Ranking najlepszych szczoteczek elektrycznych

Świadomość, jak istotna jest odpowiednia higiena jamy ustnej staje się w społeczeństwie coraz bardziej powszechna, jednak wciąż gros Polaków myje zęby zbyt rzadko i niedokładnie. A na samym szczotkowaniu pielęgnacja się przecież nie kończy – obejmować ona powinna również nitkowanie, przepłukiwanie ust płynem, a nawet czyszczenie języka. Do tego, zwrócić należy uwagę na produkty, z jakich korzystamy w codziennym myciu – korzystanie na przykład ze szczoteczek o zbyt twardym włosiu może bowiem wywołać więcej szkody niż pożytku. Co więc zrobić, by zadbać o swoją jamę ustną właściwie? Od czego zacząć?

Niedokładne, nieregularne mycie zębów sprawia, że na szkliwie, nawet pomimo wyszczotkowania jamy ustnej, zalegają szkodliwe dla zdrowia bakterie. Bardzo często w ich efekcie dochodzi do powstania zmian próchniczych, które w najbardziej zaawansowanej fazie mogą się wiązać nawet z koniecznością ekstrakcji zęba. Pierwszym krokiem na drodze do pięknego i zdrowego uśmiechu może okazać się inwestycja w szczoteczkę elektryczną – lekarze potwierdzają, że urządzenia tego typu gwarantują dużo skuteczniejsze czyszczenie niż szczoteczki manualne, wszystkie ruchy wykonują automatycznie, a poza tym posiadają w swoim wyposażeniu czasomierze, odmierzające za użytkownika właściwy czas szczotkowania.

Jeśli dotąd nie miałeś styczności ze szczoteczkami elektrycznymi, nie wiesz, jak takie urządzenia funkcjonują i w jaki sposób wybrać to idealne dla siebie, zapoznaj się z poniższym rankingiem – dzięki niemu powinno być Ci znacznie łatwiej dokonać odpowiedzialnego, dobrze przemyślanego, mądrego zakupu.

Co to jest szczoteczka elektryczna?

Najkrócej pisząc, szczoteczki elektryczne to urządzenia zasilane akumulatorowo, które obmywają jamę ustną poprzez automatyczne wprawianie w ruch swoich główek czyszczących. Obecnie wyróżniamy trzy typy szczoteczek elektrycznych: rotacyjne (obrotowe), soniczne, a także ultradźwiękowe.

Szczoteczki elektryczne rotacyjne wyróżniają się okrągłymi główkami czyszczącymi, których kształt został zainspirowany profesjonalnym sprzętem dentystycznym. Ich końcówki wykonują w trakcie mycia ruchy oscylacyjno-rotacyjne z prędkością do 10 000 na minutę. W wyższych modelach urządzeń, ruchy te wsparte są dodatkowo pulsacjami o prędkości 40 000 na minutę.

Nieco bardziej nowoczesne szczoteczki elektryczne to urządzenia soniczne. Te posiadają podłużne końcówki, podobne do główek znanych nam z klasycznych szczotek manualnych. Szczoteczki soniczne są w stanie pracować z prędkością nawet 96 000 drgań sonicznych na minutę, a ich technologia działania opiera się o emitowanie fal dźwiękowych, które podczas mycia doprowadzają do powstania w jamie ustnej zjawiska kawitacji (zmieszania się ze sobą śliny i pasty do zębów). Na jego skutek, wytwarzane zostają mikrobąbelki, które bardzo dobrze penetrują nawet trudno dostępne obszary, skutecznie usuwając z nich bakterie.

Najszybciej na rynku działają szczoteczki ultradźwiękowe. Ich sposób działania i wyprofilowanie przypomina to, co proponują szczoteczki soniczne, jednak różnica polega na emitowaniu w trakcie mycia fal ultradźwiękowych, nie dźwiękowych. Dzięki nim, włosie szczoteczki porusza się jeszcze szybciej (nawet z częstotliwością 1,6 MhZ na minutę!), a sama szczoteczka wykazuje właściwości lecznicze.

