Oclean

Oclean to marka wchodząca w skład potężnej, popularnej na całym świecie spółki Xiaomi. Chińska firma była dotąd znana z produkowania smartfonów i elektroniki użytkowej, jednak od jakiegoś czasu stara się także zrewolucjonizować rynek produktów do codziennej pielęgnacji jamy ustnej. Pod szyldem Oclean znajdziemy zatem szczoteczki elektryczne, irygatory, oraz inne akcesoria służące do oczyszczania zębów i dziąseł. Przyjrzyjmy się bliżej szczoteczkom Oclean oraz ich specyfice.

Charakterystyka szczoteczek sonicznych Oclean

Obecnie marka Oclean ma w swoim asortymencie aż dziewięć różnych szczoteczek elektrycznych, jeden irygator do zębów, a także sterylizatory, etui i liczne końcówki czyszczące. My skupimy się na urządzeniach, które wiodą prym wśród produktów Oclean, czyli szczoteczkach elektrycznych. A konkretnie sonicznych, bo właśnie w dystrybucji takiego sprzętu specjalizują się Chińczycy. Co wyróżnia szczoteczki soniczne Oclean od konkurencji?

Na pierwszy rzut oka na pewno to, co generalnie charakterystyczne dla Chińczyków, czyli konkurencyjna cena. Urządzenia firmowane logiem Oclean można nabyć już od 129 złotych, co czyni je jednymi z najtańszych szczoteczek sonicznych na rynku. Mało tego. Najbardziej zaawansowany model w asortymencie marki – szczoteczka Oclean X Pro Elite – kosztuje jedynie około 300 złotych. Oclean na pewno odpowie więc na potrzeby użytkowników, którzy poszukują popularnego, sprawdzonego, ale niedrogiego sprzętu do pielęgnacji jamy ustnej.

Poza bardzo atrakcyjną ceną szczoteczki soniczne Oclean zwracają uwagę swoim niebanalnym designem. Na rękojeści niektórych ich modeli został umieszczony ekran dotykowy (o przekątnej 0.96 cala), który pozwala sprawdzić stan naładowania baterii, dostosować tryb pracy urządzenia czy uzyskać ogólne informacje na temat mycia. To innowacyjne rozwiązanie, które z pewnością przypadnie do gustu zwłaszcza gadżeciarzom. A propos trybów pracy – szczoteczki soniczne Oclean oferują od dwóch do czterech programów czyszczących (standardowe czyszczenie, wybielanie, delikatne mycie, masaż dziąseł), a do tego nawet trzydzieści dwie (!) różne intensywności mycia zębów. Ich bateria wystarcza na nieco ponad miesiąc mycia bez konieczności ładowania (w bardziej zaawansowanych modelach ładuje się ją tylko dwie godziny). Szybkość działania szczoteczek sonicznych Oclean mieści się w zakresie 36 000-42 000 ruchów na minutę.

Modele szczoteczek sonicznych Oclean

Dostępne na rynku szczoteczki soniczne Oclean różnią się od siebie takimi parametrami jak liczba trybów czyszczących, szybkość działania, wyposażenie zestawu oraz wygląd. Jak zaznaczono wyżej, ich bardziej zaawansowane modele są wyposażone w ekran dotykowy, natomiast te z „niższej półki” mają standardową rękojeść. Urządzenia droższe oferują także możliwość zsynchronizowania mycia z aplikacją, którą można pobrać na smartfon, czego w tańszych szczoteczkach nie uświadczymy.

Oclean X Pro Elite

Oclean

Najbardziej zaawansowana szczoteczka soniczna w rodzinie Oclean. Kosztuje nieco ponad trzysta złotych, i biorąc pod uwagę to, co oferuje, ta cena wydaje się być wręcz promocyjna. Urządzenie osiąga maksymalną prędkość pracy na poziomie 42 000 ruchów na minutę, ma do zaproponowania cztery tryby pracy i aż trzydzieści dwa różne intensywności mycia zębów. Szczoteczka współpracuje z aplikacją interaktywną, która ocenia postępy użytkownika w szczotkowaniu i sugeruje, w jaki sposób powinieneś czyścić zęby, by było to jeszcze bardziej efektywne. Bateria zainstalowana w Oclean X Pro Elite na jednym naładowaniu jest w stanie wytrzymać około 35 dni, a czas jej ładowania wynosi 3,5 godziny. W zestawie ze sprzętem znajdziemy ścienny uchwyt magnetyczny, który pozwala przymocować urządzenie do ściany, a także jedną końcówkę czyszczącą.

