Elmex – wybór najpopularniejszych past do zębów

O pastach Elmex słyszał już niemal każdy – wszakże ich marketing w Polsce jest na stosunkowo wysokim poziomie. Oglądając telewizję, nie sposób przynajmniej raz zetknąć się z reklamą Elmex Sensitive. Mało kto jednak wie, że marka Elmex powstała już 56 lat temu. A konkretnie, w roku 1962, w Therwill w Szwajcarii, kiedy to GABA International AG postanowiło dołączyć do grupy europejskich pionierów, którzy nieśmiało wkraczali na rynek kilka lat po zakończeniu Drugiej Wojny Światowej.

Elmex – wybór najpopularniejszych past do zębówCo takiego możemy znaleźć w ofercie Elmex? Produkty przeciwdziałające próchnicy, dla zębów wrażliwych i do profesjonalnej ochrony szkliwa. Nawet najmłodsi znajdą tu coś dla siebie. Jest to oczywiście pewna cecha szczególna producenta, który spędził na rynku już tyle lat – stopniowe otwieranie się na innych odbiorców, opracowywanie nowych formuł. Jest to swoista próba ognia, przez którą musi przejść każdy producent, chcący nadążyć za konkurencją oraz zmieniającymi się potrzebami kolejnych pokoleń. A gdy dodamy do tego nowe wymogi, dotyczące zmian składu pasty na mocy prawnej, utrzymanie się na rynku staje się nie selada wyzwaniem.

Tym bardziej jesteśmy pełni podziwu dla Elmex. Pomimo generalnej prostoty swoich produktów, są oni jednymi z najczęściej wybieranych producentów past do zębów na świecie. Tak, dobrze przeczytaliście – firmie powodzi się całkiem dobrze także na rynku amerykańskim. Skąd więc takie duże zainteresowanie ich wynalazkami? Sukces leży w kilku czynnikach – pierwszym z nich jest to, że są to produkty zwyczajnie sprawdzone. Firma Elmex ma renomę, która zdecydowanie działa na jej korzyść. Słysząc nazwę marki Elmex, nietrudno jest sobie skojarzyć ją z pełnym profesjonalizmem. Drugim czynnikiem jest przystępność cenowa – wiele produktów firmy kosztuje mniej, niż 20 złotych. Jest to bardzo niewielka cena za coś, co charakteryzuje się tak wysokim poziomem profesjonalnego wykonania. Produkty Elmex są też łatwo dostępne, w Polsce kupimy niemal każdy z nich. A ponieważ wybór jest bardzo duży, postanowiliśmy przedstawić Wam, w pewnym skrócie, ofertę tego klasycznego już producenta. Więcej różnego rodzaju past znajdziesz w naszym rankingu past na nieświeży oddech. Zapraszamy do lektury!

Elmex Sensitive

Elmex – wybór najpopularniejszych past do zębówZanim przejdziemy do tej dobrze nam znanej z reklam telewizyjnych serii produktów Elmex, omówmy sobie kwestię nadwrażliwości zębów. Przypadłość ta jest stosunkowo częstym przypadkiem, który dotyka ludzi w każdym wieku. Jednym z jej najczęstszych powodów jest odsłonięcie szyjek zębowych, spowodowane cofnięciem się linii dziąseł z powodu paradontozy. Skrywane normalnie dolne partie zębów zostają odsłonięte, co nie wygląda zbyt estetycznie (ząb sprawia wrażenie wydłużonego). Najgorszym problemem jest jednak to, że szyjki zębowe są bardziej wrażliwe na gorące i zimne pokarmy.