Ranking szczoteczek elektrycznych 2023

Zestawiając poszczególne szczoteczki elektryczne na kolejnych pozycjach rankingu, braliśmy pod uwagę takie elementy jak: skuteczność mycia, szybkość, liczba oferowanych trybów czyszczenia, funkcji, usprawnień, wykonanie szczoteczki, długość pracy akumulatora, oraz stosunek ceny do jakości produktu. Nie opieraliśmy się wyłącznie na indywidualnych wrażeniach i doświadczeniach, ale również na zdaniu cenionych, współpracujących z nami stomatologów. Zrobiliśmy wszystko, by ranking był możliwie obiektywny i miarodajny.

Mimo to pamiętajmy, że fakt, iż jedna ze szczoteczek zajęła w zestawieniu wyższe miejsce niż druga nie musi oznaczać, że ta pierwsza jest na pewno lepsza – dobór szczoteczki elektrycznej to zawsze kwestia stricte indywidualna, uwarunkowana preferencjami, oczekiwaniami, oraz budżetem, jakim dysponuje konsument. Zanim wybierzesz szczoteczkę elektryczną, dobrze więc przeanalizuj stan własnej jamy ustnej i przemyśl, czego tak naprawdę potrzebujesz. Tymczasem zapraszamy do zapoznania się z naszym rankingiem najlepszych szczoteczek elektrycznych za rok 2023

1. Szczoteczka soniczna Smilesonic EX

Smilesonic EX to obecnie najwyższy model spod szyldu brytyjskiej marki Smilesonic. Urządzenie już na pierwszy rzut oka zachwyca swoim wyglądem – jego rękojeść jest bardzo schludna, zgrabna, estetyczna. Do tego, dostępna w aż pięciu różnych kolorach: białym, czarnym, czerwonym, zielonym, oraz niebieskim. Gust każdego użytkownika powinien więc zostać zaspokojony.

Szczoteczka świetnie leży w dłoni, bardzo łatwo się nią manewruje, nie zbiera brudu. Jej panel sterowania obsługuje się za pomocą zaledwie jednego przycisku, co oznacza, że z operowaniem Smilesonic EX nikt nie powinien mieć większego problemu. Na rękojeści urządzenia znajdziemy sześć lampek LED – pierwsze pięć z nich odpowiada kolejnym trybom czyszczącym, zaś szósty stanowi wskaźnik naładowania baterii.

Skoro o trybach czyszczących mowa, w Smilesonic EX prezentują się one następująco:

 • Clean (czyszczący) – program służący do codziennego, klasycznego mycia. Usuwa bakterie dostarczane do jamy ustnej wraz z pożywieniem oraz drobnoustroje odpowiedzialne za powstawanie próchnicy. Szczoteczka pracuje w nim z prędkością 62 000 ruchów na minutę.
 • White (wybielający) – tryb intensywnego czyszczenia, usuwający przebarwiające osady i tym samym rozjaśniający szkliwo. Dedykowany osobom ze zdrowymi zębami i dziąsłami. Szczoteczka wykonuje w nim 96 000 ruchów na minutę.
 • Polish (polerujący) – program świetnie sprawdzający się tuż przed wieczorną imprezą. Szczoteczka poleruje w nim i wygładza zęby, nadając im dodatkowego połysku. Głowica porusza się z prędkością 70 000 ruchów na minutę.
 • Gum Care (ochrona dziąseł) – szczoteczka nie tylko usuwa w tym programie powierzchniowe naleciałości, ale również masuje i pielęgnuje dziąsła. Prędkość pracy to 62 000 ruchów na minutę.
 • Sensitive (delikatne czyszczenie) – tryb pracy stworzony głównie z myślą o osobach cierpiących na nadwrażliwość zębową. Włosie porusza się w nim szczególnie delikatnie i subtelnie, z szybkością 62 000 ruchów na minutę.

Szczoteczka Smilesonic EX posiada wszystko, czego potrzeba do maksymalnego ułatwienia nam codziennej pielęgnacji jamy ustnej. Urządzenie ma zainstalowane dwa czasomierze (odpowiadający za odliczanie zalecanych dwóch minut timer, a także co trzydzieści sekund zalecający zmianę obmywanej partii zębów quadpacer), oraz bardzo wytrzymałą baterię – na jednym naładowaniu jest ona w stanie wytrzymać aż do dwóch miesięcy. Zestaw szczoteczki jest bardzo bogato wyposażony – wraz z urządzeniem otrzymujemy aż cztery wymienne, różnego rodzaju końcówki czyszczące (klasyczną, wybielającą, do delikatnego mycia, oraz ortodontyczną), a także ładowarkę i solidnie wykonane, podróżne etui.

