Biała perła – pełna oferta past do zębów

Biała Perła to marka, która w tym roku kończy już dwadzieścia lat. Jest to o tyle istotna informacja dla polskiego rynku past do zębów, że ciężko jest wskazać inną rodzimą markę, która mogłaby się poszczycić takim dorobkiem. Zainspirowani amerykańskimi produktami do wybielania zębów, specjaliści z Białej Perły stworzyli swój pierwszy preparat rozjaśniający kolor szkliwa w 1998. Był to stosunkowo skromny początek, ponieważ oferta marki Biała Perła była wówczas jeszcze bardzo ograniczona. Eksperci badali jednak nowy grunt, nie planując się poddawać. Przez czternaście lat trwał jednak okres pewnego zastoju. W końcu ciężko jest dorównać zachodniej konkurencji, dysponującej większymi budżetami.

Ostatecznie Biała Perła doczekała się. W 2012 roku, na rynek trafił stomatologiczny żel wybielający Biała Perła White Expert, wzbogacony o dodatkową dawkę fluoru. Zastąpił on kompletnie produkt z 1998, zaś opinie na jego temat były stosunkowo przychylne… dopóki nie zdecydowano się na zastąpienie tego produktu systemem wybielającym Biała Perła System 10 Dni. Ze względu na zmianę norm, producent zdecydował się na redukcję składników wybielających, przez co sam efekt rozjaśniania szkliwa również był zauważalnie mniej skuteczny. Nietrudno zgadnąć, co na ten temat miała do powiedzenia publika z 2012 roku…

2013 – rok wielkich zmian w Białej Perle

Biała perła – pełna oferta past do zębówPomimo dość mieszanych opinii na swój temat, Biała Perła nie miała zamiaru się poddawać. W 2013 roku przyszedł czas na kolejną rewolucję. Na rynek trafiła pierwsza specjalistyczna pasta do zębów, Biała Perła: Biel i Ochrona, będąca jednocześnie najstarszym produktem firmy, który wciąż możemy znaleźć w sklepach. Co w niej takiego specjalnego?

Przede wszystkim to, że korzystać z niej mogą nawet ludzie cierpiący na nadwrażliwość zębów oraz dziąseł. Jest to możliwe dzięki niskiemu RDA, czyli ścieralności zębów, wynoszącemu 13. Pozwala to nam na stosowanie pasty codziennie, rano i wieczorem. Należy jednak pamiętać, że jest to produkt przeznaczony tylko i wyłącznie dla osób dorosłych.

Niska ścieralność to jednak nie wszystko. Pasta wybiela zęby enzymatycznie, wzmacnia szkliwo, usuwa płytkę nazębną oraz chroni nasze uzębienie przez osadzaniem się na nim nowych bakterii. Wszelakie zanieczyszczenia są usuwane z łatwością, dzięki wykorzystanej w paście oksydazie glukozy. Składnik ten wspomaga również rozjaśniające właściwości pasty. Warto tu też wspomnieć o obecności azotanu potasu, który redukuje efekty nadwrażliwości zębów. Zawarte w paście oleje z goździków i eukaliptusa pozostawiają uczucie świeżości w jamie ustnej jeszcze przez długi czas, zaś mocne, pozbawione mikroubytków szkliwo gwarantuje nam obecność fluoru. Pastę można nabyć w sklepach i drogeriach za około 21 złotych.

Dwa lata później…

W latach „dziesiątych” XXI wieku, rozwój marki Biała Perła można już było zauważyć gołym okiem. Pasta Biała Perła z 2012 roku stała się małym hitem, który, chociaż nie przebił się do dentystycznego kanonu topowych produktów, pozwolił firmie na pozyskanie sobie wielu przychylnych opinii oraz zwiększenie przychodów, co umożliwiło poszerzenie oferty o dodatkowe pasty specjalistyczne, kierowane do konkretnych grup odbiorców, chcących wybielić swoje zęby.

