Ranking szczoteczek sonicznych i elektrycznych dla dzieci

O pielęgnację jamy ustnej należy dbać już od pierwszych miesięcy życia. Rzecz jasna, najmłodsze dzieci nie są jeszcze na tyle świadome, by móc samodzielnie szczotkować swoje ząbki, a zatem muszą wyręczać ich w tym rodzice – to na nas spoczywa obowiązek zatroszczenia się, by mleczaków szkraba nie zaatakowała próchnica. Szczoteczki elektryczne w wersjach dla najmłodszych to urządzenia, które spełnienie tego obowiązku mogą nam znacznie ułatwić – wyposażone są one bowiem w szereg funkcji oraz udogodnień, które dodatkowo zachęcają dzieci do regularnego mycia. Za ich sprawą, codzienne czyszczenie ząbków przestaje być dla maluchów przykrą koniecznością, a staje się wspaniałą zabawą.

Szczoteczki elektryczne dla dzieci możemy podzielić na rotacyjne oraz soniczne. Te pierwsze charakteryzują okrągłe główki czyszczące oraz mechaniczne usuwanie ze szkliwa osadów, zaś modele soniczne mają podłużne końcówki i działają na bazie fal dźwiękowych. Jak to możliwe? Otóż w trakcie szczotkowania urządzenia soniczne emitują drgania, które pobudzają do złączenia się ze sobą cząsteczek śliny i pasty do zębów. Z takiej mieszaniny w naszej jamie ustnej powstają następnie miliony małych bąbelków, które wnikają we wszelkie newralgiczne przestrzenie w jamie ustnej, eliminując z nich bakterie.

Swoich sympatyków mają zarówno dziecięce szczoteczki elektryczne, jak i urządzenia soniczne, a wybór odpowiedniej szczoteczki dla naszego dziecka powinien być podyktowany indywidualnymi preferencjami.

Na co zwrócić uwagę przy dokonywaniu zakupu szczoteczki dla dziecka?

Podczas dokonywania zakupu szczoteczki elektrycznej dla dziecka należy baczną uwagę zwrócić na kilka elementów. Po pierwsze, niezwykle istotna jest wielkość główki czyszczącej urządzenia – w szczotkach dla najmłodszych końcówka powinna być tak mała, by maluch swobodnie mógł manewrować nią w jamie ustnej, bez ryzyka podrażnień. Przyjmuje się, że główki czyszczące w dziecięcych szczoteczkach elektrycznych powinny mieć długość od 7,5 do 15 mm – wszystko oczywiście w zależności od tego, dla dziecka w jakim wieku jest dedykowane dane urządzenie. Dla porównania wielkość główek czyszczących w modelach dla dorosłych wynosi 20-30 mm.

Kolejny aspekt, na który warto zwrócić uwagę, to twardość włosia urządzenia. W szczoteczkach dla dzieci główki czyszczące powinny mieć wyjątkowo miękkie włókna, gdyż szkliwo najmłodszych jest szczególnie delikatne i podatne na uszkodzenia.

Rozpatrując poszczególne produkty, zwróćmy także uwagę na to, jak zasilana jest dana szczoteczka. Urządzenia zasilane bateryjnie okażą się dobrym rozwiązaniem tylko w przypadku, gdy szczoteczka elektryczna ma stanowić dla naszego szkraba rozwiązanie tymczasowe. Jeśli chcemy, by dziecko myło nią ząbki przez długi okres, warto raczej pomyśleć o modelu zasilanym akumulatorowo.

Ranking najlepszych szczoteczek sonicznych i elektrycznych dla dzieci

Tworząc ranking najlepszych szczoteczek sonicznych i elektrycznych dla dzieci, kierowaliśmy się przede wszystkim opiniami ekspertów, a także tym, co dane modele oferują. Pod uwagę braliśmy prędkość pracy poszczególnych szczoteczek, ich wygląd zewnętrzny, sposób zasilania, rodzaj i wielkość główki czyszczącej, a także liczbę dodatków oraz gadżetów, mających uprzyjemnić najmłodszym codzienne mycie. Co z tego wszystkiego wyszło? Zapraszamy do prześledzenia naszego rankingu najlepszych szczoteczek sonicznych i elektrycznych dla dzieci za rok 2020.

