Vitis

Hiszpańska marka Vitis jest obecna na rynku produktów do pielęgnacji jamy ustnej od 1980 roku. Od tego czasu, jej szczoteczki do zębów, pasty, i płyny do płukania ust zyskały uznanie w ponad siedemdziesięciu krajach na całym świecie. Czym firma Vitis wyróżnia się spośród innych marek? Przede wszystkim zastosowaniem innowacyjnych, nowatorskich technologii, dzięki którym możliwe jest jeszcze skuteczniejsze eliminowanie z jamy ustnej codziennych nalotów.

Pod szyldem firmy Vitis powstało dotąd 61 różnych produktów do pielęgnacji jamy ustnej. Znajdziemy wśród nich chociażby szczoteczki soniczne, szczoteczki manualne, szczoteczki międzyzębowe, pasty do zębów, płyny do płukania, czy nici dentystyczne. Innymi słowy – marka oferuje nam właściwe wszystko, co konieczne do zachowania w zdrowiu zębów i dziąseł.

Czym wyróżniają się produkty marki Vitis?

Jak już podkreślono wyżej, firma Vitis stawia przede wszystkim na nowoczesne, bezpieczne rozwiązania – dzięki nim, możliwe jest tworzenie najwyższej jakości produktów, umożliwiających pacjentom skuteczną walkę z próchnicą, stanami zapalnymi dziąseł, erozją szkliwa, czy nadwrażliwością zębów. Warto podkreślić, że marka Vitis jako jedna z nielicznych na świecie specjalizuje się w mikrobiologicznych badaniach nad biofilmem, czyli płytką nazębną.

Vitis to jednak przede wszystkim wszechstronność – w asortymencie firmy znajdziemy różnego rodzaju szczoteczki do zębów (manualne, soniczne, międzyzębowe), pasty do zębów (wybielające, chroniące dziąsła, przeciwpróchnicze), płyny do płukania (przeciwpróchnicze, ortodontyczne, na krwawiące dziąsła), oraz nici dentystyczne. Na opakowaniu każdego produktu spod szyldu Vitis znajduje się opis alfabetem Braille’a, co znacznie ułatwia korzystanie z artykułów marki osobom niewidomym.

Szczoteczki do zębów marki Vitis

Firma ma w swojej ofercie trzy rodzaje szczoteczek do zębów: manualne, soniczne, oraz międzyzębowe. Szczoteczki manualne spod szyldu Vitis posiadają wyjątkowo miękkie włókna, które nie podrażniają dziąseł – sprawia to, że szczególnie poleca się je osobom cierpiącym na nadwrażliwość. Urządzenia soniczne marki oferują użytkownikom od jednego do trzech trybów czyszczenia, szybko zmniejszają ilość zalegającej w jamie ustnej płytki nazębnej, redukują problemy z zapaleniami dziąseł. Co do szczoteczek międzyzębowych Vitis – charakteryzuje je wyjątkowe wyprofilowanie, pozwalające skutecznie oczyścić trudno dostępne obszary w jamie ustnej, w tym miejsca wokół elementów aparatów ortodontycznych.

Godne uwagi, popularne szczoteczki do zębów marki Vitis to:

 • Vitis Gingival – manualna szczoteczka do czyszczenia wrażliwych dziąseł. Produkt posiada miękkie włókna i włosie idealnie dostosowane do pielęgnacji okolic przydziąsłowych oraz powierzchni zębów. Pozycja szczególnie polecana osobom z chorobami dziąseł czy nadwrażliwością.
 • Vitis Orthodontic Access – szczoteczka manualna stworzona z myślą o osobach noszących aparaty ortodontyczne. Posiada małą, wygodną główkę oraz włosie wyprofilowane w kształcie litery V, dzięki któremu z łatwością można oczyścić zarówno elementy aparatu, jak i miejsca znajdujące się wokół niego.
 • Vitis Junior – szczoteczka manualna o wyjątkowo miękkim włosiu, dedykowana dzieciom od trzeciego roku życia. Jej główka czyszcząca jest specjalnie dopasowana do niewielkiej buzi najmłodszych, co ułatwia szkrabom manewrowanie szczoteczką w jamie ustnej i docieranie nią do trudno dostępnych obszarów.
 • Vitis Sonic S10 – podstawowa szczoteczka soniczna spod szyldu marki. Urządzenie oferuje nam jeden, tradycyjny tryb czyszczenia, dwa czasomierze do odmierzania odpowiedniego czasu mycia, oraz wskaźnik naładowania baterii. Rękojeść produktu jest antypoślizgowa i ergonomiczna, co znacznie ułatwia operowanie urządzeniem w jamie ustnej.
 • Vitis Sonic S20 – bardziej zaawansowana szczoteczka soniczna spod szyldu hiszpańskiej firmy. Znajdziemy w niej aż trzy zróżnicowane tryby czyszczenia (tradycyjny, precyzyjny, oraz masujący), które oferują pracę z maksymalną prędkością 40 000 ruchów na minutę. Na wyposażenie produktu składają się także rzecz jasna dwa funkcjonalne czasomierze oraz wskaźnik naładowania. Pozycja godna polecenia osobom poszukującym wielofunkcyjnego urządzenia do higieny jamy ustnej.
 • Vitis Interprox Plus – szczoteczki międzyzębowe spod szyldu marki, gwarantujące maksymalną higienę w trudno dostępnych miejscach w jamie ustnej. Posiadają różne rozmiary, dzięki czemu każdy może dopasować szczoteczkę do własnych przestrzeni międzyzębowych. Szczególnie polecane użytkownikom aparatów ortodontycznych i implantów.
Vitis

