Szukaj szczoteczki

Licówki – jakie wybrać i czy każdy może z nich korzystać?

20 maja 2018

Licówki to jeden ze sposobów, który zapewni idealny uśmiech. Czy są licówki i czy każdy może z nich skorzystać?

LICÓWKI

Licówka to niezwykle cienka płytka, która jest mocowana po zewnętrznej stronie zęba. Jest to bardzo dobra metoda na poprawienie uśmiechu jednak bardzo kosztowna. W gabinetach stomatologicznych proponuje się kilka rodzajów licówek. Różnią się one właściwościami oraz ceną.

LICÓWKI AKRYLOWE

Ten rodzaj to rozwiązanie tymczasowe i zastępuje licówkę właściwą. Materiał, z którego zrobiona jest licówka to masa akrylowa utwardzona przez gotowanie lub samopolimeryzująca, która utwardzana jest światłem. Wytrzymują jedynie do dwóch lat, dlatego uważane są za nietrwałe. Nie są zbyt drogie i nie wyglądają tak dobrze jak pozostałe licówki.

LICÓWKI KOMPOZYTOWE

Licówki te powstają z kilku materiałów różniącymi się właściwościami. Obecne w nich składniki zapewniają wyjątkową trwałość i twardość przez co licówki kompozytowe są odporne na uszkodzenia mechaniczne. Wadą jest ich jednolity kolor co sprawia wrażenie nienaturalnego wyglądu. Po pewnym czasie może on również delikatnie się przebarwiać i nabrać żółtego odcienia.

LICÓWKI PORCELANOWE

W tej chwili to najpopularniejsze, najtrwalsze i nadzwyczajnie elastyczne licówki. Są odporne na uszkodzenia mechaniczne i przy odpowiedniej higienie mogą wytrzymać wiele lat, a nawet mogą służyć dożywotnio.

Do ich utworzenia wykorzystuje się masę porcelanową, akrylową i ceramiczną. Zaletą licówek porcelanowych jest możliwość założenia ich na każdym zębie. Najczęściej jednak mocuje się je wyłącznie na widocznych zębach podczas mówienia i uśmiechania się. Są odporne na przebarwienia i osadzanie się kamienia nazębnego. Po wielu latach noszenia prezentują się wyjątkowo dobrze.

PRZECIWWSKAZANIA

Licówki to rewelacyjny pomysł, jednak czasami występują przypadki, w których nie ma możliwości ich założenia. Przeciwwskazaniami jest choroba dziąseł i przyzębia. Paradontoza, niedostateczna ilość szkliwa i przebyte leczenie kanałowe również są czynnikami eliminującymi skorzystanie z licówek.

Kategoria : Blog