Meridol – płyny do płukania i pasty

Historia marki Colgate jest długa i niezwykle zaskakująca. Któż mógłby się w końcu spodziewać, że jej główny bohater, William Colgate, był z zawodu producentem świeczek i mydła? Takie były jednak początki tego popularnego producenta past do zębów, którego do dzisiaj kojarzymy właśnie z tanimi, przystępnymi, a co najważniejsze, skutecznymi, preparatami służącymi do utrzymania naszego uzębienia w zadowalającym stanie.

Meridol – płyny do płukania i pastyFirma została otwarta w 1806 roku, kiedy to William Colgate, brytyjski emigrant, postanowił rozkręcić nowy biznes na ziemi możliwości, jaką była Ameryka. Pierwsza fabryka firmy zajmowała się produkcją krochmalu, świeczek oraz mydła, działając pod nazwą „William Colgate & Company”. Sam założyciel zmarł w 1857 roku, zaś biznes został przejęty przez jego syna, Samuela. Samuel Colgate miał własne plany na przyszłość i nie był zbyt skory do kontynuowania misji ojca, lecz uważał, że tak zapewne byłoby najlepiej. Nazwa firmy została zmieniona na „Colgate & Company”, zaś w 1873 roku, na rynek trafiła pierwsza pasta do zębów tego producenta, sprzedawana jeszcze w słoikach.

Pasty w tubkach pojawiły się dopiero kilka lat później, kiedy to Colgate wypuściło na rynek pastę Colgate Ribbon Dental Cream w 1896 roku. Sama pasta była z kolei dziełem dentysty, Washingtona Sheffielda. Do roku 1908, Colgate udało się uruchomić masową produkcję past w tubkach, rewolucjonizując tym samym rynek w Stanach Zjednoczonych.

Tymczasem w stanie Wisconsin, w Milwaukee, działała firma, zajmująca się produkcją wysokiej jakości mydła z olejkami w składzie. A ponieważ owe olejki pochodziły z palm, kierownictwo firmy postanowiło nadać jej nazwę nawiązującą do tego typu olejków – Palmolive. Warto tu wspomnieć, że na początku dwudziestego wieku, żadne inne mydło nie sprzedawało się tak dobrze, jak Palmolive. W 1928 roku, Palmolive wykupiło Colgate, co dało firmie ostateczną nazwę „Colgate-Palmolive”, która utrzymuje się do dziś.

W ofercie Colgate-Palmolive znajdziemy wiele pomniejszych marek, przeznaczonych dla różnych typów odbiorców. Jedną z nich jest Meridol. Pierwotnie marka ta skupiała się wyłącznie na pastach do zębów, lecz z czasem poszerzyła swoją ofertę także o płukanki do ust. Jeśli nigdy nie słyszeliście o produktach Meridol, bez obaw – nasz artykuł rozwieje wszystkie niejasności!

Płyny do płukania jamy ustnej Meridol

Jednym z najczęstszych problemów, jakie popełniamy podczas codziennej higieny jamy ustnej, jest to, że polegamy tylko i wyłącznie na samym szczotkowaniu. Prawdą jest, że procesu tego nie da się uniknąć ani zastąpić, lecz wymaga on od nas zastosowania dodatkowych środków, dzięki którym możliwe jest usunięcie reszty bakterii z jamy ustnej. W przeciwnym razie, dojdzie u nas do niespodziewanych zmian próchniczych oraz stanów zapalnych dziąseł, chociaż wydaje się nam, że należycie dbamy o nasze zęby. Podstawowym suplementem każdego szczotkowania jest właśnie płukanie jamy ustnej za pomocą płynu.

Meridol – płyny do płukania i pastyDo tej pory, Meridol wyprodukował dwa płyny. Pierwszym z nich jest podstawowy płyn Meridol. Powstał on z myślą o ludziach, którzy poszukują sposobu nie tylko na zdrowe zęby, ale też dziąsła. Płyn Meridol nie zawiera alkoholu, zaś jego skład pozwala nam na korzystanie z niego przez długi czas. Dzięki temu, nie musimy ponownie wydawać pieniędzy na inną płukankę do użytku codziennego.

