Biorepair

Biorepair

Biorepair jest włoską marką wchodzącą w skład koncernu Coswell. Firma od wielu lat raczy użytkowników wysokiej klasy preparatami, gwarantującymi kompleksową ochronę jamy ustnej. Mowa tu między innymi o pastach do zębów, płynach do płukania ust, szczoteczkach czy niciach dentystycznych. Wszystkie produkty spod szyldu Biorepair zostały przebadane pod kątem bezpieczeństwa i skuteczności, dzięki czemu możemy być pewni, że są w pełni bezinwazyjne dla zdrowia. Poniższy tekst przybliży Państwu najpopularniejsze produkty włoskiej firmy.

Formuła microRepair – co to takiego?

Pasty do zębów to podstawowe produkty, które znajdziemy w asortymencie firmy Biorepair. Włoski producent zapewnia, że dystrybuowane przez niego specyfiki wyróżniają się głównie wysoką skutecznością w odbudowywaniu szkliwa – wszystko za sprawą opatentowanej formuły microRepair, która została stworzona przez samego założyciela marki, profesora Norberto Roveriego, a także jego współpracowników z Wydziału Chemii Uniwersytetu Bolońskiego.

Jak działa formuła microRepair? Jej skuteczność opiera się na zastosowaniu cząsteczek hydroksyapatytu, które bardzo skutecznie odbudowują szkliwo, a także zmniejszają nadwrażliwość zębiny. Działające na bazie formuły pasty Biorepair zamykają kanaliki zębowe oraz wykazują właściwości przeciwpróchnicze i antybakteryjne, co sprawia, że już po kilku tygodniach ich stosowania nasza nadwrażliwość zostaje zredukowana na tyle, że możemy bez kłopotu spożywać zimne czy gorące produkty, a także zajadać się cytrusami. Więcej innych past remineralizujących znajdziesz w rankingu past remineralizujących.

Pasty do zębów marki Biorepair

Pasty do zębów spod szyldu Biorepair nie posiadają w swoim składzie żadnych kontrowersyjnych pierwiastków, takich jak fluor, SLS, dwutlenek tytanu, czy parabeny. Stosuje się je w tradycyjny sposób, czyli aplikując niewielką ilość pasty na włosie szczoteczki, i następnie obmywając jamę ustną przez dwie-trzy minuty, minimum dwa razy dziennie. Można je nabyć w aptekach i drogeriach na terenie całej Polski.

Biorepair

Obecnie firma Biorepair oferuje nam następujące pasty do zębów:

  • Biorepair Plus Wrażliwe Zęby – pasta odbudowująca szkliwo i zwalczająca nadwrażliwość zębową. Produkt opiera swoją skuteczność o wspomnianą wcześniej formułę microRepair, dzięki której jest w stanie głęboko przenikać w mikrouszkodzenia zębów i tym samym odbudowywać zniszczone szkliwo. Cząsteczki microrepair pozwalają dodatkowo łagodzić ból związany z występowaniem nadwrażliwości.
  • Biorepair Plus Pełna Ochrona – preparat gwarantujący najbardziej kompleksową ochronę, mający działanie ogólne. Oczywiście, nie zabrakło w jego składzie naprawiającej szkliwo formuły microRepair, a dodatkowo pasta została wzbogacona o cynk PCA, który przeciwdziała rozwojowi bakterii odpowiedzialnych za wykształcanie się kłopotu nieświeżego oddechu. Produktu może być stosowany nawet przez dzieci poniżej szóstego roku życia.
  • Biorepair Parodontgel – pasta chroniąca dziąsła przed stanami zapalnymi. Produkt doskonale nawilża tkanki jamy ustnej, dzięki czemu przynosi ulgę zaczerwienionym, krwawiącym, i objętym stanem zapalnym dziąsłom. Za sprawą formuły microRepair, pasta odbudowuje szkliwo i zamyka odsłonięte kanaliki zębowe. W jej składzie znajdziemy kwas hialuronowy, który wspomaga gojenie się tkanek, oraz chroni i nawilża śluzówkę. Zawarta w paście laktoferyna przeciwdziała rozwojowi bakterii.
  • Biorepair Pro White – pasta naprawiająca szkliwo i nadająca mu dodatkowego blasku. Produkt nie tylko skutecznie rozjaśnia nasze zęby, ale również chroni je przed płytką nazębnym, kamieniem oraz próchnicą. Preparat zawiera w sobie opatentowane przez markę cząsteczki microRepair, które są wspierane przez wybielającą technologię PVP, pozwalającą paście „wyłapywać” przebarwienia jeszcze zanim te osiądą na szkliwie.
  • Biorepair Night – produkt chroniący zęby przed atakami kwasów i bakterii, posiadający działanie przeciwbakteryjne i zapobiegający przykremu zapachowi z ust. Gdy śpimy, pasta odbudowuje nasze zęby i naprawia strukturę szkliwa za sprawą formuły microRepair, po obudzeniu zapewnia zaś świeży oddech.
  • Biorepair Junior 0-6 – pasta dedykowana najmłodszym, wzmacniająca i remineralizująca szkliwo za sprawą cząsteczek microRepair. Produkt posiada atrakcyjny dla szkrabów, poziomkowy smak, nie zawiera fluoru ani żadnych innych kontrowersyjnych związków, dzięki czemu jest w pełni bezpieczny. Zapewnia doskonałą, codzienną ochronę przed próchnicą.
  • Biorepair Junior 7-14 – pasta przeznaczona dla nieco starszych dzieci, tych mających od siedmiu do czternastu lat. Produkt został stworzony zarówno na bazie cząsteczek microRepair, jak i witaminy E, która pełni w nim funkcję utleniacza pomagającego zachować w odpowiedniej kondycji dziąsła. Preparat posiada przyjemny, miętowy smak, i świetnie sprawdza się w walce z erozją wywołaną aparatami ortodontycznymi czy też spożywaniem słodkich napojów.

