Ranking pasków wybielających

Wybielanie zębów jest dzisiaj niezwykle popularne. Każdy z nas chciałby móc zabłysnąć w towarzystwie nieskazitelnym uśmiechem, jednak nie wszystkich stać na to, by inwestować w bardzo kosztowne zabiegi wybielające u dentysty. Całe szczęście, że mamy alternatywę. Wszyscy, którzy pragną rozjaśnić zęby możliwie szybko, bezpiecznie, bez wychodzenia z domu i relatywnie tanio, mogą zaopatrzyć się w specjalne paski wybielające. Tego typu produkty doskonale radzą sobie z zalegającymi na szkliwie, nieestetycznymi osadami, spowodowanymi piciem kawy, herbaty czy czerwonego wina.

Czym są i jak działają paski wybielające?

Paski wybielające dzisiaj możemy nabyć praktycznie w każdej drogerii, aptece, czy internetowym sklepie stomatologicznym. Są znacznie tańsze niż zabiegi wybielające, które oferują gabinety stomatologiczne, a do tego w powszechnej opinii gwarantują bardzo zadowalające efekty, więc entuzjaści białego uśmiechu sięgają po nie niezwykle chętnie.

Paski wybielające mają formę prostokątnych pasków, które od wewnętrznej strony nasączone są warstwą żelu wybielającego. Znaczną część tego żelu stanowi nadtlenek wodoru, czyli substancja, która jest używana do rozjaśniania szkliwa także w gabinetach dentystycznych. Pierwiastek ten jest jednak obecny w paskach wybielających w dużo mniejszym stężeniu niż w żelach, z których korzystają dentyści – wszystko w trosce o nasze bezpieczeństwo.

W jaki sposób należy korzystać z pasków wybielających?

Paski wybielające sprzedawane są w opakowaniach, mieszczących kilkadziesiąt sztuk nasączonych wybielającym żelem pasków. Taki zestaw wystarcza na kilka tygodni kuracji. Informacja o tym, jak powinniśmy stosować swoje paski, zawsze jest zamieszczona w instrukcji obsługi produktu. Przed rozpoczęciem użytkowania pasków, należy się z nią zapoznać, ponieważ sposób użytkowania pasków od różnych producentów może nieco się od siebie różnić (na przykład czasem trwania kuracji czy też przetrzymywania na zębach pasków).

Najczęściej aby wybielić zęby paskami konieczne jest przyklejenie pasków do górnego i dolnego łuku zębowego. Produkty należy przetrzymywać na zębach 20-30 minut, w zależności od zaleceń producenta. Ważne, by nie robić tego ani dłużej, ani krócej – zbyt krótkie przetrzymywanie pasków na zębach sprawiłoby, że żel wybielający nie byłby w stanie dostatecznie wniknąć w szkliwo, natomiast przedłużanie wybielania mogłoby się skończyć wystąpieniem nadwrażliwości. Podczas przetrzymywania pasków w jamie ustnej nie należy jeść ani pić.

Kuracja paskami wybielającymi trwa od 5 do 14 dni. Przez cały czas jej trwania oraz dwa tygodnie po jej zakończeniu zaleca się stosowanie tak zwanej „białej diety” (polega ona na wykluczeniu z jadłospisu produktów mogących przebarwiać szkliwo).

Co znajdziemy w składzie pasków wybielających?

To, że paski wybielające rozjaśniają nasze zęby skutecznie, szybko i przede wszystkim bezpiecznie, jest zasługą zawartych w nich składników aktywnych. Głównym jest nadtlenek wodoru, o którym pokrótce wspominaliśmy już wyżej. Obecny w paskach w niewielkim stężeniu, subtelnie rozjaśnia szkliwo, a przy tym nie działa na nie w żaden inwazyjny sposób. Poza tym, specjaliści potwierdzają, że nadtlenek wodoru wykazuje właściwości antybakteryjne i przeciwzapalne, pomaga on także redukować problem krwawienia dziąseł. Jest zatem bardzo pożyteczny.

Coraz częściej paski wybielające są także nasączone węglem aktywnym. Ten naturalny specyfik znakomicie ściąga z powierzchni szkliwa przebarwienia, szybko rozjaśniając nasze zęby. Poza tym, bardzo często możemy spotkać się w składzie pasków wybielających z takimi składnikami jak:

 • gliceryna (związek chemiczny posiadający właściwości nawilżające),
 • chlorek sodu (nieorganiczny związek chemiczny o zadaniach konserwujących),
 • olej kokosowy (dodaje paskom przyjemnego aromatu, wspiera działanie węgla aktywnego),
 • mentol (posiada właściwości odświeżające),
 • woda.

