Natura Siberica

Natura Siberica to założona w 2007 roku, wielokrotnie nagradzana, rosyjska marka zajmująca się produkcją kosmetyków. Ale nie tylko. W asortymencie firmy znajdziemy również liczne pasty do zębów, które tworzone są z dzikich roślin i ziół pochodzących prosto z dalekiej Syberii. Skuteczność produktów spod szyldu Natura Siberica została dowiedziona między innymi europejskimi certyfikatami ECOCERT i ICEA. My dziś postanowiliśmy wziąć pod lupę właśnie produkty do higieny jamy ustnej rosyjskiego potentata, przeanalizowaliśmy ich skład, sposób działania oraz charakter.

Charakterystyka firmy Natura Siberica

Natura Siberica, jak sama nazwa wskazuje, to firma zajmująca się produkcją wyłącznie ekologicznych specyfików, których skład jest oparty o zasoby naturalne pochodzące z Syberii i Dalekiego Wschodu. Pracownicy marki już dawno odkryli, jak wielki potencjał zdrowotny kryje się w roślinach, które są w stanie przetrwać w surowym, syberyjskim klimacie – warto podkreślić, że zimą w tym regionie temperatura powietrza osiąga nawet -57 stopni Celsjusza, zaś latem – 35 stopni Celsjusza.

Wszystkie pasty do zębów marki Natura Siberica, wedle zapewnień producenta, w pełni ten potencjał uwalniają. Rośliny, które trafiają do artykułów higienicznych marki, zbierane są w okresie swojego wzrostu i poddawane naturalnej selekcji – do past do zębów aplikowane są wyłącznie te najbardziej wytrzymałe, silne i bogate w substancje odżywcze.

Artykuły spod szyldu Natura Siberica nie są testowane na zwierzętach i bazują wyłącznie na składnikach pochodzenia roślinnego, takich jak olejki eteryczne czy ekstrakty z ziół.  

Zalety past do zębów Natura Siberica

Certyfikaty ECOCERT i ICEA nie są jedynymi, jakimi nagrodzono markę Natura Siberica. Firma zdobyła również uznanie chociażby na targach Beyond Beauty w Paryżu czy ekologicznych targach w Londynie, gdzie w 2013 roku uznano jej specyfiki za „najlepsze produkty ekologiczne dla matek i dzieci”. To, co wyróżnia pasty do zębów spod szyldu Natura Siberica, to:

 • wysoka aktywność roślin z Syberii i Dalekiego Wschodu, skład oparty wyłącznie na specyfikach pochodzących z ekologicznych upraw,
 • wzmacnianie szkliwa przy pomocy soli morskiej,
 • doskonała pielęgnacja nie tylko zębów, ale również dziąseł,
 • odświeżenie oddechu przy pomocy takich specyfików jak organiczny ekstrakt z oczaru wirginijskiego, ekstrakt z cytryńca chińskiego, organiczny dziurawiec i dzikie syberyjskie geranium,
 • bezinwazyjność i bezpieczeństwo.

Pasty do zębów Natura Siberica

Natura Siberica

Obecnie pod szyldem Natura Siberica dystrybuowanych jest sześć past do zębów o zróżnicowanym działaniu. Znajdziemy wśród nich zarówno specyfiki wzmacniające szkliwo, jak i wybielające czy odświeżające oddech. Każdy z nich pokrótce scharakteryzowano poniżej:

 • Natura Siberica Polar Night – najpopularniejsza pasta rosyjskiej firmy. Jej formuła oparta jest na węglu aktywnym, który nie tylko doskonale oczyszcza, ale również wybiela zęby. Dzięki zawartej w preparacie soli morskiej wzmocnione zostaje nasze szkliwo, a syberyjskie zioła zapewniają nam długi i świeży oddech.
 • Natura Siberica Kamchatkan Mineral – wyjątkowa pasta, oferująca unikalną kompozycję kamczackiej wody termalnej, aktywnego wapnia, ekstraktu z pereł, dzikiego różeńca górskiego, organicznego żeń-szenia i dzikiego krwawnika. Produkt wzmacnia szkliwo, chroni zęby i dziąsła, wykazuje działanie odświeżające.
 • Natura Siberica Arctic Protection – produkt dedykowany głównie osobom o wrażliwych zębach i dziąsłach. Dzięki kombinacji aktywnego wapnia, ekstraktu z arktycznej maliny, ekstraktu z cladonii śnieżnej, ekstraktu z miodunki plamistej oraz organicznego oleju z rokitnika, skutecznie czyści zęby, będąc jednocześnie bezinwazyjnym dla szkliwa. Pasta zapobiega powstawaniu płytki nazębnej i tym samym zmniejsza ryzyko próchnicy.
 • Natura Siberica Siberian Pearl – miętowa pasta do zębów, wspaniale odświeżająca oddech. Produkt zapewnia długotrwałą ochronę przed nieprzyjemnym zapachem z ust, a dodatkowo, dzięki zawartości białej glinki, perfekcyjnie oczyszcza zęby i zwalcza płytkę nazębną. Takie składniki jak ekstrakt z oczaru wirginijskiego, ekstrakt z cytryńca chińskiego, organiczny dziurawiec i dzikie syberyjskie geranium gwarantują najwyższą jakość codziennej pielęgnacji zębów.
 • Natura Siberica 7 Northern Herbs – preparat opierający swoją skuteczność na specjalnej kombinacji siedmiu syberyjskich ziół i roślin, takich jak rukola syberyjska, organiczna mięta, tarczyca bajkalska, organiczny rumianek, koniczyna, mietlica syberyjska i organiczna szałwia. Pasta świetnie sprawdza się w eliminowaniu codziennych naleciałości i ograniczaniu formowania się płytki nazębnej, ale jej główne zadanie to łagodzenie podrażnień. Szczególnie polecana w przypadku różnych urazów jamy ustnej.
 • Natura Siberica Frosty Berries – jedyna owocowa pasta w asortymencie marki. Produkt swój wyjątkowy smak zawdzięcza obecności jałowca, maliny, oraz organicznej żurawiny. Regularne korzystanie z pasty pomaga utrzymać w odpowiedniej kondycji zęby i dziąsła, niweluje ryzyko formowania się płytki nazębnej. Pasta ma też silne właściwości odświeżające.

Wszystkie pasty do zębów Natura Siberica dostępne są obecnie za około 15 złotych. Konsumenci doceniają ich wysoką jakość, wydajność, a także ekologiczny charakter. Szczególną popularnością cieszą się w Anglii, Niemczech, Polsce, Rosji, Chinach i we Francji. Więcej przykładów dobrych naturalnych past znajdziesz w naszym rankingu past naturalnych.

Natura Siberica

Mirosław Fojut

Lekarz specjalista, pasjonat rynku szczoteczek elektrycznych oraz towarzyszących im innowacji. Jestem autorem artykułów dotyczących nie tylko mojego zawodu, czyli chorób jamy ustnej i zębów, ale także tych bardziej „na luzie”, o tym, co w dentystycznej trawie piszczy. Śledzę na bieżąco nowinki dentystyczne od Ameryki po Chiny, aby móc dzielić się swoją wiedzą nie tylko ze swoimi pacjentami, ale też Wami, czytelnikami. Żywię tym samym nadzieję, że moi koledzy po fachu również zaczną się otwierać na innowacje po zapoznaniu się z nimi i wprowadzać nowatorskie metody leczenia do polskich gabinetów.
Back to top button