Jak uniknąć problemów z nadwrażliwością zębów? Przede wszystkim – dbajmy nie tylko o uzębienie, ale też nasze dziąsła. Podstawową formą ich ochrony jest nitkowanie, tudzież korzystanie ze szczoteczki międzyzębowej. Szczotkując zęby, usuwamy jedynie część bakterii zamieszkujących jamę ustną. Niestety, szczoteczka nie jest bowiem w stanie dostać się wszędzie. Mowa tu właśnie o przestrzeniach międzyzębowych, których nie oczyścimy podczas szczotkowania. Zalegające w nich resztki pokarmu to zastrzyk węglowodanów potrzebny bakteriom do wytwarzania płytki nazębnej, która z czasem twardnieje i przeradza się w kamień nazębny. Wewnątrz takiej płytki, bakterie wędrują w dół, ku dziąsłom. Wtedy też dochodzi do podrażnień, zaczerwienienia oraz małego krwawienia podczas szczotkowania blisko linii dziąseł. Problem ten łatwo jest nam zignorować, ponieważ generalnie nie odczuwamy bólu. Z czasem dziąsła zaczynają puchnąć, aż wreszcie dochodzi do nieodwracalnego procesu, jakim jest ich cofanie się. Jeśli nie udamy się do stomatologa w celu powstrzymania recesji linii dziąseł, dojdzie do nieestetycznego odsłonięcia szyjek zębowych i początków problemów z nadwrażliwością. A jeśli i to nie skłoni nas do wizyty u dentysty, nasze zęby zaczną tracić oparcie i chwiać się. Na tak zaawansowanym etapie, jedynym sposobem na ich ratunek jest szynowanie. Aby uniknąć tak przykrych, stresujących sytuacji, powinniśmy reagować szybko, kiedy tylko zaczniemy podejrzewać u siebie problemy z dziąsłami. Nasz dentysta z pewnością pomoże nam w uporaniu się z tym problemem raz, a dobrze. Konieczne jest też korzystanie ze specjalistycznych produktów, przeznaczonych do zębów wrażliwych. To właśnie do nich należy seria produktów Elmex Sensitive.

Pierwszym z nich jest pasta do zębów wrażliwych Elmex Sensitive Professional. Dzięki specjalnej recepturze PRO-ARGIN, nadwrażliwe części zęba zostają naprawione niemal błyskawicznie. Pasta Elmex jest też w stanie zamknąć kanaliki zębowe, w których znajdują się zakończenia nerwowe. To właśnie one, pod wpływem czynników zewnętrznych, takich jak gorące pokarmy lub szczotkowanie, stoją za dyskomfortem oraz uczuciem bólu. W paście Elmex znajdziemy 1450 ppmF fluoru, co gwarantuje nam wzmocnienie szkliwa. Zawarty w niej cynk hamuje też proces recesji dziąseł. Wielkim atutem tego produktu jest też to, że podczas regularnego użytkowania, kanaliki naszych zębów zostaną zamknięte na dłużej, przez co uczucie dyskomfortu zaczyna stopniowo maleć, nawet w kilka godzin po zakończonym szczotkowaniu. Z pasty tej możemy korzystać codziennie.

A jeśli interesuje nas coś o jeszcze większej skuteczności, istnieje też wariant Elmex Sensitive Plus. Pasta ta została wzbogacona o aminofluorek, który otacza odsłonięte szyjki zębowe specjalną warstwą ochronną, przez którą nie będą w stanie przedrzeć się żadne czynniki zewnętrzne. Inną alternatywą pasty Elmex Sensitive jest wariant Whitening, które delikatnie, acz skutecznie, usuwa osad ze szkliwa, przywracając zębom zdrowy, biały kolor.

Kolejnym elementem serii Elmex Sensitive jest płyn do płukania ust, przeznaczony dla osób zmagających się z nadwrażliwością zębów. Płukanka nie zawiera alkoholu, przynosząc nam natychmiastową ulgę. Także i tutaj znajdziemy recepturę odbudowującą PRO-ARGIN, co czyni ją idealnym uzupełnieniem codziennej higieny jamy ustnej. Produkt ten otacza nasze zęby warstwą ochronną za pomocą aminofluorku, co chroni je przed próchnicą oraz podrażnieniami przez czynniki zewnętrzne. Z płynu tego mogą korzystać dzieci, które skończyły szósty rok życia.

Oczywiście, płukanka i pasta Elmex nie mogą się obejść bez szczoteczki, dlatego też w ofercie producenta znajdziemy szczoteczkę do zębów Elmex Sensitive, o bardzo miękkim włosiu. Szczoteczka jest dokładna, a jednocześnie delikatna na tyle, by móc skutecznie oczyścić nadwrażliwe zęby. Komfort szczotkowania gwarantuje nam też antypoślizgowa rączka. Na uwagę zasługują wydłużone włókna, które oczyszczą nie tylko szkliwo, ale też przestrzenie międzyzębowe.

