Szukaj szczoteczki

Czy wybielanie zębów jest opłacalne?

wybielanie zębówZdrowie stało się w ostatnich latach tematem numer jeden. Uprawiamy sport, jemy zdrowe rzeczy, regularnie badamy się pod każdym kątem. Pod lupę wzięto również zęby, z tego powodu rozwinęła się technologia i technika mycia zębów o dbania o ich wygląd. Masowo zaczęto rozgłaszać pogląd, który twierdzi że białe zęby to zdrowe zęby. Czy tak jest w rzeczywistości i co zyskamy doprowadzając je do takiego stanu?

Sposoby wybielania zębów

Powstało wiele chemicznych jak i naturalnych sposobów na wybielanie zębów. Podstawową formą ich pielęgnacji jest mycie szczoteczką do zębów. Może to być zarówno szczoteczka elektryczna jak i manualna. Kolejny przydatny przedmiot, to nici dentystyczne. Pomagają pozbyć się resztek zalegającego pokarmu spomiędzy zębów. Najczęściej ostatnim krokiem na ich ostateczne wyczyszczenie, to płyn do płukania jamy ustnej – pomaga on zabić resztki pozostałych bakterii. Po takim odświeżeniu możemy być pewni, że usunięte zostały wszystkie składniki zabrudzające. Jak jednak poradzić sobie z istniejącymi już przebarwieniami? Jednym ze sposobów jest wizyta w salonie. Tam specjalista naświetla zęby odpowiednim narzędziem i efekt otrzymujemy już po kilku dniach. To najdroższa forma wybielania. Inna opcja, to domowe wybielanie za pomocą pasków wybielających, ich skuteczność jest równie wysoka i widoczna już po 7 dniach. Jednym z mniej popularnych sposobów są sztyfty i pędzelki. Nakłada się je każdego dnia i spłukuje, a jaśniejsze zęby otrzymujemy po około 2 tygodniach.

Zalety i wady

wybielanieSzybkie i profesjonalne gabinety gwarantują nam pożądane wybielenie zębów. Efekt takiego zabiegu widoczny jest już po kilku dniach. Można się zacząć cieszyć promiennym i hollywoodzkim uśmiechem, którego pozazdroszczą inni. Dzięki stałej pielęgnacji i zrezygnowaniu z mocno barwiących płynów (wino, kawa, herbata) efektem będziemy cieszyli się przez bardzo długo czas. Domowe zabiegi nie są mniej skuteczne, jedynym minusem jest to, że na efekt czekamy znacznie dłużej (co najmniej tydzień), jednak dzięki wytrwałości możemy niższym nakładem pieniędzy uzyskać wyśniony efekt. Jedyną negatywną stroną wybielania zębów jest to, że przez użycie mocnej chemii możemy uwrażliwić dziąsła. Przez kilka dni zęby będę obolałe, ale z czasem objawy znikną. Dlatego osobom z nadwrażliwością dziąseł wybielanie zębów jest niewskazane.

Odpowiedni dobór

Wybranie metody wybielania zębów należy przede wszystkim do nas. Głównym ograniczeniem są pieniądze. Te najskuteczniejsze metody są najdroższe, jednak ich skuteczność największa i najdłuższa. Taki rodzaj wybielenia zębów jest też najmniej podrażniający, a zabieg trwa niedługą chwilę. To opcja zdecydowanie najprostsza. Jednak osoby nie posiadające w zanadrzu takiej ilości gotówki bądź pragnące samodzielnie zmierzyć się z problemem mogą zrobić to samo w domu. Metody te nie są trudne do wprowadzenia i z pewnością efekt jaki sobie zamierzymy będzie spełniony. Opcja doboru odpowiedniego rodzaju jest w naszych rękach.

Od 5 lat jestem mamą. Kiedy szukałam informacji o tym, jak odpowiednio dbać o jamę ustną mojego synka, nie mogłam znaleźć wiarygodnych źródeł w Internecie. Z tego powodu zaczęłam przeglądać literaturę. Od tego czasu w Internecie zaczęło pojawiać się wiele informacji. Nie wszystkie jednak są zgodne z prawdą. Moim celem jest podawać wiarygodne informacje wszystkim rodzicom, którym zależy na tym, by odpowiednio dbać o zdrowie jamy ustnej swoich pociech.