Blog

Jak wybrać dobrego dentystę?

Poziom polskiego leczenia dentystycznego jest zadowalający. Stres, który dotyka nawet dorosłych jest często problemem skutecznego leczenia. Coraz częściej gabinety stomatologiczne zapewniają pacjentom przyjemną wizytę, którą mogą przespać bez zbędnego stresu, zaś koszmary, związane z leczeniem stomatologicznym, stają się zamierzchłą przeszłością. Co powinniśmy jednak wiedzieć, aby spośród ogromu specjalistów wybrać tego właściwego?

Jak trafić do dobrego specjalisty?

  • Kiedy zdecydujemy się na leczenie swoich zębów najważniejszym elementem jest wybranie odpowiedniego specjalisty. Z tego względu, że na rynku istnieje spora ilość gabinetów oferujących swoje usługi, przygotowaliśmy dla Państwa kilka wskazówek. Podpowiedzi dotyczą tego jak trafić do dobrego stomatologa.
  • Na początek należy zwrócić uwagę na stosunek lekarza do pacjenta. Na wizycie powinniśmy się czuć jak partnerzy. Rozpoczęcie jakichkolwiek działań powinien poprzedzić odpowiedni i dogłębny wywiad dotyczący stanu zdrowia i problemu z jakim przychodzimy. Zmniejszy to barierę między lekarzem a pacjentem. Zbyt bliski i nachalny kontakt bez rozmowy wprowadzającej może być odebrane jako naruszenie strefy prywatności.
  • Zwróć uwagę czy lekarz ma poczucie troski? Zabieg powinien odbywać się w miłej atmosferze i w kontakcie z pacjentem. Dlatego specjalista powinien dopytywać się o stan samopoczucia w trakcie kuracji.
Jak wybrać dobrego dentystę?
Profesjonalny, nowoczesny gabinet
  • Bardzo ważną kwestią jest wiedza medyczna, która przejawia się w sprawności wykonywanego zabiegi oraz pewności z jaką lekarz go przeprowadza.
  • Kolejna rzecz to czystość i sterylność gabinetu. Gdy siadasz na fotel, nie powinieneś zauważyć żadnych śladów poprzedniej wizyty. Wszystkie przyrządy powinny być wyczyszczone i przygotowane dla kolejnego pacjenta.
  • Miło jest kiedy specjalista użyje nowych technologi dla zobrazowania nam naszego problemu. Mam na myśli wykorzystanie zdjęć dobrej jakości lub kamerki wewnątrzustnej, dzięki którym jesteśmy wstanie obejrzeć stan naszej jamy ustnej.
  • Na pewno zwrócisz uwagę na indywidualne podejście do klienta. Rzetelnie prowadzona karta pacjenta będzie doceniania przez wszystkie osoby korzystające z usług tego gabinetu. Zwróć uwagę czy w Twój dentysta prowadzi taką kartę i czy na bieżąco wpisuje nowe informacje.
  • Oczywisty fakt dotyczy korzystania z rękawiczek jednorazowych przez naszego specjalistę. Jest to bardzo ważna kwestia bezpieczeństwa, na którą na pewno zwrócisz uwagę. Gabinet to miejsce gdzie obcuje się ze śliną i krwią co stwarza zakaźne środowisko i może wywołać niepokój.
  • Miło będzie, kiedy w gabinecie będzie obecna relaksująca i odprężająca muzyka, a asystentka nie będzie zbyt mocno dawała o sobie znać prywatnymi rozmowami z ekspertem.

Marcelina Dobrowolska

Jestem na 3 roku stomatologii na jednej z polskich uczelni medycznych. Poszłam w ślady rodziców, którzy nauczyli mnie, jak odpowiednio dbać o higienę jamy ustnej. Udzielam się na tym blogu, gdyż sądzę, że mogę pomóc w dostarczeniu rzetelnych informacji na tematy związane z tematyką zdrowia zębów i dziąseł. Uważam, że zawsze warto zdobywać nowe informacje o znanych nam dobrze rzeczach.

Powiązane artykuły

2 komentarzy

  1. Sam wybrałem swojego dentystę kilka lat temu. Trafiłem do niego z polecenia mojej koleżanki. Tak chyba najlepiej znaleźć dobrego specjalistę. Ludzie, którzy już przetestowali usługi danego dentysty wiedzą najlepiej, czy jest dobry w tym, co robi. Myślę, że szukając stomatologa najlepiej popytać znajomych.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Back to top button