Według nas, na rynku nie ma drugiego produktu, który w tak rozsądnej cenie (szczoteczka kosztuje niespełna 400 złotych), oferowałby aż tak wiele. Niezaprzeczalny lider.

Zalety:
 • 5 zróżnicowanych trybów pracy
 • 4 końcówki w zestawie
 • Wysoka jakość wykonania i działania
 • 6 wersji kolorystycznych
 • Nawet 96 000 ruchów na minutę
 • Atrakcyjna cena końcówek wymiennych
 • Twarde etui w zestawie

2. Szczoteczka soniczna Philips Sonicare Diamond Clean

Philips Sonicare Diamond Clean to jedno z najbardziej zaawansowanych urządzeń na rynku. Szczoteczka czyści jamę ustną wykorzystując do tego tak zwaną Dynamiczną Akcję Czyszczącą (Dynamic Fluid Action), która gwarantuje nie tylko skuteczne usuwanie bakterii z powierzchni szkliwa, ale także z przestrzeni międzyzębowych. Dzięki niej, rozbite zostają łańcuchy bakterii doprowadzających do próchnicy.

Szczoteczka dostępna jest w kilku wersjach, które różnią się od siebie liczbą dołączonych gadżetów oraz ceną. W każdej wersji sama szczoteczka działa jednak dokładnie z tą samą skutecznością. Jeśli zatem nie interesują nas dodatki w postaci ładowarki w formie szklanki czy podróżnego etui, możemy wybrać najbardziej podstawową wersję, Philips Sonicare Diamond Clean WhiteBox, która od bogato wyposażonych zestawów jest o ponad 300 złotych tańsza.

Philips Sonicare Diamond Clean oferuje aż pięć różnych opcji mycia:

 • Clean – wyjściowy tryb czyszczący, służący do codziennego usuwania z jamy ustnej osadów. Szczoteczka wchodzi w nim w prędkość 62 000 ruchów na minutę.
 • Polish – program nadający zębom dodatkowego blasku, polerujący je. Dzięki niemu, zęby optycznie wydają się być jeszcze bielsze i czystsze.
 • White – program przeznaczony do rozjaśniania barwy szkliwa. Szczoteczka pracuje w nim z maksymalną szybkością, usuwając przebarwienia.
 • Sensitive – tryb czyszczący dedykowany osobom z nadwrażliwościami zębowymi. Działa delikatnie i subtelnie, chroni przed podrażnieniami.
 • GumCare – jedyny program, w którym szczoteczka działa nie przez dwie, a przez trzy minuty; przez dodatkową minutę włosie skupia się na pielęgnowaniu dziąseł, poprawiając ich ukrwienie.

Philips Sonicare Diamond Clean oferuje użytkownikom wszystkie możliwe funkcje i udogodnienia, wznoszące komfort korzystania ze szczoteczki na maksymalnie wysoki poziom. Urządzenie ma dwa czasomierze (timer i quadpacer), czujnik siły nacisku, który chroni użytkownika przed zbyt silnym dociskaniem włosia do szkliwa, a także system EasyStart, pozwalający nowicjuszom powoli wdrożyć się w świat sonicznego mycia.

Bateria, która została zainstalowana w szczoteczce, pozwala na do dwóch tygodni pracy bez ładowania. Na rękojeści szczoteczki znajdziemy wskaźnik, który stale informuje nas o aktualnym stanie akumulatora. Cena Philips Sonicare Diamond Clean jest jednak znacznie wyższa niż Smilesonic EX, dlatego też urządzenie spod szyldu marki Sonicare zajęło w zestawieniu „dopiero” drugą lokatę.

Zalety:
 • Solidne wykonanie
 • 5 trybów pracy
 • Maksymalnie 62 000 ruchów na minutę
 • Czujnik siły nacisku
Wady:
 • Wysoka cena końcówek wymiennych

3. Szczoteczka soniczna Smilesonic GO

Smilesonic GO to najnowsza propozycja brytyjskiej marki Smilesonic. Urządzenie, podobnie jak model Smilesonic EX, zachwyca nowoczesnym, atrakcyjnym designem, ergonomicznością, oraz odpornością na zabrudzenia. Obecnie dostępne jest w dwóch wersjach kolorystycznych: białej oraz czarnej.

