Szukaj szczoteczki

Szczoteczka elektryczna a manualna

szczoteczki do zębówPodstawowe pytanie, która szczoteczka jest lepsza: elektryczna czy manualna? Najlepszą decyzją jest osobiste przekonanie się, która bardziej nam odpowiada. Jednak jeżeli nie chcemy tracić czasu czy pieniędzy na próby – możemy przeczytać o najważniejszych aspektach przemawiających za korzystaniem z danego rodzaju szczoteczki.

Zalety szczoteczek elektrycznych

– Wytrzymałość. Szczoteczki elektryczne mimo swojej ceny są produktami, z których będziemy mogli korzystać przez wiele długich lat.

– Mają delikatniejsze włosie, nie podrażniają więc dziąseł, i dzięki temu doskonale usuwają bakterie oraz płytkę nazębną.

– Korzystając z elektrycznej szczoteczki nie należy zastanawiać nad techniką mycia zębów, ponieważ mają wbudowane funkcje i po uprzednim dostosowaniu ich do swoich potrzeb wystarczy włączyć ją podczas mycia, a szczoteczka dobrze poradzi sobie z czyszczeniem zębów.

– Kolejną zaletą jest masaż dziąseł, który jest wykonywany podczas regularnego mycia.

– Elektryczne szczoteczki w większości mają wbudowany timer, który po 2 minutach informuje nas o tym, że możemy zakończyć mycie zębów. Najnowocześniejsze szczoteczki są zaopatrzone również w czujniki nacisku i cyfrowe wskaźniki pokazujące stan baterii bądź przypominające o konieczności wymiany główki (główkę wymienia się raz na trzy miesiące).

– Są idealne dla dzieci oraz osób z ograniczonymi funkcjami motorycznymi.

Zalety szczoteczek manualnych

– Szczoteczki manualne są zdecydowanie tańsze. Można zakupić je w dowolnym sklepie zarówno spożywczym jak i zajmującym się sprzedażą produktów dentystycznych. Najtańsze szczoteczki kosztują już od kilku złotych.

– Nie wymaga dodatkowego źródła zasilania. To najpowszechniejsza szczoteczka do zębów i użytkowana jest w pełni manualnie – samodzielnie dobieramy prędkość i czas mycia.

szczoteczka– Dodatkowe akcesoria – rynek oferuje nam ogromną ilość produktów, które możemy dokupić , jeżeli zależy nam na poprawieniu jakości mycia zębów, są to na przykład: nakładki do czyszczenia języka czy stymulatory dziąseł.

– Dostępne są także jednorazowe produkty, w wielu punktach można kupić szczoteczki w zestawie z przygotowaną niewielką ilością pasty do zębów, dzięki temu idealnie nadaje się do szybkiego użytku gdy czujemy potrzebę ich umycia i pozbycia się produktu.

– Szczoteczki manualne świetnie nadają się do zabrania w podróż, można z nich skorzystać z każdej chwili i nie ma obawy ,że nie będzie można już z niej skorzystać (ponieważ wyczerpała się bateria).

Nasz wybór

Poza własnymi preferencjami dobrze jest skontaktować się ze stomatologiem, który po przebadaniu naszej jamy ustnej i uzębieniu pomoże podjąć decyzję. Wybór szczoteczki jest bardzo osobisty i należy dostosować go, by w przyszłości nie uszkodzić zębów.