Elektryczna szczoteczka i akcesoria

Elektryczna szczoteczka i akcesoriaSzczoteczka elektryczna to produkt w pełni samowystarczalny. Posiadacz nie musi martwić się dokupowaniem nakładek do czyszczenia języka czy stymulatora dziąseł, ponieważ elektryczna szczoteczka posiada już te funkcje, które są automatycznie wbudowane. Aby którąś z nich wybrać, wystarczy jedynie wcisnąć odpowiedni przycisk. Z tego powodu lista akcesoriów jakich potrzebujmy korzystając z tego urządzenia jest krótka. Przed zakupem polecamy sprawdzić ranking najlepszych szczoteczek elektrycznych.

Jakie akcesoria i dodatki?

Końcówki wymienne do szczoteczki

Raz na trzy miesiące powinniśmy wymienić końcówkę zwaną inaczej główką; po tym czasie mogła się już lekko uszkodzić przez co spadnie jakość mycia; najnowsze szczoteczki zostały wyposażone w specjalne włókna, które zmieniając kolor, informują o tym, że należy wymienić końcówkę na nową.

Odpowiednia pasta do zębów

Do elektrycznej szczoteczki należy zakupić pastę do zębów; może być zwykła, jeśli tylko pamiętamy o tym, by miała niski współczynnik ścieralności RDA; jeśli nie jesteśmy pewni, czy tak jest, możemy wybrać specjalną pastę dedykowaną szczoteczce elektrycznej; cenowo nie różni się ona bardzo od zwykłej pasty; musimy uważać na współczynnik ścieralności, gdyż elektryczna szczoteczka wykonuje bardzo szybkie ruchy; jeśli do tego będziemy korzystać z pasty o wysokim współczynniku ścieralności, to możemy spowodować uszkodzenie szkliwa, a co za tym idzie – doprowadzić do nadwrażliwości zębów.

Płyn do płukania po myciu

Rodzaj płynu jaki wybierzemy powinien być dostosowany do stanu w jakim znajdują się nasze zęby oraz do naszego wieku; płyny do płukania ust dzielimy na: przeciw próchniczne, przeciw zapalne, wybielające, przeznaczone dla wrażliwych zębów oraz dziąseł czy też dla osób noszących aparaty nazębne; zadaniem płynu do płukania zębów jest neutralizowanie nieświeżego oddechu oraz „niszczenie” pozostałych bakterii, które znajdują się w jamie ustnej.

Ładowarka

Najlepszym wyborem jest obudowana; wynika to z tego, że jest stabilniejsza i posiada miejsce na dwie końcówki szczoteczek.

Irygacja po myciu zębów

Irygator to urządzenie które w szybki sposób czyści przestrzenie międzyzębowe; świetnie zastępuje nici dentystyczne czy wykałaczki; może być uzupełnieniem codziennej higieny jamy ustnej; polecany jest osobom o stłoczonych zębach, a także noszącym aparaty ortodontyczne czy posiadającym implanty, mosty, korony bądź osobom z paradontozą; wyróżniamy irygatory stacjonarne do użytku domowego oraz irygatory przenośne znajdujące zastosowanie w podroży; nie jest to dodatek, który jest wymagany, jednak warto pomyśleć o jego zakupie ze względu na dokładne czyszczenie trudnodostępnych miejsc jakie zapewnia; decyzja o zakupie zawsze pozostaje po stronie użytkownika, który kieruje się swoimi potrzebami.

Elektryczna szczoteczka i akcesoria

Kacper Janiszewski

Od wielu lat interesuję się technologią, która towarzyszy nam w codziennym życiu. Poza sprzętami AGD i RTV, które kojarzą nam się z tym hasłem najbardziej, rozwijane są także inne urządzenia, mające pomoc ludziom usprawnić ich działania. Do nich należą miedzy innymi szczoteczki elektryczne, soniczne i ultradźwiękowe, które pozwalają jeszcze lepiej zadbać o jamę ustną użytkownika. Pragnę pisać jako osoba, która od wielu lat korzysta codziennie z technologii sonicznej.

Jeden komentarz

  1. Ech, niedawno kupiłem szczoteczkę elektryczną, a nawet nie wiedziałem, ze trzeba jeszcze do niej dokupywać specjalną pastę 🙁

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Back to top button