Szukaj szczoteczki

Czym są paski wybielające?

paski wybielajaceWybielanie zębów stało się w ostatnich latach coraz popularniejsze. Białe zęby symbolizują zdrowie i urodę. Estetyka zmieniła się tak bardzo, że widząc przebarwiony odcień zębów nie czujemy się komfortowo. Dlatego poza takimi środkami jak pasty do zębów czy płyny do płukania warto zastanowić się nad krótką kuracją z paskami wybielającymi.

Co to jest?

Pasek wybielający jest to nasączony żelem silikonowy paseczek. Żel składa się przede wszystkim z nadtlenku wodoru o zróżnicowanym natężeniu. Siłę wybielania możemy dopasować do stopnia przebarwienia szkliwa. Przed użyciem pasków należy się jednak udać do stomatologa. Jest to bardzo ważne, ponieważ nie jest to rozwiązanie dla każdego. Paski mogą powodować nadwrażliwość zębów, dlatego osoby podatne na nią bądź posiadające słabe lub podrażnione dziąsła nie powinny stosować pasków. Inny problem to ślinotok – paski przez kilkanaście minut muszą pozostać przyklejone do zębów, więc osoby mające z tym problem powinny się wcześniej zabezpieczyć. Jednak stosowanie pasków wybielających nie prowadzi do żadnych efektów ubocznych. Po regularnym przeprowadzeniu kuracji możemy cieszyć się pięknym, hollywoodzkim uśmiechem.

Sposób użycia

paski wybielająceW opakowaniu znajdziemy dwa paski – jeden specjalny do górnej i drugi do dolnej części zębów. Całkowita kuracja trwa 7 dni, więc powinniśmy zaopatrzyć się w komplet 14 pasków (co daje ich łącznie 28). Stosujemy je codziennie, rano i wieczorem. Najlepiej nie przyklejać ich tuż po umyciu zębów (przetrzymanie ich będzie mniej przyjemne). Paski przyklejamy na zęby i delikatnie je doklejamy. Następnie musimy odczekać 30 minut. Po upływie podanego czasu odklejamy paski i wypłukujemy pozostałości żelu na zębach. Pamiętać należy, że po zabiegu nie należy myć zębów co najmniej przez godzinę, ponieważ dziąsła są wtedy lekko podrażnione i mogą boleć podczas mycia. Kiedy kuracja dobiegnie końca z pewnością zauważmy ogromną różnicę jaka zaszła w wyglądzie i kolorze naszych zębów.

Troska o zęby

Domowe wybielanie zębów jest proste i bardzo skuteczne. Używanie pasków wybielających jest przede wszystkim bardzo skuteczne. Zainwestować w nie powinny osoby, którym nie pomogły specjalne pasty i płyny. Pamiętać również należy, że paski nie poradzą sobie ze wszystkimi przebarwionymi zębami – mają one za zadanie oczyścić szkliwo z osadu i przebarwień. Osoby, u których występuje naturalna żółta kość nie pozbędą się niestety swojego problemu. Dlatego właśnie tak ważna jest wizyta u stomatologa.