Irygatory stacjonarne Oral-B

Oral-B to marka, której chyba nikomu nie trzeba przedstawiać. Firma zadebiutowała na rynku produktów do pielęgnacji jamy ustnej w 1950 roku i od tamtej pory dostarcza konsumentom wysokiej jakości szczoteczki do zębów, pasty, ale również irygatory – zarówno te stacjonarne, jak i bezprzewodowe. Irygatory stacjonarne Oral-B to jedyne urządzenia na rynku, które generują dwa rodzaje strumienia wody: punktowy i spiralny. Ten pierwszy strumień świetnie sprawdza się w klasycznym, codziennym oczyszczaniu przestrzeni międzyzębowych, poleca się go wszystkim, którzy pragną usunąć bakterie z najbardziej trudno dostępnych obszarów. Strumień spiralny to natomiast odpowiedź na potrzeby użytkowników zmagających się z nadwrażliwością oraz bolesnością dziąseł. Gwarantuje on delikatne mycie, a przy tym funduje naszym dziąsłom subtelny masaż, poprawiając ich ukrwienie.

Co jeszcze charakteryzuje irygatory stacjonarne Oral-B? Przede wszystkim 5-stopniowa skala regulacji ciśnienia wody, która umożliwia dobranie mocy strumienia idealnie do własnych potrzeb. Urządzenia amerykańskiego producenta potrafią pracować z maksymalną mocą wynoszącą 3,8 bara, która przekłada się na delikatne, łagodne, ale przy tym efektywne mycie. Wyposażone są w zbiorniki na wodę o pojemności 600 ml, za sprawą której jedno wypełnienie zbiornika wystarcza na pełne oczyszczenie przestrzeni międzyzębowych bez konieczności dolewania wody.

Jakie korzyści wiążą się z użytkowaniem irygatorów stacjonarnych Oral-B?

Irygatory stacjonarne Oral-B poleca się wszystkim, którzy pragną zatroszczyć się o czystość przestrzeni międzyzębowych oraz kondycję swoich dziąseł. Urządzenia te wykorzystują do pracy technologię mikro bąbelków, na które składa się woda sprężona z powietrzem. Podczas czyszczenia, ów mikro bąbelki obmywają ze szkliwa płytkę nazębną, bakterie oraz osad, zapewniając nam tym samym czystość we wszystkich newralgicznych obszarach jamy ustnej.

Dlaczego warto rozważyć zakup irygatora stacjonarnego Oral-B? Składa się na to kilka czynników:

  • generowanie mikro bąbelków, które świetnie radzą sobie z bakteriami, osadami, i płytką nazębną, zapewniając nam tym samym czystość w kluczowych miejscach w jamie ustnej, takich jak obszary styczne zębów, kieszenie dziąsłowe, itp.,
  • możliwość wyboru jednego z dwóch strumieni czyszczących: punktowego bądź spiralnego. Pierwszy służy do tradycyjnego czyszczenia, drugi wspomaga masaż dziąseł. Żadne inne irygatory nie oferują takiej opcji,
  • kontrola poziomu ciśnienia wody (5-stopniowa skala regulacji),
  • duży zbiornik na wodę (o pojemności 600 ml, która wystarcza na przeprowadzenie pełnej irygacji),
  • łatwość użytkowania (irygatory obsługuje się bardzo intuicyjnie, dzięki czemu mogą korzystać z nich także dzieci i osoby starsze).

Zestaw irygator Oral-B Professional Care OxyJet + szczoteczka Oral-B Professional Care 3000

Irygator stacjonarny Oral-B Professional Care OxyJet to flagowy model marki Oral-B, jeśli chodzi o irygatory stacjonarne. Sprzęt ten posiada wszystkie funkcje, które opisano wyżej, to znaczy daje użytkownikowi do dyspozycji dwa tryby czyszczenia (maksymalne ciśnienie generowanego strumienia wody wynosi 3,8 bara), pięciostopniową kontrolę poziomu mycia, a także pracę z wykorzystaniem technologii mikro bąbelków. Zbiornik o pojemności 600 ml irygatora Oral-B Professional Care OxyJet znacznie zwiększa komfort pracy, natomiast intuicyjna obsługa sprawia, że sprzęt jest wspaniałą opcją dla wszystkich.

Co ciekawe, firma Oral-B daje nam możliwość zarówno zakupu samego irygatora stacjonarnego Oral-B Professional Care OxyJet, jak i nabycie go w zestawie ze szczoteczką elektryczną Oral-B Professional Care 3000. Szczoteczka ta została wyposażona w trzy tryby czyszczące (klasyczny, delikatny oraz wybielający), czujnik siły nacisku, dwa czasomierze, a także wskaźnik zużycia baterii.

Decydując się na taki zestaw, możemy naprawdę sporo zaoszczędzić. Koszt samej szczoteczki elektrycznej Oral-B Professional Care 3000 to obecnie bowiem około 300 zł, natomiast za sam irygator Oral-B Professional Care OxyJet należy zapłacić około 250 zł. W zestawie oba te sprzęty możemy zaś nabyć już za 450 zł. Wszystkim, którzy poszukują jednocześnie dobrej jakości irygatora stacjonarnego i sprawdzonej szczoteczki elektrycznej, podobna opcja powinna się wydać niezmiernie interesująca. Opisy wielu innych modeli irygatorów znajdziecie w naszym rankingu najlepszych irygatorów.

Irygatory stacjonarne Oral-B

Mirosław Fojut

Lekarz specjalista, pasjonat rynku szczoteczek elektrycznych oraz towarzyszących im innowacji. Jestem autorem artykułów dotyczących nie tylko mojego zawodu, czyli chorób jamy ustnej i zębów, ale także tych bardziej „na luzie”, o tym, co w dentystycznej trawie piszczy. Śledzę na bieżąco nowinki dentystyczne od Ameryki po Chiny, aby móc dzielić się swoją wiedzą nie tylko ze swoimi pacjentami, ale też Wami, czytelnikami. Żywię tym samym nadzieję, że moi koledzy po fachu również zaczną się otwierać na innowacje po zapoznaniu się z nimi i wprowadzać nowatorskie metody leczenia do polskich gabinetów.
Back to top button