1. Szczoteczka soniczna dla dzieci Smilesonic Kids + kalendarz mycia zębów z naklejkami

Szczoteczka soniczna dla dziecka Smilesonic Kids to niezaprzeczalny lider na rynku szczoteczek dla dzieci. Urządzenie doskonale łączy w sobie funkcje zabawy i nauki. Szczoteczka, jako jedna z niewielu wśród urządzeń dla dzieci, oferuje pracę w jednym z dwóch trybów czyszczących – wolniejszym, przeznaczonym dla młodszych  oraz szybszym, dedykowanym dzieciom nieco starszym. Dzięki temu, z łatwością można dostosować intensywność czyszczenia do potrzeb naszej pociechy.

Szczoteczka potrafi poruszać się z maksymalną prędkością 62 000 ruchów na minutę, co czyni ją maksymalnie skuteczną, a przy tym w pełni bezpieczną. Jej końcówki są odpowiednio niewielkie i miękkie, dzięki czemu dzieci mogą bezinwazyjnie myć nimi swoje ząbki. Antypoślizgowy, ergonomiczny uchwyt urządzenia minimalizuje ryzyko wymsknięcia się podczas czyszczenia maluchowi szczoteczki z rąk.

Urządzenie posiada dwa czasomierze: KidTimer, odliczający dwie minuty szczotkowania, oraz Quadpacer ułatwiający równomierne rozłożenie mycia. W zestawie z urządzeniem znajdziemy kalendarz mycia zębów z naklejkami.

Szczoteczka jest odpowiednia dla dzieci powyżej trzeciego roku życia. Jeśli chcesz wyposażyć dziecko w możliwie najbardziej zaawansowany produkt do codziennej pielęgnacji jamy ustnej, Smilesonic Kids okaże się strzałem w dziesiątkę.

Zalety:
  • Dwa tryby mycia
  • Dwie końcówki w zestawie
  • Kalendarz mycia zębów z naklejkami

2. Szczoteczka soniczna Brush-Baby BabySonic PRO

Najbardziej polecane urządzenie dla najmłodszych pociech (czyli tych w wieku do trzech lat). Szczoteczka charakteryzuje się niezwykle delikatnymi główkami, oraz maksymalną prędkością 16 000 ruchów na minutę, które są gwarantem bardzo efektywnego, ale przy tym bezpiecznego dla niemowląt mycia. Szczoteczka została wyposażona w dwa odmierzające odpowiedni czas czyszczenia czasomierze (timer i quadpacer), dzięki którym maluch zawsze ma świadomość, jak długo powinien czyścić swoje ząbki.

Urządzenie będzie stanowiło idealne rozwiązanie w przypadku maluchów, u których pojawił się pierwszy ząbek, i które dopiero uczą się obsługiwania szczoteczki. W zestawie z Brush-Baby BabySonic PRO otrzymujemy specjalny kalendarz mycia zębów z naklejkami, dzięki któremu możemy poprzez zabawę nauczyć szkraba konsekwencji i regularności w czyszczeniu ząbków. Szczoteczka posiada bardzo dobrze leżący w dłoni, niewielki uchwyt, a także równie niewielką główkę czyszczącą, która idealnie dopasowuje się do buzi maluszków.

Urządzenie jest zasilane bateryjnie.

Zalety:
  • Prędkość mycia dostosowana do dziecka poniżej 3 roku życia
  • Zasilanie na baterie

3. Szczoteczka elektryczna Oral-B Stages Power 900 w wersjach dla chłopców i dziewczynek

Seria szczoteczek elektrycznych Oral-B Stages Power 900 jest dedykowana dzieciom, które ukończyły trzy latka. Urządzenia poruszają się z maksymalną prędkością 7600 ruchów oscylacyjno-rotacyjnych na minutę, co sprawia, że oczyszczają buzię maluszków bardzo skutecznie, ale przy tym bezpiecznie. Szczoteczki posiadają miękkie i delikatne włókna, zaś ich obudowy dodatkowo zachęcają najmłodszych do szczotkowania; w wersjach chłopięcych znajdziemy na nich bohaterów bajki „Auta”, a w dziewczęcych księżniczki z bajek Disneya bądź Elsę z hitowej „Krainy Lodu”.