Elmex Profesjonalna Ochrona Szkliwa

Elmex – wybór najpopularniejszych past do zębówProdukty Elmex powstały z myślą o ludziach, którzy chcą uchronić się przed erozją szkliwa. Jest ona problemem szokująco pospolitym, którego ofiarą padła już 1/3 ludzkości. Powodem erozji jest kontakt szkliwa z kwasem żołądkowym oraz kwasami obecnymi w niektórych pokarmach lub napojach. Za przykład mogą nam tu posłużyć cytrusy oraz soki z nich. Niestety, wielu ludzi nie wie, że w przypadku tego typu produktów, nie powinno się wyjątkowo stosować do zasady „zawsze myj zęby po posiłku”. Szkliwo, które weszło w kontakt z takim kwasem, traci swoją naturalną powłokę ochronną, która odnawia się po około 30 minutach. Tyle właśnie powinniśmy minimalnie odczekać z myciem zębów po spożyciu takiego produktu. W przeciwnym razie, powstaje ryzyko uszkodzenia szkliwa podczas szczotkowania. Z czym wiąże się utrata szkliwa? Oprócz zaburzonej estetyki, nasze zęby stają się też bardziej wrażliwe. Na szczęście, w ofercie Elmex nie zabrakło produktów, które pomogą nam wzmocnić szkliwo i zabezpieczyć je przed trwałym uszkodzeniem.

Pierwszym z nich jest pasta do zębów Elmex Profesjonalna Ochrona Szkliwa. Jej cechą szczególną jest to, że wytwarza ona wokół zębów warstwę ochronną, dzięki nowatorskiej technologii ChitoActive. Dzięki takiej osłonie, naszym zębom nie będzie straszny żaden pochodzący z pokarmów kwas. Dodatkiem jest aminofluorek, który zapewnia zębom dodatkową ochronę przed próchnicą. Produkt ten chroni też szkliwo przed starciem się podczas szczotkowania. W paście znajdziemy 1400 ppmF fluoru, co pozwala na dodatkową remineralizację szkliwa. Pasta jest przeznaczona dla osób, które ukończyły już siódmy rok życia.

W serii Profesjonalna Ochrona Szkliwa nie mogło też zabraknąć płynu do płukania ust. Ten przeznaczony dla nieco starszego odbiorcy (od lat 12) produkt wzmacnia szkliwo (500 ppmF fluoru) i zwiększa jego odporność na kwasy. Zawarty w nim aminofluorek otacza zęby i dziąsła ochronną powłoką. Produkt jest bezpieczny, pozbawiony sztucznych barwników i alkoholu. Idealny suplement szczotkowania zębów wyżej wspomnianą pastą.

Dopełnieniem tego zestawu jest szczoteczka do zębów Elmex Erozja, o bardzo miękkim włosiu. Szczoteczka jest łagodna dla szkliwa, zaś jej włókna zostały ułożone na kształt litery X, co pozwala na dokładne oczyszczenie przestrzeni międzyzębowych. Same włosie jest też stosunkowo długie, co pozwala mu na oczyszczenie całej powierzchni zęba. Dzięki niej, niestraszne nam będzie uszkodzenie szkliwa podczas szczotkowania.

Elmex Przeciw Próchnicy

Elmex – wybór najpopularniejszych past do zębówChociaż erozja szkliwa i nadwrażliwość zębów są problemami częstymi, nie są one tak pospolite, jak próchnica. Dlatego też nie powinna dziwić obecność serii produktów Elmex, przeznaczonej specjalnie do walki z nią. Produkty wchodzące w jej skład zawierają wysokoaktywny aminofluorek, który przenika do szkliwa i otacza je ochronną powłoką, przez którą nie zdołają przedrzeć się żadne bakterie.

Pierwszym przedstawicielem produktów z tej serii jest pasta do zębów Elmex Przeciw Próchnicy. Korzystać z niej mogą osoby od 7 roku życia. Produkt zawiera spore natężenie fluoru (1400 ppm), remineralizując przy tym zęby, chroniąc je przed próchnicą. W jego składzie znajdziemy też wyżej wspomniany aminofluorek, który nie tylko nie pozwoli bakteriom tknąć naszego uzębienia, ale nada im też odporność na kwasy.