Szczoteczka Smilesonic GO to urządzenie stanowiące idealne rozwiązanie dla wszystkich, którzy cenią sobie po prostu najwyższą jakość czyszczenia, a różne dodatki uważają za zbędne. Sprzęt wyposażono w trzy następujące tryby czyszczące:

 • Clean (czyszczący) – standardowy program, służący do codziennego usuwania z powierzchni szkliwa osadów prowadzących do próchnicy i kamienia nazębnego. Szczoteczka pracuje w tym trybie z prędkością 82 000 ruchów na minutę.
 • White (wybielający) – coś dla sympatyków białego uśmiechu. Urządzenie pracuje w tym trybie wyjątkowo intensywnie, pozbywając się barwiącego osadu, i tym samym wybielając zęby. Prędkość czyszczenia to 96 000 ruchów na minutę.
 • Sensitive (delikatne czyszczenie) – tryb idealny dla nowicjuszy, bądź osób z wrażliwymi zębami czy chorobami jamy ustnej. Szczoteczka porusza się w nim z szybkością 62 000 ruchów na minutę.

Do zestawu ze Smilesonic GO producent dołączył dwie podstawowe końcówki czyszczące DailyCare. Urządzenie wyposażono oczywiście w dwa czasomierze, posiada też ono niezwykle wydajną baterię – na jednym naładowaniu jest w stanie wytrzymać nawet do dwóch miesięcy.

Według branżowych specjalistów stosunek ceny do jakości sprawia, że Smilesonic GO jest obecnie jedną z najciekawszych propozycji na rynku. Ostatnie miejsce na naszym podium w pełni uzasadnione.

Zalety:
 • Trzy tryby czyszczące
 • Atrakcyjna cena
 • Wysoka jakość działania
 • Maksymalna prędkość czyszczenia to 96 000 ruchów na minutę
Wady:
 • Brak etui

4. Szczoteczka soniczna Philips Sonicare Easy Clean

Philips Sonicare Easy Clean to kolejna szczoteczka, stanowiąca godną uwagi opcję przede wszystkim dla osób ceniących sobie głównie skuteczne czyszczenie, a także tych, którzy poszukują swojej pierwszej szczoteczki sonicznej. Urządzenie wyposażono w jeden, podstawowy tryb pracy, który jednak w pełni wystarcza do efektywnego czyszczenia. Na rękojeści szczoteczki znajdziemy zaledwie jeden przycisk, a więc operowanie nią jest niezmiernie proste i intuicyjne.

Szczoteczka została wykonana z solidnych materiałów, na półce prezentuje się bardzo schludnie. Jej antypoślizgowy uchwyt dobrze leży w dłoni, minimalizuje ryzyko wymsknięcia nam się urządzenia podczas czyszczenia z ręki.

Co godne podkreślenia, mimo że Philips Sonicare Easy Clean ma minimalistyczny charakter, szczoteczka oferuje podstawowe udogodnienia, wznoszące nasze codzienne mycie na jeszcze wyższy poziom. W jej wyposażeniu znajdują się zarówno dwa czasomierze (timer oraz quadpacer), jak i system EasyStart, pozwalający początkującym stopniowo przyzwyczajać się do sonicznego czyszczenia. Według specjalistów, dzięki niemu mycie staje się maksymalnie bezpieczne.

Bateria Philips Sonicare Easy Clean wytrzymuje do dwóch tygodni na jednym naładowaniu. Co godne podkreślenia, ze szczoteczką kompatybilne są wszystkie oferowane przez firmę Sonicare końcówki, co znacznie ułatwia dobór odpowiedniej głowicy czyszczącej dla siebie.

Zalety:
 • Atrakcyjna cena
 • Wytrzymała bateria
 • Dobra skuteczność czyszczenia
Wady:
 • Wysoka cena końcówek wymiennych
 • Tylko jeden - podstawowy tryb czyszczenia

5. Szczoteczka soniczna Seysso Oxygen

Seysso Oxygen to kolejne bardzo zaawansowane urządzenie do pielęgnacji jamy ustnej. Szczoteczka w ciągu minuty jest w stanie wykonać do 96 000 ruchów, co czyni ją jednym z najszybszych urządzeń na rynku. Specjaliści potwierdzają, że tak szybkie ruchy włosia pozwalają usunąć nie tylko osady odpowiedzialne za powstawanie próchnicy, ale również powierzchowne przebarwienia.

