Irygatory stacjonarne Waterpik

Waterpik to najstarsza na rynku i najbardziej ceniona firma zajmująca się produkcją irygatorów do zębów. Swój pierwszy irygator wyprodukowała ona w 1962 roku, natomiast dziś ma już na koncie stworzonych kilkanaście takich urządzeń, które na całym świecie sprzedały się w setkach tysięcy egzemplarzy. To, co wyróżnia markę Waterpik od konkurencji, to najwyższe standardy bezpieczeństwa połączone z niesamowitą skutecznością pracy – każdy sprzęt spod szyldu amerykańskiego producenta przed pojawieniem się na sklepowych półkach jest bowiem wielokrotnie testowany i sprawdzany przez cenionych, godnych zaufania specjalistów.

Irygatory stacjonarne wciąż pozostają tymi, po które konsumenci sięgają najchętniej. Produkty spod szyldu Waterpik charakteryzują się pracą na wysokim maksymalnym ciśnieniu, oraz szeroką, nawet 10-stopniową skalą regulacji mocy. W zestawach z nimi znajdziemy od jednej do nawet siedmiu różnych końcówek czyszczących, przeznaczonych chociażby do standardowej irygacji, czyszczenia aparatów ortodontycznych, czyszczenia kieszeni dziąsłowych, czy pielęgnacji języka.

Dlaczego warto postawić na irygator stacjonarny Waterpik?

Sposób działania irygatorów stacjonarnych Waterpik nie różni się specjalnie od tego, co oferują  nam urządzenia innych firm. Za sprawą silniczka zlokalizowanego w podstawie urządzenia woda zgromadzona w jego zbiorniku strumieniowo przepływa w kierunku dyszy czyszczącej, z której pod dużym ciśnieniem „wypluwana” jest w kierunku zębów. Strumień wody jest w stanie bardzo skutecznie wyeliminować osady nawet z najtrudniej dostępnych miejsc, dzięki niemu jesteśmy w stanie pozbyć się bakterii z przestrzeni międzyzębowych, kieszeni dziąsłowych, czy obszarów wzdłuż linii dziąseł.

Irygatory stacjonarne Waterpik wyposażone są w zbiorniki na wodę o pojemności od 450 do 650 ml, co umożliwia użytkownikowi przeprowadzenie pełnej irygacji bez konieczności uzupełniania zbiornika. Dzięki temu, sprzęt jest bardzo komfortowy w użyciu. Główne atuty irygatorów stacjonarnych Waterpik to:

  • znacznie skuteczniejsze usuwanie naleciałości z miejsc trudno dostępnych niż przy użyciu nici dentystycznej czy szczoteczki międzyzębowej,
  • wysoki, maksymalny zakres ciśnienia pracy (w niektórych modelach wynosi on nawet 6,9 bara),
  • szeroka skala regulacji ciśnienia pracy (w niektórych modelach nawet 10-stopniowa),
  • pełne bezpieczeństwo, potwierdzone wieloma testami i badaniami,
  • mnóstwo dysz czyszczących do wyboru (firma Waterpik ma ich w swoim asortymencie aż siedem, więc nikt nie powinien mieć problemu z wyborem tej właściwej).
  • wysoki komfort pracy (irygatory wyposażone są w zbiorniki na wodę, które pozwalają na przeprowadzenie pełnej irygacji bez konieczności ich uzupełniania).

Irygatory stacjonarne Waterpik świetnie sprawdzą się u wszystkich, są polecane nie tylko osobom ze zdrowymi zębami i dziąsłami, ale także wszystkim użytkownikom aparatów ortodontycznych, mostów czy protez, a także tym, którzy zmagają się z rozmaitymi chorobami jamy ustnej. W przypadku tej ostatniej grupy użytkowników mogą się zresztą sprawdzić szczególnie dobrze, ponieważ specjaliści potwierdzają, że regularne korzystanie z irygatorów stacjonarnych Waterpik pozwala zmniejszyć lub nawet całkiem wyeliminować problem nadwrażliwości czy krwawienia dziąseł.

