Szukaj szczoteczki

Ranking irygatorów

Wpływy najnowszych technologii możemy odnaleźć w praktycznie wszystkich dziedzinach współczesnego życia, również w kwestii czyszczenia jamy ustnej i mycia zębów. Obecnie specjaliści uważają, że nawet szczoteczka elektryczna nie zapewnia kompletnej ochrony zębów przed próchnicą. Z tego powodu wielu dentystów poleca irygatory do zębów, które są doskonałym uzupełnieniem szczotkowania i z powodzeniem mogą zastąpić nitkowanie zębów. Irygator jest też idealnym rozwiązaniem dla osób z aparatami ortodontycznymi, mostami, koronami, protezami czy implantami. Urządzenia docierają do wszystkich trudno dostępnych miejsc i ułatwiają zachowanie odpowiedniej higieny.

Jak działa irygator?

Irygator to urządzenie, które za pomocą silnego strumienia wody połączanego z powietrzem oczyszcza jamę ustną oraz usuwa resztki pokarmu z wszystkich przestrzeni międzyzębowych oraz zakamarków. Działanie urządzenia poprawia też ukrwienie i stan dziąseł.

Jaki jest najlepszy irygator do zębów?

W naszym rankingu prezentujemy najlepsze irygatory oraz sprawdzamy różne tryby i funkcje tego typu urządzeń. Na rynku można znaleźć różne modele, a ich budowa w znaczny sposób odbija się na funkcjonalności. Do najpopularniejszych należą irygatory zasilane sieciowo, z reguły oferują one większe ciśnienie wody. Urządzenia bezprzewodowe zapewniają większą wygodę użytkowania, ale mają też trochę mniejsze ciśnienie mycia. Nasz ranking irygatorów prezentuje różne typy urządzeń i pozwala zapoznać się z ich wszystkimi właściwościami. Przygotowanie zestawienia poprzedziły kilkunastotygodniowe testy, przeprowadzone przez osoby z różnymi typami uzębienia oraz korzystające z aparatów ortodontycznych oraz implantów. Dobry irygator powinien mieć kilka różnych typów strumienia i opcję regulacji ciśnienia. Nasz ranking irygatorów prezentuje urządzenia w przedziale cenowym od około 200 do 500 zł. Oceniając irygatory zwracaliśmy uwagę na ich jakość wykonania, skuteczność działania, liczbę dodatków, prezencję oraz cenę.

Ranking irygatorów 2020

Irygator bezprzewodowy Philips Sonicare Airfloss Ultra

1.Irygator bezprzewodowy Philips Sonicare Airfloss Ultra

Biorąc pod uwagę wszystkie najważniejsze czynniki jest to najlepszy irygator dostępny obecnie na rynku. To uniwersalne i zaskakująco skuteczne urządzenie oferujące wiele różnych trybów pracy oraz przydatnych właściwości. W całkiem rozsądnej cenie dostajemy znakomitą jakość oraz atrakcyjne dodatki. Philips Sonicare Airfloss Ultra zapewnia wszystko to, czego można wymagać od tego typu urządzenia i znanej marki. Produkt zadowoli również osoby korzystające z aparatów ortodontycznych, implantów i koron. Polecamy. (więcej)

Kup Irygator bezprzewodowy Philips Sonicare Airfloss Ultra w sprawdzonym sklepie

 

Ocena końcowa
0

Irygator bezprzewodowy Panasonic EW 1211

2.Irygator bezprzewodowy Panasonic EW 1211

Kompaktowy sprzęt dla osób poszukujących uniwersalności i modelu, który można zabrać w podróż czy do pracy. Ciekawe właściwości ukryte w niewielkich rozmiarach gwarantują pomoc w dokładnym czyszczeniu jamy ustnej w praktycznie każdych warunkach. Warto docenić także prostą obsługę i zadowalającą wytrzymałość tego sprzętu. Pomimo niskiej ceny, model ten nie odstaje od topowych irygatorów z wyższej półki cenowej. (więcej)

Kup Irygator bezprzewodowy Panasonic EW 1211 w sprawdzonym sklepie

 