Szczoteczka wygląda dość klasycznie, ale przy tym schludnie i elegancko. Oferuje trzy tryby czyszczące:

 • Clean – podstawowy tryb czyszczący, służący do codziennego usuwania osadów. Prędkość urządzenia to 82 000 ruchów na minutę.
 • Soft – coś dla miłośników delikatnego mycia, a także tych, którzy dopiero rozpoczynają przygodę ze szczoteczkami sonicznymi, bądź cierpią na choroby jamy ustnej. Prędkość pracy szczoteczki to 62 000 ruchów na minutę.
 • Whitening – intensywne czyszczenie, ścierające osady będące przyczyną przebarwień. Szczoteczka wchodzi w nim w maksymalną prędkość 96 000 ruchów na minutę.

Dzięki Seysso Oxygen nie musisz odmierzać odpowiedniego czasu mycia samodzielnie – posiada ona zarówno timer, który po dwóch minutach automatycznie wyłącza urządzenie, oraz quadpacer, co trzydzieści sekund sygnalizujący konieczność przejścia do mycia kolejnej partii zębów. Na uwagę zasługuje bardzo wydajna bateria, w którą wyposażono szczoteczkę – na jednym naładowaniu pracuje ona nawet do dwóch miesięcy.

Do zestawu z urządzeniem producent dołączył dwie wymienne końcówki czyszczące – clean oraz soft. Konsumenci doceniają Seysso Oxygen głównie za jej niesamowitą skuteczność, szybkość, oraz wydajną pracę baterii. Bardzo ciekawa propozycja, zwłaszcza dla wymagających użytkowników.

Zalety:
 • 3 tryby pracy
 • Maksymalna prędkość działania to 96 000 ruchów na minutę
 • Wytrzymała bateria
Wady:
 • Brak etui podróżnego

6. Szczoteczka soniczna Philips Sonicare Clean Care Plus

Kolejna propozycja skierowana do osób, które od szczoteczki elektrycznej oczekują przede wszystkim skuteczności. Philips Sonicare Clean Care Plus wyposażono w podstawowy, codzienny tryb czyszczenia, dzięki któremu mamy szansę bardzo dobrze oczyścić jamę ustną z naleciałości, które dostarczamy do niej każdego dnia wraz z kolejnymi posiłkami. Urządzenie potrafi poruszać się z maksymalną prędkością 31 000 ruchów na minutę.

Philips Sonicare Clean Care Plus ma bardzo solidną, estetycznie się prezentującą obudowę. Akumulator urządzenia na jednym naładowaniu jest w stanie wytrzymać do dziesięciu dni. Do szczoteczki pasują wszystkie końcówki spod szyldu firmy Sonicare, co znacznie ułatwia dobór idealnej do własnych potrzeb.

Oczywiście, urządzenie posiada dwa odmierzające odpowiedni czas mycia czasomierze, a także funkcję powolnego wprowadzania w świat sonicznego mycia, a zatem EasyStart. Szczoteczka zawdzięcza tak wysokie miejsce w naszym rankingu przede wszystkim znakomitemu stosunkowi ceny do jakości – Philips Sonicare Clean Care Plus oferuje wspaniałą jakość czyszczenia już za niewiele ponad sto złotych.

Zalety:
 • Bardzo niska cena zakupu
 • Solidne wykończenie
Wady:
 • Drogie końcówki wymienne
 • Podstawowa funkcja mycia (1 tryb pracy) i brak atrakcyjnych dodatków

7. Szczoteczka soniczna Teesa SONIC PRO

Teesa SONIC PRO to jedne z niewielu wielofunkcyjnych urządzeń do pielęgnacji jamy ustnej, dostępnych w tak atrakcyjnej cenie. Szczoteczka posiada aż pięć różnych programów czyszczących, dwa czasomierze, oraz bardzo mocną baterię (sześć tygodni pracy na jednym naładowaniu), a dostępna jest za już nieco ponad sto złotych. Idealna opcja dla wszystkich, którzy relatywnie niewielkim kosztem pragną zakupić możliwie wszechstronną szczoteczkę.