Płyny do płukania marki Biorepair

Biorepair posiada w swoim asortymencie również linię płynów do płukania ust. Z założenia służą one do uzupełniania codziennej pielęgnacji jamy ustnej, zaś ich antyseptyczne działanie sprawia, że ochrona przed bakteriami powodującymi próchnicę zostaje wzniesiona na jeszcze wyższy poziom. Firma oferuje:

Biorepair
  • Biorepair płyn w saszetkach – produkt naprawiający strukturę szkliwa za pomocą cząsteczek microRepair. Działa antyseptycznie, dociera tam, gdzie nie jest w stanie dotrzeć włosie szczoteczki. Znajduje się w małych saszetkach, więc doskonale sprawdza się podczas wszelkich podróży, jest poręczny i zawsze można mieć go przy sobie.
  • Biorepair płyn do higieny jamy ustnej – płyn znakomicie chroniący szkliwo i zwalczający bakterie odpowiedzialne za powstawanie próchnicy, kamienia nazębnego, i innych groźnych chorób. Posiada podobne właściwości jak specyfik opisany wyżej, jednak jest dostępny w formie zwyczajnej płukanki, nie saszetek.

Nici dentystyczne i pozostałe akcesoria

Firma Biorepair oferuje także szeroki wybór różnego rodzaju nici dentystycznych oraz wykałaczek. Wśród nici, znajdziemy zarówno te woskowane, jak i niewoskowane, pęczniejące, posiadające grubszą bądź cieńszą strukturę. Wykałaczki Biorepair posiadają gumową formę i nasiąknięte są regenerującymi szkliwo cząsteczkami microRepair. Charakteryzuje je przyjemny, miętowy posmak, oraz cienka konstrukcja, która umożliwia łatwe manewrowanie nićmi w ciasnych przestrzeniach międzyzębowych.

Od jakiegoś czasu na rynku możemy znaleźć także szczoteczki do zębów oraz szczoteczki międzyzębowe włoskiej marki Biorepair. Wśród innych tego typu produktów dostępnych na rynku wyróżnia je przede wszystkim specjalnie zaprojektowane włosie Deep Cleaning, którego duża gęstość sprawia, że włókna szczoteczek są wyjątkowo delikatne dla szkliwa i dziąseł.  

Biorepair

Mirosław Fojut

Lekarz specjalista, pasjonat rynku szczoteczek elektrycznych oraz towarzyszących im innowacji. Jestem autorem artykułów dotyczących nie tylko mojego zawodu, czyli chorób jamy ustnej i zębów, ale także tych bardziej „na luzie”, o tym, co w dentystycznej trawie piszczy. Śledzę na bieżąco nowinki dentystyczne od Ameryki po Chiny, aby móc dzielić się swoją wiedzą nie tylko ze swoimi pacjentami, ale też Wami, czytelnikami. Żywię tym samym nadzieję, że moi koledzy po fachu również zaczną się otwierać na innowacje po zapoznaniu się z nimi i wprowadzać nowatorskie metody leczenia do polskich gabinetów.
Back to top button