Szukaj szczoteczki

Ulepszenie wyglądu dzięki szmince

30 czerwca 2018

Jak upiększyć nasz uśmiech? Sposobów jest wiele – możemy wybielić nasze zęby lub skorzystać z biżuterii nazębnej. Czasem jednak warto przyjrzeć się temu, jak zaakcentować nasze uzębienie może coś tak pozornie z nimi nie związanego jak szminka. Zapewne wszyscy znamy powiedzenie, że czerń wyszczupla. Podobnie jest tutaj – pewne kolory szminek zwyczajnie uwydatniają barwę naszego uzębienia. Oczywiście działa to też w drugą stronę – źle dobrana pomadka może sprawić, że nasze zęby będą wyglądać gorzej niż w rzeczywistości. Jaki więc rodzaj i kolor pomadek wybierać, aby nasze zęby wyglądały jak najlepiej?

Jakich pomadek lepiej nie używać?

Bez dwóch zdań, żółte lub pomarańczowe półtony nie wchodzą w grę, jeśli chcemy nadać ładniejszy kolor naszym zębom. To samo tyczy się koloru czarnego, ciemnofioletowego oraz odcienia pomidorowego, koralowego lub brzoskwiniowego. Innymi słowy, kolory drastycznie odstające od koloru warg/szkliwa powinny być unikane. W końcu, jak łatwo zgadnąć, kolor czarny lub ciemnofioletowy przywodzi bardziej na myśl martwe, pokryte kamieniem nazębnym szkliwo.

Jakie pomadki są zatem najlepsze?

Szminki z niebieskim akcentem, czyli delikatny fiolet, róż w kolorze gumy do żucia lub fuksji sprawdzają się tu wyśmienicie. Na wieczorowe wyjścia można też skorzystać z ciepłego odcienia czerwieni pokroju wiśni lub burgund, które są w stanie rozjaśnić optycznie zęby nawet o dwa tony. Interesującym faktem jest też to, że dobieranie szminki pod kolor naszych dziąseł daje bardzo dobre rezultaty. Im bliżej koloru dziąsła jesteśmy, tym lepiej dana szminka się sprawdza.

Jak zatem widać, szminka pomaga nam nie tylko czynić nasze usta bardziej zmysłowymi, ale sprawia również, że nasze zęby stają się bielsze. Pamiętajmy jednak, że jest to zmiana wyłącznie wizualna i jeśli chcemy poprawić generalny kolor naszego szkliwa, powinniśmy udać się do dentysty lub zainteresować się paskami/żelami wybielającymi.

Od 5 lat jestem mamą. Kiedy szukałam informacji o tym, jak odpowiednio dbać o jamę ustną mojego synka, nie mogłam znaleźć wiarygodnych źródeł w Internecie. Z tego powodu zaczęłam przeglądać literaturę. Od tego czasu w Internecie zaczęło pojawiać się wiele informacji. Nie wszystkie jednak są zgodne z prawdą. Moim celem jest podawać wiarygodne informacje wszystkim rodzicom, którym zależy na tym, by odpowiednio dbać o zdrowie jamy ustnej swoich pociech.

Kategoria : Blog