Pasty do zębów marki Vitis

Firma Vitis posiada bardzo szeroki asortyment różnego rodzaju past do zębów. Znajdziemy wśród nich produkty przeciwpróchnicze, wybielające, czy chroniące dziąsła. Nie brakuje również produktów odpowiadających na potrzeby dzieci oraz osób noszących aparaty ortodontyczne.

Warto zwrócić uwagę na takie pasty jak:

 • Vitis Whitening – pasta posiadająca niski współczynnik ścieralności (RDA 48), ale przy tym doskonale usuwająca barwiący osad i polerująca szkliwo. Produkt zawiera w swoim składzie hydroksyapatyt, zamykający kanaliki zębowe i odbudowujący szkliwo.
 • Vitis Gingival – produkt stworzony z myślą o osobach borykających się z zapaleniem dziąseł i przyzębia. Redukuje krwawienie i – dzięki fluorkowi sodu – remineralizuje szkliwo. Idealny dla do codziennego użytkowania szczególnie dla osób, które uważają, że ich dziąsła wymagają dodatkowej opieki.
 • Vitis Anticares – pasta zapobiegająca próchnicy i erozji szkliwa. Zawarty w niej ksylitol wykazuje silne działanie bakteriobójcze, z kolei fluorki w połączeniu z hydroksyapatytem tworzą na powierzchni zębów powłokę niemal nie do zdarcia dla drobnoustrojów. Opcja godna polecenia osobom chcącym uniknąć osadzania się w jamie ustnej szkodliwych bakterii.

Płyny do płukania Vitis

Płyny do płukania marki Vitis są niezwykle cenione przez użytkowników. Składają się na nie płukanki przeciwpróchnicze, ortodontyczne, czy też płyny na krwawiące dziąsła.

Na pewno warto zwrócić uwagę na takie płyny jak:

 • Vitis Whitening – płyn rozjaśniający barwę szkliwa, a przy tym wzmacniający je i chroniący przed szkodliwym oddziaływaniem czynników zewnętrznych. Jego skuteczność oparto o formułę Dentaid technology nanorepair z nanohydroksyapatytem, który posiada zdolność szybkiego wbudowywania się w nasze szkliwo i tym samym wyrównywania go i wygładzania.
 • Vitis Perio Aid 0,12% – płyn stworzony głównie z myślą o osobach zmagających się z chorobami przyzębia. Zawiera w sobie dwuglokanian chlorheksydyny oraz chlorek cetylopirydyny, czyli związki działające antyseptycznie i odkażająco.
 • Vitis Perio Aid 0,05% Active Control – płukanka antybakteryjna, idealna do codziennego stosowania dla osób chcących zapewnić sobie jeszcze lepszą ochronę przed osadzaniem się płytki nazębnej. Płyn wykazuje też właściwości antyseptyczne, co sprawia, że często poleca się go osobom znajdującym się po różnego rodzaju zabiegach chirurgii stomatologicznej.
Vitis

Mirosław Fojut

Lekarz specjalista, pasjonat rynku szczoteczek elektrycznych oraz towarzyszących im innowacji. Jestem autorem artykułów dotyczących nie tylko mojego zawodu, czyli chorób jamy ustnej i zębów, ale także tych bardziej „na luzie”, o tym, co w dentystycznej trawie piszczy. Śledzę na bieżąco nowinki dentystyczne od Ameryki po Chiny, aby móc dzielić się swoją wiedzą nie tylko ze swoimi pacjentami, ale też Wami, czytelnikami. Żywię tym samym nadzieję, że moi koledzy po fachu również zaczną się otwierać na innowacje po zapoznaniu się z nimi i wprowadzać nowatorskie metody leczenia do polskich gabinetów.
Back to top button