Jak zadbać o szczoteczkę?

Posiadanie każdego urządzenia elektronicznego wiąże się z koniecznością właściwego troszczenia się o niego, tak aby działało jak najdłużej i zawsze sprawnie. Na szczęście szczoteczka elektryczna nie wymaga od nas wiele – zaledwie kilka podstawowych czynności wykonywanych codziennie. Pozwoli to nam korzystać ze szczoteczki przez wiele lat. Jak właściwie zadbać o nasze urządzenie?

Przechowywanie urządzenia

Jak zadbać o szczoteczkę?Baza szczoteczki (ładowarka oraz rączka) są niewielkich rozmiarów i można przechowywać je w łazience w pobliżu kontaktu. Jeżeli w bazie znajduje się również zamykane miejsce na końcówkę, to możemy śmiało ją tam trzymać. W przypadku braku miejsca powinniśmy znaleźć odpowiedni kąt dla naszej główki – najlepiej w zamkniętej szafce z daleka od toalety. Dzięki temu nie ma ryzyka przedostania się wędrujących bakterii na włosie urządzenia.

Czyść końcówkę

Przed pierwszym użyciem warto jest wyparzyć główkę szczoteczki. Potem wystarczy myć ją pod bieżącą wodą przed i po każdym użyciu. Aby zapewnić sobie sterylne i profesjonalne warunki, to raz w miesiącu możemy powtarzać czynność dezynfekcji poprzez polewanie końcówki wrzątkiem. W ten sposób będziemy mieć pewność, że myjemy zęby w odpowiedni sposób.

Kontroluj stan zużycia główki

Końcówka szczoteczki elektrycznej zużywa się podobnie jak zwykłej szczoteczki – mniej więcej co 3 miesiące należy wymienić ją na nową. W najnowszych modelach elektrycznych szczoteczek wbudowany jest wskaźnik zużycia końcówki – jej włosie zaczyna powoli zmieniać kolor (w momencie gdy stanie się np. intensywnie niebieskie, wtedy wiemy że nadszedł już jej koniec). W zestawie zazwyczaj znajdziemy co najmniej dwie końcówki, więc przez pierwsze pół roku nie musimy przejmować się jej kupnem – jednak w sklepach internetowych są zawsze dostępne w odpowiednio niskich cenach.

Ładuj baterię

Aby sprzęt funkcjonował prawidłowo pamiętaj o regularnym ładowaniu baterii. Najczęściej na rączce szczoteczki znajduje się wskaźnik zużycia baterii i pozwala na wcześniejsze podłączenie urządzenia do ładowania, aby nie doprowadzić do wyczerpania urządzenia. Umiejscowienie całej bazy w pobliżu kontaktu sprawi, że wszystko będziemy mieli pod ręką, gotowe do działania.

Stosując się do powyższych zasad będziemy mogli cieszyć się dobrze działającym sprzętem przez bardzo długi czas (producenci dają nam gwarancje na 12 miesięcy).

Jak zadbać o szczoteczkę?

Marcelina Dobrowolska

Jestem na 3 roku stomatologii na jednej z polskich uczelni medycznych. Poszłam w ślady rodziców, którzy nauczyli mnie, jak odpowiednio dbać o higienę jamy ustnej. Udzielam się na tym blogu, gdyż sądzę, że mogę pomóc w dostarczeniu rzetelnych informacji na tematy związane z tematyką zdrowia zębów i dziąseł. Uważam, że zawsze warto zdobywać nowe informacje o znanych nam dobrze rzeczach.

2 komentarzy

  1. O szczoteczkę elektryczną łatwo zadbać. Cała wiedza na ten temat zmieściła się w czterech punktach. To wiele mówi.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Back to top button