Jeśli chodzi o tryby pracy, w Teesa SONIC PRO prezentują się one następująco:

 • Clean (czyszczący) – klasyczny program, przeznaczony do codziennej, standardowej pielęgnacji jamy ustnej. Włosie szczoteczki pracuje w nim z prędkością 31 000 ruchów na minutę.
 • White (wybielający) – program stworzony z myślą o miłośnikach białego uśmiechu. Szczoteczka porusza się w nim z prędkością 41 000 ruchów na minutę.
 • Sensitive (delikatny) – najbardziej subtelny tryb czyszczący, dedykowany głównie osobom z różnego rodzaju problemami zębowymi. Prędkość pracy to 31 000 ruchów na minutę.
 • Polish (polerujący) – program nadający zębom blasku i połysku. Szczoteczka porusza się w nim z maksymalną prędkością 48 000 ruchów na minutę.
 • Massage (masujący) – jeśli czujesz, że potrzebujesz dodatkowo zadbać o dziąsła, ten tryb jest właśnie dla ciebie. Szczoteczka pracuje w nim z szybkością 31 000 ruchów na minutę, dodatkowo masując dziąsła.

Rękojeść szczoteczki posiada dość klasyczny, przyjemny wygląd. Znajduje się na niej jeden przycisk służący do przełączania pomiędzy trybami pracy, a także wskaźnik zużycia baterii. W zestawie z urządzeniem znajdziemy dwie klasyczne, wymienne głowice czyszczące, a także ładowarkę indukcyjną.

Zalety:
 • Aż 5 różnych trybów mycia
 • Końcówki wymienne w atrakcyjnej cenie
 • Przystępna cena zakupu
Wady:
 • Standardowy - pospolity wygląd
 • Maksymalnie 48 000 ruchów na minutę

8. Szczoteczka soniczna Philips Sonicare FlexCare Platinum z sanitizerem i etui podróżnym

Kolejne zaawansowane urządzenie spod szyldu Philips Sonicare. Model FlexCare Platinum został wyposażony w trzy tryby czyszczące, z których można korzystać w trzech różnych prędkościach (łącznie dziewięć kombinacji mycia), co stanowi swego rodzaju novum.  Jak każdy model marki Sonicare, szczoteczka prezentuje się bardzo elegancko i dostojnie, a jej obudowa jest naprawdę solidnie wykonana i chroni urządzenie przed zabrudzeniami.

Szczoteczka posiada następujące tryby czyszczące:

 • Clean – tryb do codziennego mycia, pozwalający nam pozbyć się osadów prowadzących do formowania się próchnicy i kamienia nazębnego.
 • DeepClean – dogłębne czyszczenie zębów z codziennych naleciałości. Odbywa się ono nie przez dwie, a przez trzy minuty, i obejmuje także obszary trudno dostępne.
 • Whitening – program intensywnie ścierający przebarwiające osady. Dzięki niemu, mamy szansę przywrócić zębom naturalną biel.

Jak już wiecie, w każdym z trybów szczoteczka może pracować w jednej z trzech różnych prędkości: niskiej, średniej bądź wysokiej. Dzięki temu, jeszcze łatwiej dostosować jej pracę do własnych potrzeb. Maksymalna szybkość pracy urządzenia to 62 000 ruchów na minutę.

Szczoteczka, jak zdecydowana większość modeli, została wyposażona w dwa funkcjonalne czasomierze. W zestawie z nią znajdziemy dwie wymienne końcówki (InterCare Standard oraz Adaptive Clean), stację dezynfekującą UV, a także podróżne etui, za sprawą którego możemy mieć szczoteczkę ze sobą wszędzie, również podczas podróży.

9. Szczoteczka soniczna Seysso Professional

O wysokiej jakości Seysso Professional najlepiej świadczy Medal Najwyższej Jakości , jaki urządzenie otrzymało podczas Targów Krakdent. Szczoteczka wyróżnia się swoją wysoką jakością w usuwaniu osadów, a także tym, że już w kilkanaście dni jest w stanie wyraźnie rozjaśnić nasze szkliwo. Pomimo szybkich ruchów, specjaliści potwierdzają, że Seysso Professional jest w pełni bezpieczna i bezinwazyjna.

