Szukaj szczoteczki

Czy pasta wybielająca do zębów pomaga?

pasta wybielającaŚrodki wybielające, to dość popularne produkty aktualnie kupowane w drogeriach. Mają za zadanie pomóc nam doprowadzić zęby do zdrowego i promiennego wyglądu. Jednak najczęściej sięgamy właśnie po pasty wybielające. Przydają się one nie tylko  w codziennym czyszczeniu zębów i usuwaniu płytki nazębnej, ale i pomagają przywrócić dawny blask i wygląd.

Czym jest pasta wybielająca

Pasta wybielająca jest produktem służącym do mycia zębów i przy okazji ich wybielania. To jeden z najprostszych i najtańszych sposobów na rozjaśnienie szkliwa. Kupując taką pastę powinniśmy dokładnie przyjrzeć się opakowaniu. Taka pasta zawiera bowiem wyższy wskaźnik RDA (wskaźnik ścieralności). Oznacza to, że substancje w nim zawarte mocniej i agresywniej ścierają płytkę nazębną chcąc jak najbardziej ją wypolerować. Osoby z nadwrażliwością zębów powinny wybierać pastę z jak najniższym wskaźnikiem (maksymalne RDA, to 100). Jednak pamiętać należy, że nawet osoby z najbardziej zdrowymi zębami nie powinny wybierać pasty z RDA 200. Inne składniki pasty to riklosan, mentol, olejek eukaliptusowy, oraz przeciwzapalne, jak alantoina i wyciągi ziołowe. Rozpuszczają one błonkę pomagają w wybieleniu zębów.

Działanie i skuteczność

Stosowanie past wybielających cechuje się dużą skutecznością. Już po upływie miesiąca możemy zobaczyć ogromną różnicę. Stosowanie past wybielających jest o tyle odpowiednim rozwiązaniem, że w trakcie tej długiej kuracji stopniowo zauważamy rozjaśnienie się szkliwa. Dzięki temu możemy w pewnym momencie zaprzestać użytkowania pasty, jeżeli kolor zębów nam odpowiada. Niektórym osobom zależy na naturalnej bieli i nie chcą doprowadzić zębów do nienaturalnej jasności. Dlatego korzystanie z tych past ma tak wiele zalet.

Brak ryzyka

pasta wybielająca do zębówWażne jest to, aby zaopatrywać się w odpowiednie pasty. Wiele z nich dostępnych w drogeriach, nie pomoże nam z problemem. Dobrze jest więc zasięgnąć się rady stomatologa. Jego wiedza na temat past wybielających oraz znajomość naszych zębów pozwoli mu na odpowiednie dobranie produktu. Jeżeli zaś sami chcemy podjąć taką decyzję, to warto pierwszą pastę kupić w aptece. Taka pasta nie tylko wybieli, ale i zadba o ich stan i zdrowie. Proces wybielania zębów będzie długi, jednak skuteczny. Jeżeli zauważymy, że osiągnęliśmy już oczekiwany wygląd, to możemy wrócić do korzystania z pasty poprzednio stosowanej. Ceny past wybielających są wyższe od tych klasycznych, jednak to wciąż najtańsza opcja dotycząca rozjaśniania szkliwa. Dlatego zdecydowanie warto jest się na nią skusić.