Ocena końcowa
0

Irygator Oral-B Professional Care Oxyjet MD 20

3.Irygator Oral-B Professional Care Oxyjet MD 20

Solidny sprzęt, ale nieco ograniczony przez swój stacjonarny charakter. Nadaje się wyłącznie do domowego użytku, ale zapewnia wysoki komfort czyszczenia i skuteczność działania. Irygator oferowany jest w zestawie z bogatym kompletem dodatków. Urządzenie może pracować w kilku różnych trybach i łatwo dopasujemy je do charakteru swojej jamy ustnej. Cena produktu w pełni odpowiada jego właściwościom. (więcej)

Kup Irygator Oral-B Professional Care Oxyjet MD 20 w sprawdzonym sklepie

 

Ocena końcowa
0

Irygator Waterpik WP-660 E2 Ultra Professional

4.Irygator Waterpik WP-660 E2 Ultra Professional

Irygator uznanej marki przeznaczony wyłącznie do domowego użytku. Wielofunkcyjne urządzenie zapewniające wiele trybów pracy i możliwości mycia. Minusem jest wysoka cena – można bez problemu znaleźć coś tańszego i bardziej uniwersalnego. (więcej)

Kup Irygator Waterpik WP-660 E2 Ultra Professional w sprawdzonym sklepie

 

Ocena końcowa
0

Irygator bezprzewodowy Panasonic EW-DJ40

5.Irygator bezprzewodowy Panasonic EW-DJ40

Panasonic EW-DJ40 wyróżnia się niewielkimi rozmiarami, które pozwalają skorzystać z niego w podróży. Urządzenie zajmuje niewiele miejsca oraz zapewnia podstawowe funkcje mycia. Sprzęt, który zapewnia solidne czyszczenie, ale nic poza tym. (więcej)

Kup Irygator bezprzewodowy Panasonic EW-DJ40 w sprawdzonym sklepie

 

Ocena końcowa
0

Irygator Waterpik WP-70 E2 Ultra

6.Irygator Waterpik WP-70 E2 Ultra

Irygator zaprojektowany z myślą o całej rodzinie. Spore – stacjonarne urządzenie przeznaczone do pracy w domu. Warto odnotować dużą liczbę opcji oraz trybów mycia. W zestawie znajdziemy też kilka końcówek dedykowanych do różnego rodzaju czyszczenia. Masz naprawdę dużą rodzinę oraz mało podróżujesz? Warto rozważyć. (więcej)

Kup Irygator Waterpik WP-70 E2 Ultra w sprawdzonym sklepie

 

Ocena końcowa
0

Irygator Waterpik WP-112 E2 Ultra Black

7.Irygator Waterpik WP-112 E2 Ultra Black

Waterpik WP-112 E2 Ultra Black jest oferowany w zestawie z dużą liczbą końcówek, a sprzęt zapewnia wszystkie podstaowe funkcje irygatorów. Do zakupu zniechęca trochę zbyt wysoka cena. Lepiej poszukać czegoś tańszego oraz bardziej uniwersalnego. (więcej)

Kup Irygator Waterpik WP-112 E2 Ultra Black w sprawdzonym sklepie

 

Ocena końcowa
0

Irygator bezprzewodowy Panasonic EW-DJ10-A

8.Irygator bezprzewodowy Panasonic EW-DJ10-A

Panasonic EW-DJ10-A to irygator zasilany bateriami. Sprzęt oferuje raczej ograniczoną liczbę opcji oraz średnią skuteczność czyszczenia. Urządzenie przeznaczone zdecydowanie do zabrania w podróż. Bez problemu znajdziemy jednak wiele ciekawszych alternatyw. (więcej)

Kup Irygator bezprzewodowy Panasonic EW-DJ10-A w sprawdzonym sklepie

 

Ocena końcowa
0

Irygator – nowy sposób oczyszczania przestrzeni międzyzębowych

Wszyscy wiemy, że aby mieć zdrowe zęby, należy dokładnie dbać o higienę jamy ustnej. Stomatolodzy zalecają mycie zębów co najmniej dwa razy dziennie. Mamy świadomość tego, jak ważny jest odpowiedni dobór szczoteczki oraz pasty do zębów. Niekiedy nawet decydujemy się na zakup płynu do płukania jamy ustnej. Wiele osób nie dostrzega jednak konieczności dokładnego oczyszczania przestrzeni międzyzębowych. To błąd – w nich także gromadzą się resztki jedzenia i powstaje płytka nazębna. Według badań, rzadko używamy w łazience nici do zębów bądź szczoteczek międzyzębowych – nie potrafimy ich używać, dziąsła zaczynają krwawić a my – zniechęcamy się. Jest jednak prostszy sposób na czyszczenie tych trudnodostępnych miejsc – irygator.

