Himalaya

Himalaya Herbals to marka znana z produkcji cenionych, wysokiej jakości past do zębów. Preparaty spod szyldu firmy tworzone są na bazie w pełni naturalnych, ziołowych składników, dzięki czemu są subtelne i delikatne oraz można bez przeszkód stosować je codziennie. Gros past Himalaya zawiera w swoim składzie wyciąg z rośliny miswak, który chroni dziąsła i zapobiega ich krwawieniu. Kiedy powstała marka Himalaya, i jakie konkretnie pasty do zębów może nam obecnie zaoferować?

Historia marki Himalaya

Historia marki Himalaya zaczyna się w 1930 roku. Właśnie wtedy M. Manal założył firmę, której miała przyświecać wizja „łączenia ajurwedyjskich tradycji z nowoczesną medycyną”. Efektem pierwszych prac naukowych Manala było wprowadzenie w 1934 roku na rynek Serpiny – pierwszego na świecie preparatu na nadciśnienie. Kolejne wynalazki były tylko kwestią czasu – w 1955 roku, dzięki pracownikom firmy Himalaya, na rynku pojawił się Liv 52, czyli specjalistyczny preparat na wątrobę. Pod koniec XX wieku marka otworzyła zaś swoje obecne biuro w Houston, i wprowadziła do obiegu linię produktów zdrowotnych dla zwierząt hodowlanych.

Himalaya to prawdziwie rodzinna firma – wspomnieliśmy już o tym, że jej założycielem jest M. Manal, który w początkowych latach działalności prowadził spółkę wraz ze swoim bratem, M. Misalem. W 1964 roku do rodzinnego biznesu dołączył syn założyciela – Meraj Manal, zaś w 2004 roku – jego wnuk, Nabeel Manal. Cała rodzina Manalów jest więc od blisko stulecia zaangażowana w projekt tworzenia najwyższej jakości produktów ajurwerdyjskich, co tylko uwiarygadnia renomę marki.

Od początku istnienia, podstawą działalności firmy Himalaya jest tworzenie oryginalnych, w pełni bezpiecznych preparatów, sprzyjających długowieczności i zdrowemu trybowi życia. Dzięki działalności marki, stomatologiczna wiedza na temat zdrowotnych właściwości ziół została wzniesiona na zupełnie inny, znacznie wyższy poziom. Obecnie produkty Himalaya służą zarówno lekarzom jak i klientom w ponad dziewięćdziesięciu krajach na całym świecie.

Himalaya – pasta o bardzo szerokim zastosowaniu

Pasty do zębów spod szyldu Himalaya Herbals posiadają bardzo szerokie zastosowanie, dzięki czemu każdy użytkownik powinien bez kłopotu znaleźć wśród nich odpowiedni dla siebie specyfik. Na sklepowych półkach obecne są zarówno produkty o działaniu przeciwpróchniczym, odświeżającym, remineralizującym, jak i wybielającym. To, co łączy wszystkie specyfiki marki Himalaya, to brak kontrowersyjnych związków, takich jak fluor, SLS, gluten, czy karagenty.

Himalaya

Pasty Himalaya, zgodnie z ideą przyświecającej marce, posiadają w swoim składzie wyłącznie ziołowe i naturalne składniki. Oprócz wspomnianego wyżej miswaku, często znajdziemy w ich składzie chociażby ksylitol czy hydroksyapatyt, czyli specyfiki naturalne, mające działanie antybakteryjne i przeciwpróchnicze. Innego rodzaju pasty naturalne znajdziesz w rankingu past naturalnych.

Rodzaje past Himalaya

Pasty spod szyldu Himalaya zapewniają zębom i dziąsłom pełną, dwunastogodzinną ochronę – stosowanie ich dwa razy dziennie jest więc optymalne. Firma posiada obecnie w swoim asortymencie aż pięć linii produktów o zróżnicowanym działaniu, co pozwala każdemu użytkownikowi bez trudu dobrać tę idealną pastę dla siebie:

  • Himalaya Herbal Complete Care – pasta o najbardziej kompleksowym, ogólnym działaniu. Produkt wzmacnia dziąsła i czyni je bardziej odpornymi za sprawą unikalnej formuły Gum Expert, na którą składają się ekstrakty z drzewa arakowego, neem, oraz granatu. Wykazuje działanie antybakteryjne, odkażające i odświeżające.
  • Himalaya Herbal Sparkly White – to ziołowa pasta Himalaya o działaniu wybielającym. Produkt opiera swoją skuteczność o przełomową technologię enzymów roślinnych z papai i ananasa. Wedle zapewnień producenta, już po dwóch tygodniach użytkowania znacząco rozjaśnia nasze zęby, a za sprawą ekstraktów z drzewa arakowego i innych naturalnych specyfików redukuje krwawienie dziąseł i wszelkie ich stany zapalne. Jedna z niewielu past na rynku, która jednocześnie wybiela i pomaga w pielęgnacji dziąseł.
  • Himalaya Herbal Sensi-Relief – to produkt dedykowany głównie osobom cierpiącym na nadwrażliwości zębowe. W tej paście zastosowano z kolei technologię zaawansowanej fito protekcji. Co to znaczy? Otóż preparat zapewnia szybką ulgę od nadwrażliwości za sprawą ekstraktów ze szpinaku i skorupek migdałów. Dzięki drzewu arakowemu, pomaga zredukować krwawienie i utrzymuje w odpowiedniej kondycji dziąsła.
  • Himalaya Herbals Mint-Fresh – ziołowa, odświeżająca pasta, stanowiąca świetną opcję przede wszystkim dla osób zmagających się z halitozą, czyli problemem nieświeżego oddechu. Dzięki mięcie indyjskiej i koprowi zapewnia długotrwałą świeżość oddechu i niszczy bakterie odpowiedzialne za nieprzyjemny zapach z ust. Ekstrakty z drzewa arakowego oraz inne naturalne środki czyszczące sprawiają, że pasta pielęgnuje dziąsła i niweluje podrażnienia.
  • Himalaya Dental Cream – pasta ziołowa z naturalnym fluorem, przeznaczona do zaawansowanej walki z próchnicą. Doskonała również w walce z krwawieniem, obrzękami, nadwrażliwością zębową, oraz nieświeżym oddechem. Produkt doskonale oczyszcza zęby i niweluje ryzyko paradontozy. Idealny wybór dla całej rodziny.
Himalaya

Mirosław Fojut

Lekarz specjalista, pasjonat rynku szczoteczek elektrycznych oraz towarzyszących im innowacji. Jestem autorem artykułów dotyczących nie tylko mojego zawodu, czyli chorób jamy ustnej i zębów, ale także tych bardziej „na luzie”, o tym, co w dentystycznej trawie piszczy. Śledzę na bieżąco nowinki dentystyczne od Ameryki po Chiny, aby móc dzielić się swoją wiedzą nie tylko ze swoimi pacjentami, ale też Wami, czytelnikami. Żywię tym samym nadzieję, że moi koledzy po fachu również zaczną się otwierać na innowacje po zapoznaniu się z nimi i wprowadzać nowatorskie metody leczenia do polskich gabinetów.
Back to top button