Modele irygatorów stacjonarnych Waterpik

Irygatory stacjonarne firmy Waterpik różnią się od siebie oferowanymi opcjami i udogodnieniami, zwiększającymi jakość codziennego mycia. Opisy poszczególnych modeli znajdziemy w naszym rankingu irygatorów. Czym bardziej zaawansowany sprzęt, tym oczywiście proponuje on użytkownikowi takich opcji więcej. Pamiętaj jednak, że niezależnie od tego, na który z irygatorów Waterpik się zdecydujesz, na pewno zapewni Ci on znacznie skuteczniejsze czyszczenie przestrzeni międzyzębowych niż nić dentystyczna czy szczoteczka międzyzębowa. Poniżej krótka charakterystyka najpopularniejszych modeli irygatorów stacjonarnych Waterpik.

Waterpik WP-100 E Ultra

Flagowy model amerykańskiej marki. Urządzenie od lat bryluje na listach najlepiej sprzedających się irygatorów, a wszystko za sprawą jego wszechstronności połączonej z relatywnie niską ceną. Waterpik WP-100 E Ultra oferuje użytkownikowi aż 10-stopniową skalę regulacji ciśnienia, a w tym to maksymalne o wysokiej mocy aż 6,2 bara. W zestawie ze sprzętem otrzymujemy siedem końcówek czyszczących: dwie do klasycznej irygacji, oraz po jednej do czyszczenia języka, do irygacji poddziąsłowej, do czyszczenia aparatów ortodontycznych, do czyszczenia implantów oraz jedną końcówkę z włosiem w formie szczoteczki do zębów. Zbiornik irygatora ma pojemność 600 ml. Sprzęt pracuje bardzo cicho, a eksperci potwierdzają, że irygowanie nim uzębienia zapewnia nam o 90% większą skuteczność od nitkowania czy korzystania ze szczoteczki międzyzębowej.

Waterpik WP-112 E2 Ultra

Kolejny bardzo ceniony przez użytkowników irygator. Pośród innych wyróżnia się on przede wszystkim swoim nowoczesnym, ciekawym designem – zapewniamy, że sprzęt będzie dumnie prezentował się w każdej łazience. Podobnie jak wspomniany wyżej Waterpik WP-100 E Ultra, i ten irygator wyposażono w aż 10-stopniową skalę regulacji ciśnienia pracy, wraz z tym maksymalnym, wynoszącym 6,2 bara. Jeśli chodzi o końcówki czyszczące, w zestawie z urządzeniem znajdziemy ich także siedem: dwie do klasycznej irygacji, oraz po jednej do czyszczenia języka, do irygacji poddziąsłowej, do czyszczenia aparatów ortodontycznych, do czyszczenia implantów oraz jedną końcówkę z włosiem w formie szczoteczki do zębów. Na szczególną uwagę natomiast zasługuje zbiornik na wodę irygatora Waterpik WP-112 E2 Ultra, który ma pojemność aż 650 ml; trudno spotkać  na rynku sprzęt z bardziej pojemnym zbiornikiem.

Waterpik WP-160 Ultra Plus

To brat cenionego, poczciwego irygatora WP-100 E Ultra, tyle że w nieco zmodyfikowanej, bardzo nowoczesnej wersji. Sprzęt również posiada 10-stopniową skalę regulacji ciśnienia wody, a jego maksymalna moc pracy to 6,8 bara. Urządzenie pracuje jeszcze ciszej niż swój poprzednik, a do tego wyposażono je także w specjalny przycisk on/off, który pozwala nam w każdym momencie wstrzymywać i wznawiać pracę strumienia wody. 600 ml zbiornik gwarantuje swobodną irygację bez konieczności uzupełniania cieczy w zbiorniku, co ciekawe, wraz z nim producent daje nam do dyspozycji specjalny, zamykany pojemnik na końcówki, dzięki któremu możemy przetrzymywać swoje dysze czyszczące w pokrywie urządzenia w sposób higieniczny. A propos końcówek – w zestawie z Waterpik WP-160 Ultra Plus znajdziemy ich siedem, w tym dwie końcówki klasyczne, oraz po jednej do aparatów ortodontycznych, kieszeni dziąsłowych, koron, mostów i implantów, czyszczenia języka, oraz jedną mającą formę okrągłej szczoteczki.