Powstanie pierwszego urządzenia

To urządzenie zostało zaprojektowane już w latach 60. XX wieku. Jednak dopiero dziś rośnie jego popularność. Podstawowym zadaniem irygatora jest oczyszczanie przestrzeni międzyzębowych. Czyni to przy pomocy pulsacyjnego emitowania strumienia wody pod odpowiednim ciśnieniem. Dzięki temu, oczyszczanie trudnodostępnym miejsc jest bardzo precyzyjne i praktycznie niemożliwe staje się niedomycie fragmentów uzębienia. Dodatkowo, irygator masuje dziąsła, co poprawia ich krążenie i wzmacnia je. Jest też bardzo delikatny dla szkliwa, nie uszkadza go. Umożliwia precyzyjne docieranie do najdalej położonych przestrzeni międzyzębowych, co może być nie do osiągnięcia przy użyciu nici dentystycznej bądź szczoteczki międzyzębowej.

Rodzaje irygatorów

Na rynku możemy znaleźć dwa rodzaje irygatorów:
– stacjonarne – idealne dla osób, które korzystają z irygatora w domu. Są większych rozmiarów i mają duży pojemnik na wodę (zazwyczaj około 600 ml). Pozwala to dokładnie oczyścić zęby za jednym napełnieniem irygatora. Często dołączone są do nich różne końcówki, które umożliwiają higieniczne korzystanie z urządzenia całej rodzinie. Wśród popularnych modeli znajduje się np.  Waterpik WP 100 czy Oral B Braun Professional Care OxyJet MD20,
– bezprzewodowe – w tego typu urządzeniach, zarówno zbiornik na płyn (o pojemności ok. 130 ml) jak i akumulator umieszczone są w rękojeści. Ładuje się je przy pomocy stacji ładującej. Do jednorazowego oczyszczenia jamy ustnej wymagane jest zużycie dwóch – trzech napełnień zbiornika. Tego rodzaju irygatory są cięższe, ale niewątpliwie bardziej wygodne dla osób podróżujących. Najbardziej znane to np. Panasonic EW 1211 czy Philips Sonicare Airfloss Ultra.

Poza powyższym podziałem, irygatory różnią się głównie ciśnieniem strumienia wody, liczbą pulsacji na minutę oraz możliwością ich regulacji.

Na rynku można znaleźć również urządzenia wielofunkcyjne, które na jednej stacji dokującej posiadają zarówno irygatory jak i szczoteczki elektryczne (na przykład zestaw Braun Oral-B Irygator OxyJet MD20 + szczoteczka elektryczna Oral-B Professional Care 3000).

Irygator stacjonarny

To urządzenie, które jest zasilane poprzez umieszczenie go na stacji dokującej, podłączonej do prądu. Są bardziej postawne i zajmują w łazience sporo miejsca. Irygator stacjonarny składa się z bazy, rękojeści i dyszy, którą można wymieniać w zależności od tego, ile osób korzysta z jednego sprzętu. Rękojeść jest stosunkowo niewielka i lekka, dzięki czemu łatwo jest nią manewrować tak, by doczyścić wszystkie trudnodostępne miejsca. Na stacji dokującej znajduje się także zbiornik na wodę, zazwyczaj o pojemności ok. 600ml. Pozwala ona na oczyszczenie całej jamy ustnej przy jednym napełnieniu urządzenia.

Irygator stacjonarny oczyszcza jamę ustną wytwarzając wysokie ciśnienie, niesłabnące w trakcie użytkowania. W zależności od modelu, oferowane są różne skale ciśnienia, co pozwala na dobór urządzenia odpowiedniego do swoich potrzeb (np. osoby ze szczególnie wrażliwymi dziąsłami powinny szukać sprzętów delikatniejszych w działaniu). Irygatory stacjonarne różnią się między sobą także liczbą pulsacji na minutę oraz możliwością ich regulacji.