Pierwszym z takich produktów została pasta Biała Perła: Dla Palaczy, której nazwa mówi wszystko. Ta dostępna za około 22 złote pasta Biała Perła charakteryzuje się tym, co powinien zawierać produkt dedykowany entuzjastom nikotyny – wysokim RDA, wynoszącym aż 139, oraz silnymi właściwościami wybielającymi. W końcu nawet palacze zasługują na biały uśmiech!

Jak nietrudno zgadnąć, siła pasty Biała Perła oraz jej grupa docelowa czynią z niej produkt tylko i wyłącznie dla osób pełnoletnich. Stosujemy ją dwa razy dziennie w ciągu jednego miesiąca, zaś w przypadku dłuższej kuracji, na przemian z naszą zwykłą pastą. Wysoka ścieralność usuwa bowiem mocny osad papierosowy, lecz przy dłuższym stosowaniu może zacząć uszkadzać także samo szkliwo.

Pasta Biała Perła: Dla Palaczy wspomaga też remineralizację szkliwa, czyniąc je wytrzymalszym. Dzięki oksydazie glukozy w niej zawartej, równowaga w florze bakteryjnej zostaje przywrócona, co obniża ryzyko powstawania próchnicy. Dodatkową ochronę stanowi też tradycyjny już fluor. Nadwrażliwe szyjki zębowe ukoi azotan potasu, zaś specjalnie przeciwko osadowi z tytoniu zastosowano tu salicytan metalu. Mocna pasta na mocne przebarwienia.

Pasta ta nie była jednak jedynym nowym produktem, który zawitał do sklepów w 2015 roku. Polskie drogerie otrzymały też pastę Biała Perła: Bez Przebarwień, przygotowaną specjalnie dla ludzi, którzy nie zmagają się z silnymi przebarwieniami, lecz nie chcą fundować swojemu uzębieniu tych lekkich, pochodzących z wina lub kawy. Dzięki tej niedrogiej (około 17 złotych) paście, nie musimy się już ograniczać!

Produkt Biała Perła charakteryzuje się bardzo niskim RDA, wynoszącym zaledwie 11. I chociaż nie jest on przeznaczony dla dzieci, to osoby z nadwrażliwymi zębami mogą z niego korzystać bez żadnych problemów. Pasta Biała Perła ma cytrynowy zapach z domieszką goździków oraz przyjemną, żelową konsystencję. Możemy stosować ją jako codzienny środek do oczyszczania jamy ustnej.

Biała Perła: Bez Przebarwień wybiela zęby enzymatycznie, działa antybakteryjnie oraz wzmacnia szkliwo, chroniąc je jednocześnie przed dalszym osadzaniem się płytki nazębnej. Wszystko to jest możliwe dzięki dokładnie wybranym składnikom, takim jak fluor, azotan potasu czy oksydaza glukozy. Efekt wybielania zębów jest dodatkowo wspomagany ekstraktem z cytryny.

2016 – powrót systemu wybielającego Biała Perła

Biała perła – pełna oferta past do zębówRok później, oferta Białej Perły nabrała już takiego rozpędu, że nie sposób było nie przewidzieć nadejścia nowych produktów. Oczywiście, pojawiło się więcej past. Pierwszą z takich nowości była delikatna, kosztująca około 24 złotych, pasta Biała Perła: Intensywna Terapia. Oparta na wybielaniu utleniającym, pasta ta gwarantuje nie tylko biały, ale też zdrowy uśmiech.

Zawarty w paście kwas ftalimidoperoksykapronowy pozwala na wyżej wspomniane wybielanie utleniające, zwane też oksydacyjnym. Podobnie jak w innych produktach Białej Perły, także i tu znajdziemy oksydazę glukozy, pozwalającą na delikatne usunięcie osadów i zanieczyszczeń z powierzchni zębów. Dzięki obecności azotanu potasu, z preparatu mogą korzystać także osoby cierpiące na nadwrażliwość zębów.

Inną ciekawą premierą z 2016 roku była pasta Biała Perła: Krystaliczna Biel. Produkt ten powstał z myślą o szybkim rozjaśnieniu szkliwa przed wieczornym wyjściem. Niskie, wynoszące zaledwie 12, RDA oraz bardzo ciekawy dobór składników uczyniły z tej kosztującej około 23 złotych pasty prawdziwy bestseller, jeśli wierzyć opiniom na temat Białej Perły.

