Curasept

Curasept to linia profesjonalnych produktów do pielęgnacji jamy ustnej. Znajdziemy wśród nich pasty do zębów, płyny do płukania ust, czy specjalne żele. Wszystkie artykuły są tworzone na bazie chlorheksydyny, która wykazuje działanie antybakteryjne. W produktach spod szyldu Curasept zastosowano specjalną formułę ADS, dzięki której skutecznie wyeliminowane zostają bakterie odpowiedzialne za powstawanie przebarwień. Jeśli szukasz skutecznych i sprawdzonych artykułów do codziennej pielęgnacji jamy ustnej, zdecydowanie powinieneś z marką Curasept zapoznać się jeszcze bliżej.

Produkty spod szyldu Curasept zrobiły furorę dzięki temu, że były pierwszymi artykułami na rynku, które doskonale radziły sobie z płytką nazębną, nie wykazując przy tym żadnych skutków ubocznych. Są szczególnie polecane osobom, które zakończyły leczenie stomatologiczne, korzystają z implantów, noszą aparaty ortodontyczne, bądź borykają się z mikrourazami dziąseł.

Artykuły oznaczone szyldem marki Curasept wchodzą w skład założonej w 1972 roku, wywodzącej się ze Szwajcarii, znanej na całym świecie firmy Curaprox.

Na czym polega działanie opatentowanego systemu ADS?

Płyny do płukania marki Curasept zostały stworzone w oparciu o unikalny, nowatorski Anti-Discoloration System (ADS). Dzięki niemu, za sprawą odpowiednio dobranej dawki chlorheksydyny, płukanki minimalizują ryzyko wystąpienia przebarwień, a przy tym nie oddziałują na organizm przy pomocy żadnych skutków ubocznych; nie wpływają na odczucia smakowe oraz nie podrażniają delikatnej śluzówki jamy ustnej.

Formuła ADS nie zawiera alkoholu oraz SLS, czyli laurylosiarczanu sodu. Ten kontrowersyjny środek pieniący można znaleźć w większości past do zębów, natomiast produkty Curasept są od niego wolne. Chlorheksydyna, na której bazuje formuła ADS, charakteryzuje się dużą substantywnością, a zatem bardzo dobrze, samoistnie przylega do podłoża, i działa jeszcze długo po aplikacji.

Curasept

Pasty do zębów marki Curasept

Pasty do zębów marki Curasept w sposób szczególny polecane są osobom noszącym aparaty ortodontyczne, protezy, implanty, a także tym zmagającym się z paradontozą. Produkty nie zawierają alkoholu, a co za tym idzie – nie wysuszają śluzówki jamy ustnej. To, co wyróżnia pasty Curasept na tle innych tego typu produktów, to wyjątkowa formuła ADS, w dłuższej perspektywie zapobiegająca formowaniu się przebarwień.

Godne polecenia pasty do zębów marki Curasept to:

  • Curasept ADS 705 – pasta zawierająca chlorheksydynę w stężeniu 0,05%, oraz fluor o takim samym stężeniu. Doskonale hamuje wykształcanie się płytki nazębnej, zapobiega próchnicy, chroni dziąsła (zwłaszcza przed i po zabiegach stomatologicznych). Za sprawą kilkukrotnie wspominanej wcześniej formuły ADS, zapobiega przebarwieniom i zaburzeniom smaku.
  • Curasept ADS 712 – pasta z nieco większą zawartością chlorheksydyny, bo o stężeniu tego specyfiku wynoszącym 0,12%. Jeszcze większa dawka chlorheksydyny zapewnia przedłużony efekt antyseptyczny, jednak sprawia również, że bezpiecznie możemy korzystać z pasty jedynie przez dwa miesiące – po tym okresie, ewentualne kontynuowanie korzystania z pasty należy skonsultować ze stomatologiem.
  • Curasept ADS 720 – pasta z wyjątkowo wysokim stężeniem chlorheksydyny (0,2%!). Taka dawka specyfiku zapewnia doskonałą ochronę naszym dziąsłom, jednak sprawia również, że produkt powinno stosować się maksymalnie przez dwa miesiące, w dodatku systemem naprzemiennym – tydzień użytkowania, a następnie tydzień przerwy. Chęć ewentualnego, dłuższego korzystania z pasty należy omówić ze stomatologiem.

