Szukaj szczoteczki

Budowa szczoteczek elektrycznych

budowa szczoteczkiSzczoteczki elektryczne są prostym i bardzo intuicyjnym urządzeniem. Składają się z wymiennej końcówki (główki), wodoodpornej rączki oraz stacji akumulatorowej. Główka jest częścią wielokrotnego użytku i trzeba ją wymienić dopiero po dłuższym czasie użytkowania. Pozostałe części szczoteczki mają długą gwarancję żywotności. W nowoczesnych szczoteczkach elektrycznych, raz naładowana bateria działa aż do pięciu dni. Poza podstawowym zadaniem mającymi na celu czyścić zęby, urządzenia te zostały ulepszone o dodatkowe funkcje, takie jak:

Zegar

można ustawić go od 30 sekund do 2 minut – po tym czasie zatrzymuje działanie szczoteczki. To świetny sposób na pilnowanie odpowiedniej długości mycia zębów.

Wyświetlacz

na nim pokazuje się obraz, zegar oraz emotikony mające na celu zachęcić nas do dalszego mycia zębów.

Czujnik ciśnienia

soniczne szczoteczki wyposażone są w czujnik, który ostrzega użytkownika o zbyt mocnym nacisku szczoteczki na zęby.

Tryby czyszczenia

istnieje wiele metod czyszczenia zębów, niektóre szczoteczki mają automatycznie wbudowane tryby z możliwością wybrania dla siebie odpowiedniego.

 

szczoteczki elektryczne

Szczoteczki elektryczne możemy podzielić na takie, które wykonują obroty bądź drgają. Większość modeli nieznacznie różni się pod względem wyglądu, a większe różnice można zaobserwować w przypadku ich specyfikacji.

 

Zmiany na rynku zajmującego się sprzedażą tych produktów bardzo się rozwinęły od czasu ich powstania. Najpopularniejsze szczoteczki napędzane baterią to:

główka wykonuje jednocześnie ruchy pulsacyjne, oscylacyjne oraz rotacyjne (ok. 4000 ruchów na minutę). Szczoteczki elektryczne są lepszym wyborem niż manualne, ponieważ nie wywierają nacisku na mytą powierzchnię zęba.

są bardzo delikatne. Główka szczoteczki sonicznej po włączeniu zostaje wprawiona w ruch pulsacyjny i emituje ultradźwięki, które rozbijają płytkę nazębną i usuwają bakterie. To właśnie dźwięki o wysokiej częstotliwości pomagają usunąć zanieczyszczenie.

Szczoteczki ultradźwiękowe

emitują one wibracje ultradźwiękowe w bardzo wysokiej częstotliwości i jednocześnie niskiej amplitudzie. Wibracje te doprowadzają do rozpadu łańcuchów bakteryjnych będących na płytce nazębnej do 5mm poniżej poziomu dziąsła. Główka szczoteczki ultradźwiękowej porusza się nawet do 92 milionów ruchów na minutę.

Dobór odpowiedniej dla siebie szczoteczki powinien zostać uzgodniony ze specjalistą (lekarzem stomatologiem), który bazując na jamie ustnej i zębowej pomoże dobrać idealną dla nas szczoteczkę.