- Blog
Władze nowej kadencji Polskiego Towarzystwa Stomatologicznego
W dniu 20 stycznia 2023 roku we Wrocławiu odbyło się Sprawozdawczo-Wyborcze Walne Zebranie Delegatów Polskiego Towarzystwa Stomatologicznego. W jego trakcie…
Czytaj dalej » - Blog
Zarobki asystentek i higienistek stomatologicznych w Polsce w 2023 r.
Z Ogólnopolskiego Badania Wynagrodzeń, przeprowadzonego przez firmę Sedlak&Sedlak, wynika, iż mediana miesięcznego wynagrodzenia asystentki stomatologicznej w Polsce wynosi 4040 zł…
Czytaj dalej » - Blog
Ozdoby w jamie ustnej – najpopularniejsze rodzaje
Ludzie ozdabiają swoje ciała po to, aby wyrazić siebie oraz stworzyć własną tożsamość. Może być to związane także z przynależnością…
Czytaj dalej » - Blog
Zatrzymany ząb – przyczyny, objawy i leczenie
Czym jest ząb zatrzymany? To ząb, który utknął w kości szczęki dolnej lub górnej. Jest wykształcony prawidłowo, lecz nie zdołał…
Czytaj dalej » - Blog
Odwapnienie zębów – przyczyny, objawy, leczenie
Odwapnienie zębów to pierwsza oznaka rozwijającej się próchnicy i nie możemy jej lekceważyć. Charakteryzuje się białymi plamkami na powierzchni szkliwa,…
Czytaj dalej » - Blog
Wincenty Zawidzki – pionier polskiej ortodoncji
Za pioniera polskiej ortodoncji uważa się Wincentego Zawidzkiego. Urodził się 13 lipca 1884 roku w Odolanowie. Uczył się w szkołach…
Czytaj dalej » - Blog
Jak czytać składy kosmetyków naturalnych?
Producenci kosmetyków mają niemal pełną swobodę w nazywaniu swoich produktów przymiotnikami bio, eco czy natural. Zdarza się więc, że klient…
Czytaj dalej » - Blog
Czy wyrażenie zgody przez pacjenta na leczenie ma tylko formalny charakter?
Złożenie stosownego oświadczenia woli w postaci zmaterializowanej, np. w formie papierowego dokumentu z podpisem i danymi pacjenta, nie wystarczy do…
Czytaj dalej » - Blog
Techniki behawioralne podczas wizyty dziecka u dentysty
Leczenie dzieci, które odczuwają strach przed dentystą, to nie lada wyzwanie. Lekarze powinni znać techniki, dzięki którym uspokoją swojego pacjenta…
Czytaj dalej » - Blog
Czy patogeny jamy ustnej są oporne na środki antyseptyczne?
Na łamach czasopisma „International Journal of Dental Hygiene” opublikowano badanie, z którego wynika, że bakterie Streptococcus mutans, Lactobacillus acidophilus oraz…
Czytaj dalej »