Oclean X Pro

Oclean

Od szczoteczki X Pro Elite różni ją brak w zestawie ściennego uchwytu magnetycznego, nieco głośniejsza praca oraz brak możliwości bezprzewodowego ładowania za pomocą ładowarki zgodnej z Wireless Quick Charging. Atuty szczoteczki Oclean X Pro w stosunku do swojej młodszej siostry to za to nieco dłuższa praca na jednym naładowaniu (nawet około 40 dni) i niższa cena – szczoteczka kosztuje około 250 złotych, a więc 50 złotych mniej od najbardziej zaawansowanego modelu w rodzinie Oclean. Poza tym mamy tu do dyspozycji wszystko, o czym wspomniano wyżej – trzydzieści dwie różne intensywności mycia, cztery programy pracy, 42 000 ruchów na minutę i możliwość połączenia pracy szczoteczki z aplikacją na smartfon.

Oclean X

Oclean

To pierwsza ze szczoteczek Oclean, która została wyposażona w dotykowy ekran. Urządzenie – podobnie jak dwa wyżej wspomniane modele – oferuje trzydzieści dwie różne intensywności czyszczenia i cztery tryby mycia. Jego maksymalna prędkość pracy to 40 000 ruchów na minutę. Ładowanie szczoteczki trwa jedynie około dwóch godzin, zaś jej akumulator o pojemności 800 mAh umożliwia nawet miesiąc czyszczenia zębów bez konieczności podłączania sprzętu do gniazdka elektrycznego. Szczoteczkę soniczną Oclean X można też bez problemu zsynchronizować z aplikacją interaktywną, która pokazuje użytkownikowi statystyki mycia zębów i stara się instruować, w jaki sposób najefektywniej czyścić jamę ustną. Koszt sprzętu to w oficjalnym sklepie 229 złotych.

Oclean One

Oclean

Oclean One to szczoteczka soniczna ze standardową rękojeścią, a więc bez wbudowanego ekranu dotykowego. Maksymalna prędkość pracy urządzenia to 42 000 ruchów na minutę. W przypadku tego sprzętu mamy do dyspozycji trzy tryby pracy oraz cztery intensywności mycia, co daje łącznie  dwanaście różnych kombinacji czyszczenia do wyboru. Duży atut produktu to bardzo wytrzymały akumulator – przy myciu jamy ustnej dwa razy dziennie po dwie minuty wystarcza on nawet na 60 dni pracy. Podobnie jak wyższe w hierarchii modele, Oclean One ma zainstalowany moduł Bluetooth, pozwalający sparować urządzenie ze smartfonem i myć zęby wraz z dedykowaną aplikacją. Koszt sprzętu jest porównywalny z ceną szczoteczki Oclean X.

Oclean SE

Oclean

Oclean SE przypomina parametrami model Oclean One. Szczoteczka również oferuje dwanaście różnych kombinacji czyszczenia (trzy programy pracy + cztery intensywności mycia), ma wbudowany wytrzymały akumulator pozwalający na nawet sześćdziesiąt dni czyszczenia na jednym naładowaniu, a także moduł Bluetooth, umożliwiający połączenie się podczas mycia z aplikacją interaktywną pobraną na smartfon. W ciągu minuty urządzenie jest w stanie wykonywać do 40 000 ruchów, a w zestawie z nim odnajdujemy specjalną, inteligentną bazę do ładowania, która po pełnym naładowaniu sprzętu odcina zasilanie, zachowując w ten sposób żywotność baterii. Cena? Porównywalna z cenami szczoteczek Oclean X i Oclean One.

