Blog

Wybór końcówek do szczoteczki sonicznej Philips Sonicare

W sklepach znajdziemy kilka typów końcówek do szczoteczek sonicznych Philips Sonicare. Różnią się one przede wszystkim budową włosia oraz wynikającymi z tego właściwościami działania. Każdy rodzaj przeznaczony jest do innego typu mycia oraz intensywności czyszczenia. Warto dodać, że wszystkie rodzaje końcówek Sonicare pasują do modeli szczoteczek Philipsa takich jak FlexCare Platinum, DiamondClean, EasyClean, HealthyWhite, FlexCare, FlexCare+, Sonicare for Kids oraz DiamondClean Black. Zastanawiasz się, która końcówka Philips Sonicare jest najlepsza? Zapoznaj się z naszym przewodnikiem po wszystkich typach główek i dobierz model odpowiadający twoim preferencjom dotyczącym mycia zębów. Dostępne na polskim rynku są końcówki Philips Sonicare:

Końcówki Philips Sonicare ProResults

Wybór końcówek do szczoteczki sonicznej Philips Sonicare

Typ główek przeznaczonych do klasycznego – zwykłego, codziennego mycia zębów. Końcówka Philips ProResults wyposażona jest w długie, profilowane włosie ze specjalnym konturem. Budowa główki zapewnia szeroki zakres mycia i pozwala na precyzyjne usuwanie zanieczyszczeń z przestrzeni międzyzębowych oraz trudno-dostępnych miejsc w jamie ustnej. Wspomniany model końcówki Philips Sonicare jest oferowany już od wielu lat i często można go znaleźć w zestawach ze szczoteczkami Sonicare. Główki dostępne są w wersji ze standardową (Standard) oraz mniejszą główką (Mini) w opakowaniach zawierających 4 lub 8 sztuk.

Końcówki Philips Sonicare DiamondClean

Wybór końcówek do szczoteczki sonicznej Philips Sonicare

Końcówki tego typu polecane są do wybielania oraz rozjaśniania zębów. Końcówki DiamondClean wyróżniają się innowacyjną budową w kształcie diamentu oraz posiadają 3 stopnie miękkości włókien. Gęste, odpowiednio profilowane włosie doskonale radzi sobie z różnego typu przebarwieniami i osadem. Stosując ten typ główek można przywrócić zębom naturalny kolor, a pierwsze efekty wybielania są widoczne już po tygodniu użytkowania końcówek DiamondClean. W sklepach główki oferowane są w rozmiarze Standard (standardowa główka) oraz Mini (mniejsza główka) w czarnym lub białym kolorze w opakowaniach zawierających 2, 4 lub 8 sztuk.

Końcówki Sonicare Philips Sensitive

Wybór końcówek do szczoteczki sonicznej Philips Sonicare

Produkt przeznaczony do łagodnego mycia wrażliwych zębów. Są to najbardziej miękkie główki w ofercie Philipsa. Końcówki przeznaczone dla osób zmagających się nadwrażliwościami dziąseł oraz zębów. Końcówka Philips Sensitive jest dużo bardziej delikatna niż główka ProResults, a zapewnia równie wysoką precyzję czyszczenia. Model oferowany jest w wersji Standard w opakowaniach z 2 lub 4 sztukami.

 Końcówki Philips Sonicare AdaptiveClean

Wybór końcówek do szczoteczki sonicznej Philips Sonicare

Rodzaj końcówek przeznaczonych do bardzo głębokiego oczyszczenia przestrzeni międzyzębowych oraz odległych miejsc w jamie ustnej. Główki AdaptiveClean wyposażone są w szerszą główkę niż inne końcówki Sonicare. Model ten powinien zainteresować szczególnie osoby oczekujące intensywnego mycia o szerokim zakresie. Philips oferuje końcówki AdaptiveClean w Polsce od 2015 roku i zyskują one coraz większe zainteresowanie. Główki oferowane są jedynie w wersji Standard w opakowaniach składających się z 2 lub 4 sztuk.