Niezaprzeczalną wadą tych urządzeń jest fakt, iż nie możemy zabrać ich ze sobą w podróż. Bez wątpienia są bardzo funkcjonalne jeżeli chodzi o korzystanie z nich w domu, jeżeli jednak szukasz sprzętu mobilnego – irygator stacjonarny nie jest dla ciebie.

Polecane modele irygatorów stacjonarnych to najbardziej popularny Waterpik WP-100, Oral B Braun Professional Care OxyJet MD20. Można także kupić je w zestawie z elektryczną bądź soniczną szczoteczką do zębów – np. przykład zestaw Braun Oral-B Irygator OxyJet MD20 + szczoteczka elektryczna Oral-B Professional Care 3000.

Irygator bezprzewodowy (turystyczny)

To urządzenie zasilane jest akumulatorem, który ładuje się przy pomocy indukcyjnej ładowarki. Pełna bateria wystarcza zazwyczaj na tydzień korzystania ze sprzętu. Niestety – jako że jest to urządzenie przeznaczone do używania okazjonalnego, akumulator może szybko się psuć. Według badań, nadmiernie używany sprzęt już po roku traci dobre ciśnienie strumienia wody i coraz częściej wymaga ładowania – co sprawia, że jego unikalne właściwości przestają istnieć. Irygator bezprzewodowy charakteryzuje się niewielkim rozmiarem. Jest jednak cięższy niż model stacjonarny – w rękojeści znajduje się nie tylko akumulator, ale i około 130ml zbiornik na płyn. Aby dokładnie przeprowadzić irygację, musi on zostać napełniony trzy bądź cztery razy, co na pewno zmniejsza komfort korzystania z urządzenia. Niektórym osobom może być także trudniej dokładnie manewrować irygatorem, by dotrzeć nim do trudnodostępnych miejsc.

Irygator bezprzewodowy oczyszcza jamę ustną strumieniem wody o stałym ciśnieniu, którego wysokość uzależniona jest od wybranego modelu. Możemy jednak spotkać się z problemami natury technicznej – jeżeli będziemy pod niewłaściwym kątem przechylać urządzenie z niewypełnionym po brzegi zbiornikiem, z dyszy zamiast wody może wydobywać sie powietrze. Poza wysokością ciśnienia, irygatory bezprzewodowe różnią się między sobą także możliwością regulacji ilości pulsacji na minutę.

Polecane modele irygatorów bezprzewodowych to Waterpik WP462 E Black czy też Panasonic EW 1211.

Czym można płukać zęby?

Zdaniem specjalistów, do tego celu doskonale sprawdzi się woda. Płyny i płukanki są zalecane jedynie okazjonalnie, ze względu na swoją małą wydajność, wysoką cenę oraz zawartość cukrów w składzie.

Kto może korzystać z irygatora?

Wielką zaletą tego urządzenia jest fakt, że korzystać z niego może każdy – niezależnie od wieku czy też zdolności manualnych. Nie jest przeszkodą posiadanie aparatów ortodontycznych, mostów czy implantów. Irygator doskonale sprawdzi się u osób z ciasnymi przestrzeniami międzyzębowymi oraz u takich, które mają problem z krwawieniem dziąseł występującym przy oczyszczaniu trudnodostępnych miejsc innymi metodami.

Jak dbać o irygator?

Aby irygator służył jak najdłużej, należy w odpowiedni sposób się z nim obchodzić. Należy przede wszystkim:
– ustawić go na płaskiej, równej powierzchni,
– nie obsługiwać go mokrymi rękoma,
– regularnie czyścić irygator z osadów i kamienia.

Od wielu lat interesuję się technologią, która towarzyszy nam w codziennym życiu. Poza sprzętami AGD i RTV, które kojarzą nam się z tym hasłem najbardziej, rozwijane są także inne urządzenia, mające pomoc ludziom usprawnić ich działania. Do nich należą miedzy innymi szczoteczki elektryczne, soniczne i ultradźwiękowe, które pozwalają jeszcze lepiej zadbać o jamę ustną użytkownika. Pragnę pisać jako osoba, która od wielu lat korzysta codziennie z technologii sonicznej.

Sending
Ocena czytelników
5 (1 głos)