Urządzenie opiera swoją skuteczność o zastosowanie tak zwanej technologii DTC, czyli Dynamic Cleaning Technology. Ten system dynamicznego czyszczenia wprowadza włosie urządzenia podczas mycia w bardzo szybkie ruchy, które z kolei doprowadzają do powstania w jamie ustnej milionów mikrobąbelków, pozwalających usunąć bakterie nawet z trudno dostępnych obszarów.

Seysso Professional oferuje użytkownikowi trzy tryby czyszczące:

Clean – klasyczne mycie, mające za zadanie efektywnie oczyścić naszą jamę ustną z codziennych, szkodliwych osadów. Włosie szczoteczki porusza się z prędkością 41 000 ruchów na minutę.

Soft – program delikatny, służący do subtelnego usuwania osadów i zanieczyszczeń. Prędkość pracy to 31 000 ruchów na minutę.

Whitening – tryb dla osób, które chcą poprzez codzienne mycie rozjaśnić barwę zębów. Szczoteczka osiąga w nim prędkość 48 000 ruchów na minutę.

Producent bardzo bogato wyposażył zestaw Seysso Professional. Oprócz samej rękojeści urządzenia, znajdziemy w nim dwie wymienne głowice, magnetyczne podróżne etui, kabel USB, oraz stację dokującą. Znakomita propozycja dla użytkowników lubiących funkcjonalne gadżety.

Zalety:
 • 3 tryby pracy
 • Etui podróżne w zestawie
 • Wytrzymały akumulator
Wady:
 • Maksymalnie 48 000 ruchów na minutę

10. Szczoteczka soniczna WhiteWash SW2000

WhiteWash to brytyjski producent, który dotąd mógł nam się głównie kojarzyć z produkcją cenionych past do zębów. Obecnie firma ma jednak w asortymencie także szczoteczki soniczne, w tym polecany model WhiteWash SW2000, który potrafi szczotkować zęby z maksymalną prędkością 33 000 ruchów na minutę. Urządzenie posiada specjalnie wyprofilowaną głowicę, dzięki której jest szczególnie dedykowane osobom noszącym aparaty ortodontyczne, oraz tym, którzy zmagają się z nadwrażliwością zębową.

WhiteWash SW2000 oferuje pracę w jednym z trzech trybów:

 • Clean – klasyczne mycie, pozwalające usunąć z jamy ustnej wszystkie codzienne naleciałości.
 • Whiten – tryb dedykowany osobom ze zdrowymi zębami i dziąsłami. Dzięki 33 000 ruchom na minutę, wyraźnie rozjaśnia szkliwo.
 • Massage – jeśli chcesz poprawić kondycję swoich dziąseł, powinieneś skorzystać właśnie z tego programu. Subtelne, delikatne ruchy szczoteczki poprawiają ukrwienie naszych dziąseł i świetnie je masują.

Szczoteczka WhiteWash SW2000 zasługuje na uwagę głównie ze względu na fakt, że jest jedną z nielicznych, które oferują dodatkowo funkcję czyszczenia języka. Dzięki niej, nie musimy więc korzystać ze skrobaka! Poza tym, jej wyposażenie prezentuje się dość standardowo – urządzenie ma zainstalowane dwa czasomierze, a w zestawie z nim znajdziemy trzy wymienne głowice czyszczące. Bateria szczoteczki wytrzymuje bez ładowania do dziesięciu dni.

Dlaczego warto wybrać szczoteczkę elektryczną zamiast manualnej?

Według specjalistów, szczoteczki elektryczne gwarantują nam znacznie skuteczniejsze czyszczenie jamy ustnej niż ich manualne odpowiedniki, więc chociażby ze względu na ten fakt warto w nie zainwestować. Potwierdzają to również konsumenci – jeszcze nie zdarzyło się nam, by ktokolwiek, kto zamienił szczoteczkę manualną na elektryczną, był tą decyzją zawiedziony. Poniżej wymieniono wszystkie zalety wynikające z użytkowania szczoteczek elektrycznych:

 • znacznie skuteczniejsze czyszczenie jamy ustnej, a co za tym idzie, mniejsze ryzyko próchnicy i kamienia nazębnego,
 • wyraźna poprawa koloru zębów już po kilku tygodniach użytkowania,
 • poprawa ukrwienia oraz ogólnego stanu dziąseł,
 • zredukowanie tendencji do obniżania się linii dziąseł,
 • znacznie bardziej efektywna higiena miejsc trudno dostępnych, w tym obszarów wokół elementów aparatów ortodontycznych, mostów czy protez,
 • odświeżenie oddechu.