Z pasty Biała Perła możemy korzystać podczas codziennego mycia. Dodatkowy połysk podczas wybielania uzyskano, łącząc działanie oksydazy glukozy z właściwościami dwutlenku tytanu. Dzięki olejkom z goździków, mięty i eukaliptusa, nasza jama ustna pozostanie świeża na kilka godzin, zaś nadwrażliwe zęby ukoi azotan potasu. Nie zabrakło też fluoru, w celu wzmocnienia i regeneracji szkliwa.

Pasty to jednak nie wszystko – rok 2016 przyniósł bowiem największą nowość w ofercie Białej Perły, jaką był system wybielający Biała Perła: Jutro Impreza!, dzięki któremu, za jedyne 40 złotych, możliwe jest trzyminutowe rozjaśnienie szkliwa. Stosowanie zestawu przez 2-4 dni (2-3 razy dziennie) pozwala nam na wybielenie zębów o trzy tony.

W zestawie znajdziemy pastę wybielającą, żel z pędzelkiem oraz specjalny otwieracz do ust, ułatwiający aplikację żelu. Na początek myjemy zęby pastą, po czym umieszczamy otwieracz w ustach i nakładamy żel na żeby za pomocą pędzelka. Cała procedura trwa zaledwie trzy minuty, zaś my powinniśmy jedynie pamiętać, aby nie spożywać żadnych pokarmów i napojów przez pół godziny po jej zakończeniu. Produkt ten nie nadaje się dla dzieci w wieku do lat 14.

W żelu znajdziemy oksydazę glukozy, chlorek sodu i kwas cytrynowy. Dzięki tym składnikom, możliwe jest dwufazowe wybielanie oraz usunięcie wszelakich zanieczyszczeń ze szkliwa. A ponieważ wybielanie nie jest ani bolesne, ani szczególnie długie, produkt szybko spodobał się odbiorcom, pozwalając Białej Perle na dalszy rozwój.

2017 – czas na nowe produkty Biała Perła

Biała perła – pełna oferta past do zębówDo roku 2017, oferta Białej Perły, choć coraz szersza, w dalszym ciągu celowała jedynie w starszego odbiorcę. Wszystko zmieniło się jednak w ubiegłym roku, kiedy to na rynek trafiła niedroga (12,50 PLN) pasta Biała Perła: Kids (3-6 lat) oraz jej odpowiednik, Biała Perła: Junior (6-12 lat). Delikatniejsza formuła, w dalszym ciągu zawierająca jednak najodpowiedniejsze składniki, pozwoliła marce na pozyskanie sobie nowych klientów.

W obu pastach Biała Perła wykorzystano ksylitol oraz barwniki naturalne, unikając przy tym SLS. Pasty zapobiegają powstawaniu próchnicy i remineralizują szkliwo. Znajdziemy w nich też fluor, oczywiście w obniżonej dawce. W paście Kids jego zawartość wynosi 500 ppmF, zaś w Junior – 1000 ppmF. Dzięki obecności rzepiku, szałwii i bisabololu, dziąsła dziecka zostają wzmocnione, zaś w przypadku wystąpienia stanu zapalnego, jego objawy zostaną złagodzone.

Oprócz past dla młodych, na rynku pojawiły się kolejne pasty do zębów kierowane do starszego odbiorcy. Na szczególną uwagę zasługuje tu Biała Perła: Periodontitis, przeznaczona dla ludzi zmagających się z paradontozą. Ta delikatna (RDA 10) pasta kosztuje jedyne 15 złotych, zaś zawarte w niej składniki pomogą nam szczotkować zęby bez strachu przed pogorszeniem naszego stanu.

Dzięki krzemionkom i olejkom, pasta ma przyjemny, relaksujący smak. Azotan potasu zmniejsza nadwrażliwość, zaś mieszanka naturalnych enzymów oraz szałwii, rzepaku i rumianku gwarantują ochronę jamy ustnej, podczas której płytka nazębna zostanie delikatnie usunięta, zaś nasze dziąsła będą krwawić mniej. Stan zapalny również zostanie złagodzony. Pasta posiada też właściwości wybielające.