Co powinieneś wziąć pod uwagę, poszukując pasków wybielających dla siebie?

Każdy, kto zdecyduje się na rozjaśnienie zębów paskami wybielającymi, stanie przed dylematem, na jaki konkretnie produkt postawić. A wybór mamy naprawdę spory – rynek oferuje artykuły kosztujące od 30 do nawet 150 złotych. Skąd tak duży rozstrzał cenowy? Cena pasków jest bowiem uzależniona od tego, ile ich sztuk znajdziemy w zestawie, przewidywanego czasu trwania kuracji, renomy producenta oraz miejsca, w którym dokonujemy zakupów.

Najważniejsze, by przy dokonywaniu wyboru pasków wybielających dla siebie nie sugerować się jednak ceną, a własnymi oczekiwaniami. Rozpatrując poszczególne produkty, przede wszystkim się zastanów, jak szybko chciałbyś rozjaśnić zęby, o ile odcieni, oraz jakie substancje aktywne powinny znaleźć się w składzie Twoich pasków wybielających. Cenę produktu weź pod uwagę w ostatniej kolejności.

Wszystkim niezdecydowanym dokonać odpowiedniej decyzji zakupowej może pomóc nasz ranking najlepszych pasków wybielających. Układając go, wzięliśmy pod uwagę skuteczność działania poszczególnych produktów, czas trwania kuracji, wygodę stosowania, skład a także stosunek ceny do jakości. Swoje wybory konsultowaliśmy ze współpracującymi z naszą redakcją ekspertami z branży stomatologicznej, nie bez znaczenia były również opinie, jakie otrzymaliśmy na temat pasków od użytkowników. Zapraszamy do zapoznania się z zestawieniem.

Ranking pasków wybielających

1. Paski wybielające WhiteWash Nano Intensive

Wysokiej jakości paski wybielające, które umożliwiają rozjaśnienie zębów nawet o osiem odcieni. Zarówno eksperci, jak i użytkownicy potwierdzają, że po czternastu dniach korzystania z pasków dostrzegli znaczną poprawę kolorytu zębów. Produkt nie tylko jest skuteczny, ale również w pełni bezpieczny – jego skład oparty jest wyłącznie na bezinwazyjnych, delikatnie i subtelnie działających specyfikach (nie znajdziemy w nim chociażby nadtlenku wodoru). Do zestawu z paskami dołączono funkcjonalny woreczek, umożliwiający nam zabranie ze sobą wybielającego zestawu gdzie tylko chcemy.

2. Paski wybielające Biała Perła z aktywnym węglem

To z kolei paski proponujące nam pięciodniową kurację wybielającą (w środku znajdziemy pięć foliowych opakowań z dwoma paskami). Dzięki nim, możemy więc rozjaśnić swoje szkliwo bardzo szybko. I – jak twierdzą konsumenci – niezwykle skutecznie. Paski opierają swoje działanie o nowoczesną technologię, wykorzystującą do wybielania moc aktywnego tlenku. Sprawia to, że nie tylko rozjaśniają szkliwo, ale również chronią przed nadwrażliwością czy występowaniem podrażnień. Warto też zaznaczyć, że wyraźne efekty korzystania z produktu są widoczne już po pierwszej kuracji. Miejsce tuż poza podium głównie z uwagi na wysoką cenę – sto złotych za dziesięć sztuk pasków to jednak dość sporo.

3. Paski wybielające Bright White

Główne zalety tych pasków to pierwsze skuteczność – eksperci i użytkownicy potwierdzają, że paski w czternaście dni bardzo dobrze rozjaśniają zęby. Po drugie bezpieczeństwo – są one w pełni bezpieczne dla szkliwa, a także posiadają różne certyfikaty (między innymi CE, FDA, ISO czy MSDS), zaświadczające ich najwyższą jakość. Trzecia sprawa to łatwość użytkowania – z korzystaniem z produktu powinni bez problemu poradzić sobie wszyscy (paski wystarczy przykleić równo na zęby na trzydzieści minut, a następnie je od nich odkleić i przepłukać usta). W zestawie z paskami znajdziemy specjalną skalę, która pozwala porównać nam kolor uzębienia przed rozpoczęciem kuracji, z tym zaraz po jej zakończeniu. W dodatku Bright White są bardzo tanie – ich cena to jedynie 25-30 złotych.