Oclean Air

Oclean

Oclean Air to trzy programy pracy oraz cztery intensywności mycia, co łącznie składa się na dwanaście programów pracy, pozwalających dopasować sposób czyszczenia zębów do indywidualnych potrzeb. Urządzenie osiąga maksymalną prędkość pracy na poziomie 40 000 ruchów na minutę i posiada baterię o pojemności 800 mAh, która umożliwia do 30 dni czyszczenia bez konieczności ładowania. Sprzęt daje też możliwość połączenia się z aplikacją interaktywną. Innymi słowy – wyposażeniem przypomina urządzenia opisane wyżej. Wydaje się, że jest kilkadziesiąt złotych tańszy od szczoteczek Oclean SE, Oclean X i Oclean One głównie ze względu na nieco mniej wydajną baterię.

Oclean Air 2

Oclean

To szczoteczka Oclean Air w tańszej, podstawowej wersji. Wyglądem urządzenie niczym nie różni się od swojego bardziej zaawansowanego odpowiednika, jednak ma od niego inne parametry. Sprzęt dedykowany jest osobom, dla których najważniejsze znaczenie ma skuteczność czyszczenia i atrakcyjna cena, kosztem możliwości połączenia się z aplikacją czy dodatkowych akcesoriów. Szczoteczka została wyposażona w dwa programy pracy i dwie intensywności mycia, co daje łącznie cztery kombinacje czyszczenia do wyboru. Jej bateria umożliwia do czterdziestu dni pracy (czas ładowania szczoteczki to około 2,5 godziny). Trzeba przyznać, że jak na szczoteczkę soniczną za około 150 złotych jest całkiem nieźle.

Oclean Z1

Oclean

To szczoteczka, która przypomina swoimi parametrami model Oclean X, jednak nie posiada ekranu dotykowego. Urządzenie przypadnie więc do gustu zwłaszcza osobom, które ekran dotykowy mają za „zbędny bajer”, a chcą nabyć szczoteczkę funkcjonalną, skuteczną, z dobrymi parametrami i w atrakcyjnej cenie. Sprzęt oferuje aż trzydzieści dwie różne opcje czyszczenia i działanie z prędkością 40 000 ruchów na minutę. Zainstalowana w szczoteczce bateria umożliwia do miesiąca czyszczenia na jednym naładowaniu. Oclean Z1 jest kompatybilna z aplikacją interaktywną, którą można pobrać na smartfon, posiada też chroniący przed podrażnieniami podczas mycia czujnik siły nacisku. Szczoteczkę można nabyć za około 180 złotych.

Oclean F1

Oclean

Najtańsza szczoteczka soniczna w rodzinie Oclean – jej koszt to jedynie 129 złotych. Urządzenie ma do zaproponowania trzy tryby pracy i trzy różne intensywności mycia zębów. Pracuje z maksymalną prędkością 36 000 ruchów na minutę. Na jednym naładowaniu potrafi wytrzymać do 30 dni, co jak na szczoteczkę za nieco ponad sto złotych wydaje się być wynikiem wręcz zadziwiającym. Sprzętu nie połączysz z aplikacją interaktywną za pomocą funkcji Bluetooth, więc sprawdzi się przede wszystkim w wypadku osób, które poszukują szczoteczki sonicznej do skutecznego czyszczenia zębów, a wszelkie nowinki techniczne uważają za niepotrzebne.

Oclean

Mirosław Fojut

Lekarz specjalista, pasjonat rynku szczoteczek elektrycznych oraz towarzyszących im innowacji. Jestem autorem artykułów dotyczących nie tylko mojego zawodu, czyli chorób jamy ustnej i zębów, ale także tych bardziej „na luzie”, o tym, co w dentystycznej trawie piszczy. Śledzę na bieżąco nowinki dentystyczne od Ameryki po Chiny, aby móc dzielić się swoją wiedzą nie tylko ze swoimi pacjentami, ale też Wami, czytelnikami. Żywię tym samym nadzieję, że moi koledzy po fachu również zaczną się otwierać na innowacje po zapoznaniu się z nimi i wprowadzać nowatorskie metody leczenia do polskich gabinetów.
Back to top button