Płyny do płukania marki Curasept

Płyny do płukania marki Curasept mają działanie przeciwbakteryjne i przeciwzapalne. Znajdziemy wśród nich zarówno płukanki o działaniu ogólnym, jak i specyfiki specjalistyczne, przeznaczone do stosowania głównie po zabiegach ekstrakcji zębów czy po wstawieniu implantów. Podobnie jak pasty do zębów marki, płukanki nie zawierają alkoholu, co sprawia, że nie wysuszają śluzówki jamy ustnej.

  • Curasept ADS 205 – Curasept płyn przeznaczony do codziennego stosowania, zawierający 0,05% chlorheksydyny oraz 0,05% fluoru. Świetnie zapobiega kształtowaniu się płytki nazębnej oraz działa remineralizująco. W szczególności dedykowany dzieciom i osobom chorym na cukrzycę. Jest w pełni bezpieczny w użytkowaniu, nie wywołuje żadnych skutków ubocznych.
  • Curasept ADS 212 – produkt o nieco większej dawce chlorheksydyny, zawierający ją w stężeniu 0,12%. Polecany wszystkim, którzy chcą jeszcze skuteczniej ochronić się przed bakteriami i szkodliwą płytką nazębną. Odpowiedni nawet dla dzieci, szczególnie poleca się go użytkownikom aparatów ortodontycznych oraz protez. Należy jednak pamiętać, że – z uwagi na powiększoną zawartość chlorheksydyny – płukanki nie można stosować dłużej niż miesiąc.
  • Curasept ADS 220 – płukanka z wysoką dawką chlorheksydyny (aż 0,2%). Tak duża dawka specyfiku gwarantuje naszym dziąsłom dodatkową ochronę, a ponadto zapobiega komplikacjom pooperacyjnym, co sprawia, że produkt w szczególności dedykowany jest osobom po różnego rodzaju zabiegach chirurgicznych jamy ustnej. Ze względu na swoje intensywne działanie, płyn przeznaczony jest do stosowania 1-2 razy dziennie nie dłużej niż przez dwa tygodnie.
  • Curasept ADS Implant – specjalna płukanka stworzona na bazie chlorheksydyny (0,2%) oraz kwasu hialuronowego. Produkt jest rekomendowany przez stomatologów do użytku po zabiegach ekstrakcji zębów czy wstawieniu implantów, gdyż redukuje związany z tymi operacjami ból i dyskomfort. Regeneruje i chroni błonę śluzową, hamuje powstawanie w newralgicznych miejscach płytki bakteryjnej.
  • Curasept ADS Perio – płyn stworzony z myślą o osobach odbywających leczenie periodontologiczne, resekcję chirurgiczną, bądź znajdujących się po zabiegach chirurgii plastycznej przyzębia. Jego opatentowana formuła działa regenerująco i przeciwzapalnie, przy okazji usuwając niechciane przebarwienia. Zawarta w preparacie chlorheksydyna (0,12%) wzmacnia szkliwo i chroni przed formowaniem się płytki nazębnej, zaś kwas hialuronowy wspomaga regenerację dziąseł i ustrzega nas przed wykształcaniem się próchnicy zwłaszcza w miejscach trudno dostępnych, pozostającym poza zasięgiem włosia szczoteczki.
Curasept

Mirosław Fojut

Lekarz specjalista, pasjonat rynku szczoteczek elektrycznych oraz towarzyszących im innowacji. Jestem autorem artykułów dotyczących nie tylko mojego zawodu, czyli chorób jamy ustnej i zębów, ale także tych bardziej „na luzie”, o tym, co w dentystycznej trawie piszczy. Śledzę na bieżąco nowinki dentystyczne od Ameryki po Chiny, aby móc dzielić się swoją wiedzą nie tylko ze swoimi pacjentami, ale też Wami, czytelnikami. Żywię tym samym nadzieję, że moi koledzy po fachu również zaczną się otwierać na innowacje po zapoznaniu się z nimi i wprowadzać nowatorskie metody leczenia do polskich gabinetów.
Back to top button