4. Paski wybielające Crest 3D Professional

Kolejne paski wybielające, które oferują czternastodniową kurację. Ich atuty to skuteczność (zdecydowana większość użytkowników chwali sobie użytkowanie pasków), bezpieczeństwo (w składzie nie znajdziemy żadnych kontrowersyjnych, inwazyjnych związków) oraz równomierne efekty – paski zaprojektowano tak, aby idealnie dopasowywały się do kształtu uzębienia, dzięki czemu rozjaśniają one zęby w ten sam sposób ze wszystkich stron. Drobne mankamenty produktu to jedynie cena (28 pasków wystarczających na dwutygodniową kurację to koszt ponad 100 złotych) oraz fakt, że na widoczne efekty jego użytkowania trzeba trochę poczekać.

5. Paski wybielające Berren BlanX O3X

To z kolei paski proponujące nam pięciodniową kurację wybielającą (w środku znajdziemy pięć foliowych opakowań z dwoma paskami). Dzięki nim, możemy więc rozjaśnić swoje szkliwo bardzo szybko. I – jak twierdzą konsumenci – niezwykle skutecznie. Paski opierają swoje działanie o nowoczesną technologię, wykorzystującą do wybielania moc aktywnego tlenku. Sprawia to, że nie tylko rozjaśniają szkliwo, ale również chronią przed nadwrażliwością czy występowaniem podrażnień. Warto też zaznaczyć, że wyraźne efekty korzystania z produktu są widoczne już po pierwszej kuracji. Miejsce tuż poza podium głównie z uwagi na wysoką cenę – sto złotych za dziesięć sztuk pasków to jednak dość sporo.

Jakie dodatkowe akcesoria możemy otrzymać wraz z paskami wybielającymi?

Aby zachęcić konsumentów do nabycia swojego produktu, producenci pasków wybielających często wzbogacają zestawy o dodatkowe akcesoria, uskuteczniające wybielanie zębów i czyniące ten proces jeszcze bardziej komfortowym dla użytkownika. Wśród akcesoriów, które możemy znaleźć w zestawie z paskami wybielającymi najczęściej znajdują się:

 • wskaźniki bieli zębów (umożliwiają porównanie koloru uzębienia sprzed kuracji z tym po jej zakończeniu),
 • flamastry do rozprowadzania żelu wybielającego (pozwalają własnoręcznie nanieść żel wybielający w trudno dostępne miejsca, które pozostają poza zasięgiem pasków),
 • woreczki do bezpiecznego transportowania pasków (dzięki nim, możemy higienicznie i bezpiecznie zabierać ze sobą paski w dowolne miejsce),
 • pasty do zębów (działają uzupełniająco, za sprawą szczotkowania nimi uzębienia w trakcie kuracji możemy osiągnąć jeszcze lepsze efekty wybielające).

Zalety i wady pasków wybielających

Każdy, kto chciałby skutecznie wybielić zęby w domowych warunkach, z pewnością z usług pasków wybielających powinien być zadowolony. Wprawdzie nie dostarczają one tak spektakularnych efektów jak zabiegi wybielające dostępne w profesjonalnych gabinetach stomatologicznych, jednak osoby pragnące rozjaśnić szkliwo subtelnie, łagodnie, tanio oraz komfortowo powinny rozważyć ich zakup. Główne zalety pasków wybielających to:

 • bardzo dobra skuteczność (paski mogą wybielić nasze zęby nawet o kilka ton),
 • długo utrzymujące się efekty wybielania (jeżeli będziemy przestrzegać zasad higieny jamy ustnej oraz ograniczać spożywanie barwiących produktów, rezultaty wybielania zębów paskami mogą utrzymać się nawet przez dwa lata),
 • dostępność (paski możemy nabyć właściwie wszędzie – w drogerii, aptece czy sklepie internetowym),
 • niska cena (paski są znacznie tańsze niż profesjonalne zabiegi wybielające, które oferują nam gabinety dentystyczne),
 • możliwość wybielenia zębów bez wychodzenia z domu.

Paski wybielające nie są jednak produktami pozbawionymi słabszych stron, z czego każdy kto ma ochotę w nie zainwestować również powinien zdawać sobie sprawę. Do wad pasków wybielających możemy zaliczyć:

 • nierównomierne wybielanie (jeśli paski nie są odpowiednio dopasowane do naszego uzębienia, to często wybielają zęby nierównomiernie, mają też one problem z docieraniem do miejsc trudno dostępnych),
 • możliwość wystąpienia w związku z ich użytkowaniem nadwrażliwości zębowej,
 • pojawiające się u niektórych użytkowników podrażnienia dziąseł (najczęściej w momencie, gdy paski nie są dobrze dopasowane do zębów i przez to „zachodzą” na dziąsła).
Back to top button