A jeśli zmagamy się z nieświeżym oddechem? Za jedyne 15 złotych, marka ta oferuje też pastę Biała Perła: Fresh. Jest to delikatny produkt, o ścieralności wynoszącej zaledwie 10. Pozwala to na odświeżenie oddechu także tym, którzy cierpią na nadwrażliwość zębów i dziąseł. Pasta ta wykorzystuje eukaliptusa, cynk, goździki i tymianek w celu poradzenia sobie z naszym smoczym oddechem, od którego niewiasty padają. Ponadto, znajdziemy tu fluor i naturalne enzymy, gwarantujące kompleksową ochronę jamy ustnej.

2018 – nadchodzą paski Biała Perła!

Biała perła – pełna oferta past do zębówA obecnie? O ile w tym roku w ofercie Białej Perły nie pojawiły się nowe pasty wybielające (bądźmy szczerzy, postępy, jakie poczyniła ta firma, sprawiły, że ciężej będzie im wymyślić tak szybko coś nowego), lecz nie oznacza to, że nie znajdziemy tu żadnych nowości. Rok 2018 przyniósł nam bowiem prawdziwy rarytas w postaci produktu Biała Perła: Paski Wybielające, wykorzystującego aktywny węgiel w celu wybielenia zębów.

O wybielającym działaniu węgla dowiaduje się coraz większa liczba producentów – BlanX, Seysso czy też Marvis wprowadziły już czarne pasty do zębów do swojego asortymentu, kusząc niesamowitymi, potwierdzonymi naukowo efektami. Biała Perła postawiła jednak na paski, które w ciągu 60-90 minut będą w stanie rozjaśnić kolor naszego szkliwa. Osobom poszukującym past wybielających polecamy sprawdzić nasz ranking najlepszych past wybielających.

Wielkim atutem produktu jest to, że dopasowuje się on idealnie do powierzchni naszego uzębienia, przylegając do niego dzięki połączeniu się ze śliną. W zestawie znajdziemy paski (po 14 na każdą szczękę), pastę oczyszczającą oraz wskaźnik ze skalą odcieni bieli, pozwalający nam na ocenę naszego postępu. Biorąc pod uwagę opinie klientów, ten stosunkowo nowy produkt już podoba się większości klientów.

Dobre, bo polskie?

Biała Perła zrodziła się z idei, która dała początek wielu polskim przedsięwzięciom – próbie dania Polakom tego, co jest normą na Zachodzie. I chociaż początki firmy były skromne, ograniczone do jednego systemu wybielającego, nie da się ukryć, że poczynione przez nią postępy robią piorunujące wrażenie. Zwłaszcza, że nowe produkty Białej Perły celują w coraz szerszą grupę odbiorców, zaskakując prostymi, a zarazem skutecznymi rozwiązaniami. Warto jest więc dać tej marce szansę.

Biała perła – pełna oferta past do zębów

Karolina Małecka

Od 5 lat jestem mamą. Kiedy szukałam informacji o tym, jak odpowiednio dbać o jamę ustną mojego synka, nie mogłam znaleźć wiarygodnych źródeł w Internecie. Z tego powodu zaczęłam przeglądać literaturę. Od tego czasu w Internecie zaczęło pojawiać się wiele informacji. Nie wszystkie jednak są zgodne z prawdą. Moim celem jest podawać wiarygodne informacje wszystkim rodzicom, którym zależy na tym, by odpowiednio dbać o zdrowie jamy ustnej swoich pociech.

2 komentarzy

  1. Biała Perła to jedna z tych marek, na które człowiek nie zwraca uwagi przez kilka lat a potem znikąd niemal zauważa, że nie jest jednak taka zła. Czy sama uznałabym, że jest tak dobra jak BlanX? Raczej nie, ale fajnie, że się rozwijają. Może jeszcze za kilka lat naprawdę zawojują rynkiem.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Back to top button