Megasonex – oferta szczoteczek sonicznych i polecane modele

Szczoteczki soniczne firmy MEGASONEX posiadają wbudowany kryształ MEGACRYSTAL. To właśnie dzięki niemu wytwarzają fale ultradźwiękowe, których częstotliwość sięga 1,6 Mhz. W praktyce taka szczoteczka Megasonex wykazuje działanie terapeutyczne. Ważnym jest, by podkreślić, że częstotliwość ta odpowiada aż 96.000.000 pulsacji na minutę. Nie musimy chyba tłumaczyć, że jest to znacznie więcej niż byłaby w stanie wykonać zwykła szczoteczka soniczna, nie wspominając nawet o szczoteczce manualnej. Dzięki temu, że produkty od MEGASONEX wykorzystują technologię ruchów wymiatających włókien szczoteczki z falami ultradźwiękowymi, zostaje zapewnione doskonałe czyszczenie. Poza tym urządzenia Megasonex mają działanie antybakteryjne.

Zalety szczoteczek sonicznych MEGASONEX

Megasonex – oferta szczoteczek sonicznych i polecane modeleSzczoteczki soniczne od firmy MEGASONEX gwarantują, że czyszczenie zębów będzie skuteczne. Docierają one tam, gdzie nie byłoby w stanie sięgnąć włosie zwykłych szczoteczek sonicznych, nie wspominając nawet o próbie porównania ich z tradycyjną szczoteczką rotacyjną, czy nie daj Boże, manualną. Dzięki wykorzystaniu drgań sonicznych płytka nazębna zostaje rozbita, co pomaga w jej usunięciu z powierzchni zębów. Poza tym wymienione drgania w szybki sposób są w stanie zredukować uporczywe osady i przebarwienia. Ważnym jest, że szczoteczka od MEGASONEX pomaga walczyć z kamieniem nazębnym dzięki temu, że opóźnia proces formowania się, a następnie krystalizacji płytki nazębnej. Co więcej, sądzi się, iż ruch wymiatający, który zostaje wytworzony przez urządzenie, zapewnia odpowiednią technikę szczotkowania zębów. Warto również zaznaczyć, że szczoteczka Megasonex nie podrażnia dziąseł, co pozwala korzystać z nich nawet osobom o wrażliwym wnętrzu jamy ustnej.

Z kolei zastosowana w urządzeniach tej firmy technologia ultradźwiękowa, wspomaga mechaniczne czyszczenie. Dzieje się tak, ponieważ fale ultradźwiękowe rozbijają łańcuchy bakterii. Sprawia to, że ich ilość w jamie ustanej zostaje znacznie zredukowana. Ma to bardzo korzystny wpływ na kondycję dziąseł oraz zmniejszenie częstotliwości występowania stanów zapalnych. Zapewnia także szybsze gojenie ran po zabiegach chirurgicznych przeprowadzanych w jamie ustnej. Technologia ultradźwiękowa pozwala na dotarcie do trudnodostępnych obszarów międzyzębowych i tych poniżej linii dziąseł. Właśnie ze względu na to szczoteczki soniczne MEGASONEX sprawdzą się doskonale w przypadku osób z aparatami ortodontycznymi, wieloma wypełnieniami, licówkami czy implantami. Najpopularniejszy model od tego producenta to szczoteczka soniczna Megasonex Ultrasonic.

Megasonex – oferta szczoteczek sonicznych i polecane modeleSzczoteczki soniczne MEGASONEX poleca się:

  • osobom, które cierpią z powodu zalegającej na zębach płytce nazębnej oraz tym, którzy zmagają się z przebarwieniami
  • pacjentom, którzy mają problemy periodontologiczne; w ich przypadku szczególnie ważne jest, by nie dopuszczać do gromadzenia się płytki nazębnej; dzięki temu, że szczoteczka soniczna od MEGASONEX zapewnia antybakteryjne działanie ultradźwięków, zmniejszona zostaje liczba występujących w jamie ustnej stanów zapalnych, a także ogranicza się powstawanie krwawienia oraz chorób dziąseł i przyzębia
  • osobom, które posiadają czułe, delikatne dziąsła; za sprawą tego, że częstotliwość drgań jest stosunkowo niska, a także przez to, że szczoteczka posiada miękkie włosie końcówek czyszczących, produkty od MEGASONEX zapewniają zarówno skuteczne, a zarazem delikatne czyszczenie zębów, jak i subtelny masaż, którzy przypadnie do gustu osobom o wrażliwych dziąsłach
  • osobom, które marzą o tym, by uzyskać biały uśmiech; dzięki temu, że szczoteczki soniczne MEGASONEX bardzo dokładnie czyszczą powierzchnie zębów, uśmiech staje się widocznie bielszy; urządzenia dobrze radzą sobie z usuwaniem przebarwień i osadów, co przywraca uzębieniu jego naturalną biel
  • osobom, które pragną wytoczyć wojnę kamieniowi nazębnemu; dzieje się tak, ponieważ regularne mycie zębów szczoteczką soniczną ogranicza formowanie się płytki nazębnej
  • osobom, które chcą zadbać o odpowiednią pielęgnację aparatów ortodontycznych; dzięki temu, że szczoteczki soniczne MEGASONEX dokładnie czyszczą mechanicznie oraz przy wykorzystaniu ultradźwięków, zapewniają doskonałą pielęgnację całej jamy ustnej nawet w tak trudnym czasie jakim jest leczenie ortodontyczne.
  • Sprawdź też koniecznie przygotowany przez nas ranking szczoteczek ultradźwiękowych.
Megasonex – oferta szczoteczek sonicznych i polecane modele

Grzegorz Kaczmarek

Jestem osobą, która od lat 80. XX wieku śledzi rozwój technologii, które mają posłużyć do dokładnego czyszczenia jamy ustnej. Sam dbam o zdrowie zębów i dziąseł najlepiej jak umiem. Pod koniec lat 90. XX wieku kupiłem swoją pierwszą szczoteczkę soniczną. Od tego czasu wiele się zmieniło, jeśli chodzi o możliwości jakie oferują urządzenia z tej grupy. Jako pasjonat chcę podzielić się swoją wiedzą dotyczącą technologii czyszczenia zębów i dziąseł.

Jeden komentarz

 1. Na zdjęciu przypomina miecz świetlny albo jakiś miotacz energii. Ciekawe czy faktycznie rozrywa łańcuchy bakterii. Wygląda na to, że tak.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Back to top button