Szukaj szczoteczki

Elektryczna szczoteczka i akcesoria

 Elektryczna szczoteczka i akcesoriaSzczoteczka elektryczna to produkt w pełni samowystarczalny. Posiadacz nie musi martwić się dokupowaniem nakładek do czyszczenia języka czy stymulatora dziąseł, ponieważ elektryczna szczoteczka posiada już te funkcje automatycznie wbudowane. Aby ją wybrać wystarczy jedynie wcisnąć odpowiedni przycisk. Dlatego lista akcesoriów jakich potrzebujmy jest krótka.

Jakie akcesoria i dodatki?

Końcówki wymienne

raz na trzy miesiące powinniśmy wymienić końcówkę (czyli główkę), ponieważ w tym czasie mogła się już lekko uszkodzić i jakość mycia może spaść. Wiele szczoteczek elektrycznych posiada wbudowany timer, który po upłynięciu określonego czasu informuje nas, że powinniśmy wymienić naszą końcówkę.

Pasta do zębów

do elektrycznej szczoteczki należy zakupić specjalną pastę do zębów. Cenowo nie różni się ona bardzo od zwykłej. Jednak konieczne jest jej użytkowanie, ponieważ charakteryzuje się niskim współczynnikiem ścieralności RDA. Elektryczna szczoteczka wykonuje bardzo szybkie ruchy (ok 48 000 na minutę) i stosując zwykłe pasty (są one ścierne) można doprowadzić do uszkodzenia szkliwa, a co za tym idzie – doprowadzić do nadwrażliwości zębów.

Płyn do płukania

rodzaj płynu jaki wybierzemy powinien być dostosowany do stanu w jakim znajdują się nasze zęby czy też naszego wieku. Płyny do płukania ust dzielimy na: przeciw próchniczne, przeciw zapalne, wybielające, przeznaczone dla wrażliwych zębów oraz dziąseł czy też dla osób noszących aparaty nazębne. Płyn do płukania zębów neutralizuje nieświeży oddech oraz „niszczy” pozostałe bakterie znajdujące się w jamie ustnej.

Ładowarka

najlepszym wyborem jest obudowana (jest stabilniejsza i posiada miejsce na dwie końcówki szczoteczek).

Irygator

to urządzenie które w szybki sposób czyści przestrzenie między-zębowe. Świetnie zastępuje nici dentystyczne czy wykałaczki. Może być uzupełnieniem codziennej higieny jamy ustnej. Polecany jest osobom o stłoczonych zębach, noszących aparaty ortodontyczne czy posiadających implanty, mosty, korony bądź osobom z paradontozą. Wyróżniamy irygatory stacjonarne do użytku domowego oraz irygatory przenośne znajdujące zastosowanie w podroży Irygator nie jest wymaganym do zakupu urządzeniem, decyzję o jego zakupie powinniśmy podjąć samodzielnie w zależności od potrzeby.