W płynie Meridol wykorzystano dwa istotne składniki aktywne – fluorek cynawy oraz jej aminofluorek, które rozprzestrzeniają się wewnątrz jamy ustnej, niesione przez preparat podczas płukania. Są one odpowiedzialne za antybakteryjne działanie produktu, dzięki któremu płytka nazębna nie jest w stanie budować się zbyt szybko. Pozwala nam to na uniknięcie przedostania się kamienia nazębnego do linii dziąseł, co doprowadza do stanów zapalnych.

Płyn Meridol ten jest też idealnym wyborem dla ludzi noszących aparaty nazębne oraz wszelakie wypełnienia, ponieważ delikatnie i nieinwazyjnie usuwa on osad i bakterie z naszych zębów. Dla większej skuteczności, polecamy płukanie zębów tym płynem po wyszczotkowaniu ich pastą Meridol, o której opowiemy poniżej.

Drugim płynem marki Meridol jest Pewność Oddechu, znany swego czasu jako Meridol Halitosis. Płyn ten skupia się przede wszystkim na odświeżeniu oddechu, eliminując nieprzyjemny zapach z ust. A, jak zapewne wielu z nas wie, halitoza jest dość przykrą przypadłością.

Aby się z nią uporać, płukanka Meridol ta wykorzystuje zestaw składników aktywnych, które odcinają bakterie od możliwości przetwarzania resztek jedzenia na lotne związki siarki. Redukują one metabolizm beztlenowych bakterii Gram-ujemnych oraz tworzą nierozpuszczalne siarczki metali. Z produktu mogą korzystać osoby od szóstego roku życia.

Pasty do zębów Meridol

Głównym produktem marki Meridol są specjalistyczne pasty do zębów. Nie oferują nam one co prawda wielu wyszukanych smaków, lecz osoby szukające kompleksowej opieki dla uzębienia z konkretnym zapotrzebowaniem z pewnością znajdą tu coś dla siebie.

Meridol – płyny do płukania i pastyPierwszą z past jest Meridol Ochrona Dziąseł, zawierająca w sobie aminofluorek, działający wespół z fluorkiem cynawym. Przenikają one do płytki nazębnej, unieszkodliwiając żyjące w jej wnętrzu bakterie. Działają też one zapobiegawczo przeciwko powstawaniu kolejnych płytek na powierzchni zębów, nadając im schludniejszy wygląd i redukując ryzyko chorób przyzębia i próchnicy. Zawarty w niej fluor o stężeniu 1400 ppm wzmacnia dodatkowo szkliwo.

Pasta Meridol regeneruje tez podrażnione dziąsła, otaczając je przy tym ochronną powłoką, która przez kilka godzin będzie powstrzymywać bakterie przed dotarciem do nich. Preparat ten jest delikatny, dzięki czemu może być wykorzystywany do codziennego szczotkowania.

Meridol posiada też w swoim asortymencie pastę Delikatne Wybielanie. W paście tej znajdziemy wysokie stężenie fluoru (1400 ppm), co pomaga wzmocnić szkliwo. Pasta usuwa barwiący osad z powierzchni szkliwa, zabijając przy tym bakterie odpowiedzialne za powstawanie płytki nazębnej. Podobnie jak wyżej wspomniany produkt, także i ta pasta wykorzystuje fluorek cynawy i aminofluorek, które, działając razem, gwarantują jej silne właściwości antybakteryjne.

Pasta Meridol jest przeznaczona dla osób od 7 roku życia. Dzięki swojemu kojącemu działaniu, jest to jedna z najdelikatniejszych past wybielających dostępnych na rynku. Jej dodatkowe właściwości przeciwdziałąjące próchnicy są tu drugim istotnym atutem.

A jeśli poszukujemy bardzo silnej pasty, która pomoże nam w przypadku większych problemów? W takim wypadku, godna polecenia jest pasta Meridol Parodont Expert, o wyższym stężeniu składników antybakteryjnych, w porównaniu z pozostałymi dwiema pastami tego producenta. Dzięki swojemu składowi, pasta wspomaga naturalne gojenie się dziąseł oraz działa przeciwzapalnie.