Uzupełnieniem tej pasty jest też płyn do płukania jamy ustnej Elmex Przeciw Próchnicy. Stosowany codziennie, gwarantuje on nam kompletną ochronę przed zmianami próchnicznymi szkliwa. Podobnie jak pasta z tej serii, także i ten produkt zawiera aminofluorek oraz fluor o stężeniu 250 ppm. Płyn jest pozbawiony alkoholu i sztucznych barwników.

Z kolei szczoteczka do zębów Elmex Przeciw Próchnicy charakteryzuje się włosiem o zaokrąglonych końcówkach, ułożonych na kształt litery X. Pozwala nam to na dokładne oczyszczenie przestrzeni międzyzębowych, bez podrażniania dziąseł. Szczoteczka dostępna jest w dwóch wariantach – średnio twardym i miękkim. Na uwagę zasługuje tu też ergonomiczny uchwyt, zapewniający wygodę użytkowania.

Uzupełnieniem tych produktów są też nić dentystyczna Elmex pokryta woskiem ortodontycznym oraz żel z aminofluorkami który może być wykorzystywany zarówno profilaktycznie, jak i leczniczo. Próchnica nie będzie nam już nigdy straszna!

Elmex JUNIOR

Elmex – wybór najpopularniejszych past do zębówSeria produktów przeznaczonych dla młodszych użytkowników. Pierwszym z nich jest szczoteczka treningowa Elmex, charakteryzująca się małą główką o delikatnym włosiu, pozwalającą na oczyszczanie pierwszych zębów dziecka przez rodzica, a także przez samo dziecko, kiedy będzie już ono gotowe do rozpoczęcia nauki.

Istnieją też szczoteczki Elmex DLA DZIECI oraz Elmex JUNIOR, przeznaczone kolejno dla dzieci w wieku 3-6 lat i 6-12 lat. Posiadają one małe główki, miękkie, zaokrąglone włókna i profilowane rączki, ułatwiające dzieciom korzystanie z nich.

Dla tych dwóch grup wiekowych powstały też pasty DLA DZIECI oraz JUNIOR. Zawierają one odpowiednią dawkę aminofluorku i fluoru, remineralizując zęby i zwiększając ich odporność na próchnicę. Jak na dobre pasty dla dzieci przystało, charakteryzują się one przyjemnym smakiem.

Z myślą o dzieciach w wieku 6-12 lat powstał też płyn do płukania jamy ustnej. Produkt ma delikatny, miętowy smak, nie zawiera alkoholu. Wystarczy płukać nim jamę ustną przez pół minuty po każdym szczotkowaniu, jest on też rekomendowany dzieciom noszącym aparaty nazębne.

Zainteresowani?

Teraz już zapewne wiecie, skąd bierze się renoma marki Elmex. Ich produkty charakteryzują się niewielką ceną, zaś ich produkty dla najmłodszych unikają wykorzystywania wizerunków popularnych postaci, co nadaje im pewnej skromności. Czy jest to jednak wada? Z pewnością nie! Produkty Elmex, bez względu na serię, są skuteczne i stanowią idealny dowód na to, że firma ta należycie spożytkowała swoje długie lata działalności. Polecamy więc zajrzenie do sklepu i ocenienie samemu, czy znajdziecie coś dla siebie.

Elmex – wybór najpopularniejszych past do zębów

Paweł Górzyński - lekarz stomatolog

Jestem stomatologiem. Publikuję artykuły związane z tematyką zębów i dziąseł w Internecie. Interesują się żywo tematyką dbania o higienę jamy ustnej nie tylko zawodowo, ale także prywatnie. Testuję nowe produkty, które mają zapewnić jeszcze dokładniejsze czyszczenie uzębienia. Chciałbym się podzielić swoją wiedzą i doświadczeniem tak, by więcej osób zrozumiało, jak ważne jest dbanie o odpowiednią higienę jamy ustnej.

2 komentarzy

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Back to top button