Blog

Leczenie zębów przed ślubem

Jednym z najważniejszych wydarzeń w naszym życiu jest właśnie ślub. Nikogo nie dziwi więc, że tego dnia każdy chce wyglądać idealnie. Z uwagi na ogrom spraw do ogarnięcia przed ślubem, pamiętajmy, by nie zapomnieć o leczeniu zębów oraz o zaplanowaniu go odpowiednio wcześniej.

Wygląd zębów możemy poprawić, dzięki dobrodziejstwom, jakie oferuje nam stomatologia estetyczna. Jednak niektóre z nich wymagają czasu, by osiągnąć maksymalne efekty.

Jakie zabiegi wybrać?

Zacznijmy od gruntownego przeglądu stanu uzębienia, by sprawdzić, czy nasze żeby nie wymagają żadnych zabiegów leczniczych. Nie chcemy przecież iść do ślubu z dziurami, próchnicą czy innymi niepokojącymi, problematycznymi zmianami.

Leczenie zębów przed ślubem

Oto lista zabiegów, oprócz zwykłego leczenia zębów, na które możemy zechcieć zwrócić uwagę przed ślubem:

  • Leczenie ortodontyczne – ślub to chyba najlepsza motywacja, jeśli do tej pory jej nie znaleźliśmy, by zdecydować się na wyprostowanie zębów. Jest to jednak bardzo czasochłonny proces, dlatego należy zadbać o to odpowiednio wcześniej.
  • Licówki pełnoceramiczne – jest to świetne rozwiązanie, by w krótkim czasie skorygować kształt czy rozmiar zębów, a także pozbyć się diastemy.
  • Skaling – to zabieg polegający na pozbyciu się kamienia nazębnego, zaleca się, by przeprowadzać go dwa razy do roku.
  • Piaskowanie – wykonuje się je, by usunąć gromadzącą się na zębach płytkę nazębną, daje możliwość dokładnego oczyszczenia zębów.
  • Wybielanie zębów – pomimo tego, że metod wybielania zębów jest całe mnóstwo, to właśnie zabiegi wybielania przeprowadzane w gabinetach stomatologicznych są najskuteczniejsze. W ich ofercie znajdziemy zabiegi np. za pomocą lampy BEYOND lub metodą nakładkową.
  • Implantologia – jeśli mamy braki w uzębieniu, najlepszym rozwiązaniem jest wstawienie implantów. Gwarantują nam one trwałość oraz estetyczny, naturalny wygląd.

Oczywiście jest to tylko część zabiegów, których możemy podjąć się przed ślubem. Możemy zapytać się naszego dentysty, jakie zabiegi on poleca, by poprawić wygląd zębów przed tym ważnym dniem.

Ile czasu trzeba przeznaczyć na leczenie zębów przed ślubem?

Przygotowania do ślubu często rozpoczynamy nawet dwa lata przed wyznaczoną datą. Jest to również dobry czas na rozpoczęcie leczenia stomatologicznego. Jego długość zależy od wyniku przeglądu, na którym lekarz powie nam, czy nasze zęby wymagają poważnych zabiegów leczniczych.

Karolina Małecka

Od 5 lat jestem mamą. Kiedy szukałam informacji o tym, jak odpowiednio dbać o jamę ustną mojego synka, nie mogłam znaleźć wiarygodnych źródeł w Internecie. Z tego powodu zaczęłam przeglądać literaturę. Od tego czasu w Internecie zaczęło pojawiać się wiele informacji. Nie wszystkie jednak są zgodne z prawdą. Moim celem jest podawać wiarygodne informacje wszystkim rodzicom, którym zależy na tym, by odpowiednio dbać o zdrowie jamy ustnej swoich pociech.

Powiązane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back to top button