteczki

Jak zapewnić sobie świeży oddech?

świeży oddechNieświeży oddech to zmora wielu osób. Czasami trudno jest z nim walczyć, ponieważ nie zawsze jest to wynik braku higieny osobistej. Dlatego pierwszym krokiem jest udanie się do specjalisty – pomoże nam na znalezienie odpowiedzi, a także pamiętanie o korzystaniu z urządzeń takich jak szczoteczka elektryczna, aby zapobiec ewentualnemu nasileniu problemu.

Znalezienie problemu

Ludzie często się dziwią jak to możliwe, że mimo higienicznej pielęgnacji, a nawet korzystaniu z dobrych szczoteczek brzydki oddech wciąż się utrzymuje. Należy przemyśleć parę spraw: jak wygląda nasza dieta? Jeżeli jest pełna czosnku, cebuli i ostrych przypraw, to lepiej przemyśleć ich częste zajadanie. Ma to zły wpływ na nasz oddech i często nawet szczoteczka nie pomoże się pozbyć nieprzyjemnego odoru. Poza dietetycznym powodem, istnieje również drugi – zdrowotny. Problem może być wynikiem chorób dziąseł i zębów, zapalenia gardła, oskrzeli czy zatok przynosowych lub schorzeń w układzie pokarmowym. Dlatego warto udać się do specjalisty i zbadać ten objaw.

Różnorodne produkty

świeży oddechJest wiele sposobów na odpowiednie zadbanie o jamę ustną. Najważniejszy punkt to szczotkowanie. Warto upewnić się, że szczoteczka elektryczna lub manualna, której używamy była rzeczywiście wymieniana co 3 miesiące i często używana. Można również pozwolić sobie na zakup specjalistycznej pasty do zębów, która odpowiednio o nas zadba. Dodatkowo dobrym pomysłem jest nitkowanie przestrzeni międzyzębowych oraz stosowanie silnie pachnących płynów do płukania jamy ustnej. Poza tymi klasycznymi sposobami warto też zmienić trochę swoją dietę – pić często małe ilości wody niegazowanej, kupować odświeżające gumy bez cukru i dodawać do swoich dań świeżą pietruszkę. Osoby z bardzo nieświeżym oddechem mogą również raz na kilka godzin płukać gardło naparem z rumianku lub używać dezodoranty do jamy ustnej. Stosowanie wszystkich zaleceń łącznie z wizytą u lekarza powinno zatrzymać problem.

Odpowiednie dopasowanie

Sposób, który wybierzemy zależny jest od nas. Najważniejsza jest przede wszystkich regularność stosowania zaleceń, w innym wypadku poprawa będzie tylko chwilowa. Jeżeli jednak wyleczymy się z ewentualnej przypadłości i jednocześnie szybko i agresywnie zaczniemy zwalczać problem, wtedy nie ma się zupełnie czym martwić. Najważniejsza reguła jednak pozostaje jedna: szczoteczka elektryczna czy manualna powinna być stosowana codziennie dwa razy w ciągu dnia. Tylko to pomoże nam zachować świeży i przyjemny oddech. To pozwoli poczuć się dwa razy pewniej.