Urządzenia posiadają bardzo ergonomiczne, dobrze leżące w dłoni uchwyty. Szczególnie warto zwrócić uwagę na zainstalowany w nich akumulator – Oral-B Stages Power 900 na jednym naładowaniu jest w stanie wytrzymać nawet do pięciu dni. Szczoteczki zostały też wyposażone w smartimer, który wyręcza najmłodszych w odmierzaniu odpowiedniego, dwuminutowego czasu czyszczenia. Jeśli sądzisz, że dla Twojego dziecka lepszą opcją okaże się szczoteczka elektryczna niż soniczna, model Oral-B Stages Power 900 okaże się chyba najlepszym z możliwych rozwiązań.

4. Szczoteczka soniczna Seysso Baby Penguin

Seysso Baby Penguin to kolejna w naszym rankingu propozycja dla najmłodszych dzieci, czyli tych, które nie ukończyły trzeciego roku życia. Urządzenie znane jest z najwyższej jakości czyszczenia oraz bezpieczeństwa – to ostatnie zostało potwierdzone wszystkimi niezbędnymi atestami. Szczoteczka jest jedną z niewielu na rynku, które dbają nie tylko o ząbki najmłodszych, ale również dziąsła.

Prędkość pracy Seysso Baby Penguin została dostosowana do potrzeb pielęgnacyjnych zębów mlecznych. Jej maksymalna wartość to 16 000 ruchów na minutę. Dzięki nim, możliwe jest skuteczne, ale przy tym maksymalnie delikatne mycie. Urządzenie posiada podświetlaną rękojeść, która przyciąga uwagę dziecka i dostarcza maluchowi podczas szczotkowania dodatkowej rozrywki. Na wyposażenie urządzenia składają się oczywiście również dwa czasomierze – timer, odmierzający dwie minuty czyszczenia, a także quadpacer, co trzydzieści sekund przypominający o zmianie obmywanej ćwiartki zębów. Seysso Baby Penguin polecana jest wszystkim, którzy za niewielką cenę chcą zapewnić swojemu maluchowi zaawansowane czyszczenie jamy ustnej.

5. Oral-B Stages Power w wersjach dla chłopców i dziewczynek

Modele Oral-B Stages Power dedykowane są dzieciom powyżej trzech lat. Wobec tego, poruszają się nieco szybciej niż urządzenia Stages Power 900 – w ich przypadku maksymalna prędkość pracy wynosi 9600 ruchów oscylacyjno-rotacyjnych na minutę. Mimo szybszego działania, stomatolodzy potwierdzają, że urządzenia są w pełni bezpieczne w codziennej pielęgnacji jamy ustnej, zapewniają naszym najmłodszym efektywne, ale przy tym bezinwazyjne mycie. Wszystko głównie za sprawą delikatnych włókien Indicator, które idealnie dopasowano do potrzeb nieco starszych szkrabów.

Urządzenia posiadają ergonomiczny, dobrze leżący w dłoni uchwyt, który najmłodsi mogą dobrać wedle własnego gustu – na rynku znajdziemy szczoteczki w wersji dla chłopców (z bohaterami bajki Auta), jak i dziewczynek (z księżniczkami z bajek Disneya). Szczoteczki mają zainstalowany odmierzający odpowiedni czas mycia czasomierz, który pozwala najmłodszym przyzwyczaić się do właściwego szczotkowania. Zasilane są bateryjnie.

Każda z rekomendowanych przez nas szczoteczek z pewnością zapewni Państwa dziecku bardzo skuteczne, a przy tym bezpieczne mycie. W naszym rankingu ujęte zostały najciekawsze według nas urządzenia dla najmłodszych dzieci.

Back to top button