Waterpik WP-250 E2 Nano

To energooszczędny irygator stacjonarny o wyjątkowo niewielkich rozmiarach (jak na tego rodzaju sprzęt). Urządzenie świetnie sprawdzi się przede wszystkim w mniejszych łazienkach, gdzie nie ma zbyt dużo wolnej przestrzeni. Irygator ma nam do zaproponowania trzy różne stopnie ciśnienia pracy, w tym to maksymalne o mocy 5,5 bara. Jego zbiornik ma pojemność 450 ml, która umożliwia 90-120 sekund pracy. Wraz ze sprzętem w zestawie znajdziemy dwie końcówki czyszczące: jedną do podstawowej irygacji oraz jedną do czyszczenia koron, mostów oraz protez. Irygator pracuje bardzo cicho, a efekty jego stosowania można dostrzec po miesiącu regularnej irygacji.

Waterpik WP-260 E2 Nano

To łatwy w użyciu irygator, stworzony głównie z myślą o dzieciach (ale dorośli również mogą z powodzeniem z niego korzystać). Urządzenie ma bardzo atrakcyjny, stylowy design, który z pewnością przypadnie maluchom do gustu, a w dodatku wraz z nim otrzymujemy w zestawie kolorowe naklejki, pozwalające dziecku wedle własnego uznania spersonalizować podstawę urządzenia. Irygator posiada 3 stopnie regulacji ciśnienia, w tym maksymalne o mocy 5,5 bara. Jego zbiornik na wodę ma pojemność 450 ml, co jest konsekwencją gabarytów sprzętu; z uwagi na fakt, że jest on dedykowany głównie dzieciom, naturalnie jest on nieco mniejszy od pozostałych irygatorów. To, co wyróżnia Waterpik WP-260 E2 Nano, to także cicha praca i wysoka energooszczędność. Do zestawu ze sprzętem producent dołącza dwie końcówki czyszczące: klasyczną i do oczyszczania aparatów ortodontycznych.

Waterpik WP-660 E2 Ultra Professional

Jeden z bardziej zaawansowanych irygatorów. Urządzenie nie tylko ma do zaproponowania 10-stopniową skalę regulacji ciśnienia pracy, wraz z tym najintensywniejszym o mocy 6,9 bara, ale również dwa tryby czyszczące: Floss (tryb tradycyjnego mycia) oraz Massage (tryb skupiający się na masażu i stymulacji dziąseł). To, w jakim irygator pracuje obecnie trybie jest pokazywane na specjalnym sygnalizatorze, znajdującym się na rękojeści urządzenia. Waterpik WP-660 E2 Ultra Professional wyposażono też w specjalny czasomierz, który odmierza za użytkownika odpowiedni czas mycia. Zbiornik urządzenia ma pojemność 600 ml, natomiast w zestaw ze sprzętem otrzymujemy sześć końcówek czyszczących: dwie standardowe, jedną do czyszczenia aparatów ortodontycznych, jedną do irygacji podziąsłowej, jedną do czyszczenia implantów, mostów oraz koron, a także końcówkę irygacyjną w formie szczoteczki do zębów.

Na sklepowych półkach znajdziemy oczywiście także kilka innych irygatorów spod szyldu Waterpik. Jeśli szukasz sprawdzonego, wysokiej jakości sprzętu do oczyszczania przestrzeni międzyzębowych, urządzenia tego producenta na pewno okażą się dobrym wyborem.

Irygatory stacjonarne Waterpik

Mirosław Fojut

Lekarz specjalista, pasjonat rynku szczoteczek elektrycznych oraz towarzyszących im innowacji. Jestem autorem artykułów dotyczących nie tylko mojego zawodu, czyli chorób jamy ustnej i zębów, ale także tych bardziej „na luzie”, o tym, co w dentystycznej trawie piszczy. Śledzę na bieżąco nowinki dentystyczne od Ameryki po Chiny, aby móc dzielić się swoją wiedzą nie tylko ze swoimi pacjentami, ale też Wami, czytelnikami. Żywię tym samym nadzieję, że moi koledzy po fachu również zaczną się otwierać na innowacje po zapoznaniu się z nimi i wprowadzać nowatorskie metody leczenia do polskich gabinetów.
Back to top button