Jeśli nasze dziąsła zostały podrażnione i boimy się, że ich stan może się pogorszyć i doprowadzić do chorób przyzębia, pasta ta będzie najlepszym wyborem – nie tylko zadziała ona zapobiegawczo przeciwko tego typu dolegliwościom, ale także naprawi stan dziąseł, czyniąc je odporniejszymi. Pasta ta jest przeznaczona dla osób od siódmego roku życia, można korzystać z niej codziennie.

Szczoteczka i nić dentystyczna Meridol – idealne uzupełnienie pasty i płynu

Meridol posiada w swojej ofercie także szczoteczkę manualną Meridol Ochrona Dziąseł. Charakteryzuje się ona mikroskopijnych rozmiarów końcówkami włókien, zdolnymi do delikatnego oczyszczania krawędzi dziąseł. Pozwoli to nam na usunięcie bakterii, odpowiedzialnych za powstanie stanu zapalnego. Szczoteczka jest bardzo delikatna dla naszych zębów, zaś jej mała główka pozwala na wyszczotkowanie każdego z rejonów jamy ustnej.

Kolejną zaletą szczoteczki jest jej ergonomiczna rączka, która nie nadwyręża nadgarstka i nie wyślizguje się z mokrej dłoni. Jest to na swój sposób standard pośród topowych szczoteczek manualnych, lecz, biorąc pod uwagę, że wiele szczoteczek klasycznych dalej posiada zwykłe rączki z plastiku, warto jest o nim wspomnieć.

Innym wartym uwagi produktem jest szczoteczka do zębów Meridol Perio, przeznaczona dla ludzi po zabiegach chirurgicznych. Jej miękkie włókna delikatnie, lecz skutecznie, usuwają płytkę nazębną, nie podrażniając przy tym gojących się miejsc. W celu uzyskania jak największego komfortu użytkowania, główkę szczoteczki pokryto miękkim tworzywem, zaś jej włókna mają bardzo cienkie końcówki.

Meridol posiada też w swojej ofercie wysokiej jakości nić dentystyczną. Jest ona puszysta, dzięki czemu nie pokaleczy nam dziąseł w przypadku bliskiego kontaktu z nimi. Nić pęcznieje pod wpływem śliny, co pozwala nam też na dużo prostsze usunięcie osadu spomiędzy zębów, czyli miejsc, do których zwykła szczoteczka nie będzie w stanie się dostać. Nitka nie strzępi się i nie pęknie nam nagle w dłoniach podczas czyszczenia. W opakowaniu znajdziemy aż 40 metrów nici.

Meridol – gwarancja kompleksowej opieki

W ofercie Meridol próżno jest szukać produktów wyszukanych, o nowatorskim, krzykliwym designie. Zamiast tego, marka ta stawia na lata praktyki Colgate’u, zapewniając swoim użytkownikom profesjonalną ochronę, bez względu na problem. Ich produkty skupiają się przede wszystkim na walce z nieświeżym oddechem, podrażnieniami oraz nadwrażliwością zębów. Dlatego też w ich ofercie znajdziemy wyspecjalizowane zestawy, pozwalające nam na nadanie naszemu uzębieniu zdrowego wyglądu. Ponieważ czasem prostota jest jedną z najlepszych form trafienia w czyjeś potrzeby.

Meridol – płyny do płukania i pasty

Marcelina Dobrowolska

Jestem na 3 roku stomatologii na jednej z polskich uczelni medycznych. Poszłam w ślady rodziców, którzy nauczyli mnie, jak odpowiednio dbać o higienę jamy ustnej. Udzielam się na tym blogu, gdyż sądzę, że mogę pomóc w dostarczeniu rzetelnych informacji na tematy związane z tematyką zdrowia zębów i dziąseł. Uważam, że zawsze warto zdobywać nowe informacje o znanych nam dobrze rzeczach.

2 komentarzy

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Back to top button