Ze względu na szereg zalet, jakie wiążą się z użytkowaniem szczoteczek elektrycznych, stomatolodzy polecają te urządzenia dosłownie wszystkim, którzy pragną wznieść swoją codzienną pielęgnację jamy ustnej na znacznie wyższy poziom.

Na co zwrócić uwagę przy dokonywaniu wyboru właściwej szczoteczki elektrycznej?

Jak podkreśliliśmy na samym początku, nasz ranking najlepszych szczoteczek elektrycznych może Państwu pomóc w wyborze odpowiedniego urządzenia dla siebie, ale wcale nie musi być w tej kwestii żadnym wyznacznikiem. Wybór odpowiedniej szczoteczki elektrycznej to bowiem kwestia stricte indywidualna, aby go dokonać, należy uprzednio przeanalizować własne potrzeby oraz stan jamy ustnej. Na pewno elementami, na które powinniśmy zwrócić uwagę podczas zakupów, jest szybkość czyszczenia danego urządzenia, liczba dostępnych końcówek, trybów pracy, funkcji oraz udogodnień, a także czas pracy na jednym naładowaniu. Nie bez znaczenia jest również marka produktu i oczywiście jego cena.

Przed podjęciem decyzji, warto przyjrzeć się możliwie wielu urządzeniom, dobrze jest też sprawdzić i porównać ze sobą ich ceny w poszczególnych sklepach specjalistycznych. Przy wyborze szczoteczki niekiedy przydatna okazuje się także pomoc stomatologa, który po przeanalizowaniu stanu naszej jamy ustnej może zasugerować najbardziej odpowiedni model produktu.

Jakie są wady szczoteczek elektrycznych?

Wiecie już, które modele szczoteczek elektrycznych są najbardziej rekomendowane przez stomatologów, poznaliście też najważniejsze zalety wynikające z korzystania z tego typu urządzeń. Niezależnie od tego, jaką szczoteczkę elektryczną wybierzecie, pewne jest, że zapewni Wam ona dużo skuteczniejsze mycie aniżeli klasyczna szczoteczka manualna. Zastanawiacie się jednak zapewne, czy szczoteczki elektryczne mają jakieś wady.

Według konsumentów, głównym mankamentem szczoteczek elektrycznych jest dość wysoka cena. Koszt tradycyjnej szczoteczki manualnej to dzisiaj 10-20 złotych, natomiast za najbardziej podstawową szczoteczkę elektryczną rotacyjną trzeba obecnie zapłacić około pięć razy więcej. Najbardziej rekomendowane urządzenia od cenionych producentów potrafią zaś kosztować nawet w okolicach 700 złotych. Należy też przy tym zaznaczyć, że szczoteczki elektryczne z okrągłymi główkami czyszczącymi są znacznie tańsze od sonicznych – ceny tych ostatnich zaczynają się od około 150 złotych, a kończą w okolicach 1000 złotych.

Wyraźnie więc widać, że inwestycja w szczoteczkę elektryczną jest dość kosztowna, jednak warto jej dokonać – efekty w postaci wyraźnie bielszych i zdrowszych zębów z pewnością nam ją wynagrodzą.

Nasz ranking najlepszych szczoteczek elektrycznych mógł objąć tylko dziesięć modeli, a zatem nie znalazły się w nim wszystkie godne uwagi urządzenia – więcej ciekawych szczoteczek wraz z ich szerokimi opisami znajdą Państwo w sklepie internetowym denthelp.pl. Jak podkreśliliśmy wyżej, przed dokonaniem wyboru szczoteczki warto zawsze przejrzeć jak najwięcej modeli, by móc zrobić zakupy w sposób maksymalnie świadomy, i do tego właśnie Państwa zachęcamy.

Back to top button