Końcówki Philips Sonicare InterCare

Wybór końcówek do szczoteczki sonicznej Philips Sonicare

Zaawansowany model końcówek, które umożliwiają specjalistyczne mycie np. osobom z aparatem ortodontycznym. Włosie składające się z włókien o 3 rodzajach długości i kilku stopniach miękkości zapewnia skrupulatne usuwanie osadu oraz oczyszczanie przestrzeni międzyzębowych. Włosie jest także wykonane z materiału odpornego na stały kontakt z aparatem ortodontycznym. Końcówki InterCare to także doskonała opcja dla osób, które mają wrażenie, że inne rodzaje końcówek nie zapewniają im odpowiedniej intensywności mycia.

Końcówki Philips Sonicare ForKids

Wybór końcówek do szczoteczki sonicznej Philips Sonicare

Główki przeznaczone do stosowania przez dzieci. Końcówki Sonicare ForKids umożliwiają delikatne mycie, a budowa główki i włosia dopasowane są do małych zębów i wrażliwych dziąseł. Z tyłu końcówki znajdziemy także specjalną gumową warstwę zapewniającą odpowiedni komfort szczotkowania. W sklepach znajdziemy dwa rozmiary główek: wersja Mini przeznaczona dla dzieco od 4 roku życia oraz wersja Standard dla dzieci o 7 roku życia. Końcówka ForKids może być zamontowana do każdej szczoteczki Philips Sonicare.

Końcówki Philips Sonicare C1 Basic Clean

Wybór końcówek do szczoteczki sonicznej Philips Sonicare

Swego czasu podstawowe, obecnie już niesprzedawane końcówki do szczoteczek Sonicare, będące najtańszą opcją w walce z osadem nazębnym. Pozbawione dodatków pokroju funkcji BrushSync oraz elastycznych krawędzi, końcówki te polegały tylko i wyłącznie na samym włosiu, gwarantując użytkownikom dwa razy więcej usuniętej płytki nazębnej.

Końcówki Philips Sonicare C2 Optimal Plaque Defence

Wybór końcówek do szczoteczki sonicznej Philips Sonicare

W końcówkach tych wykorzystany został program BrushSync, będący obecnie standardem w większości końcówek Sonicare. Pozwala on na automatyczne wybranie najodpowiedniejszego programu i intensywności pracy, po rozpoznaniu wykorzystanej przez nas końcówki. Są to jednocześnie najbardziej optymalne końcówki, za pomocą których pozbędziemy się nadmiaru płytki nazębnej – aż o 7 razy więcej, niż w przypadku zwykłych szczoteczek. Końcówki te można kupić w opakowaniach po 2 i 4 sztuki.

Końcówki Philips Sonicare C3 Premium Plaque Defence

Wybór końcówek do szczoteczki sonicznej Philips Sonicare

Jeśli mamy problem z płytką nazębną, która w zatrważającym tempie osadza się na naszych zębach, konieczne jest sięgnięcie po nieco radykalniejsze środki. Końcówka ta usuwa nawet dziesięć razy więcej płytki nazębnej niż zwykłe szczoteczki, a wszystko to dzięki funkcji BrushSync oraz elastycznym brzegom. Dodatek ten, występujący we wszystkich końcówkach Sonicare oznaczonych „trójką”, amortyzuje nadmierny nacisk na szkliwo zębów oraz zwiększa zasięg działania włosia. Końcówka ta sprzedawana jest w opakowaniach po 2 i 4 sztuki.

Końcówki Philips Sonicare G2 Optimal Gum Care

Wybór końcówek do szczoteczki sonicznej Philips Sonicare

Jeśli obawiamy się u siebie wystąpienia stanów zapalnych dziąseł oraz chorób przyzębia, naszą szczoteczkę warto jest wyposażyć w tę właśnie końcówkę. Dzięki swojemu gęstemu włosiu, delikatnie oczyszcza ona całą jamę ustną, docierając nawet do najbardziej problematycznych zębów, ulokowanych na samym jej końcu. Dzięki funkcji BrushSync, osad osiadły przy linii dziąsłowej nie będzie już nigdy więcej stanowić żadnego zagrożenia dla naszych dziąseł. Końcówki te dostępne są w dwu- i czteropakach.

Końcówki Philips Sonicare G3 Premium Gum Care

Wybór końcówek do szczoteczki sonicznej Philips Sonicare

Topowe końcówki, które już w dwa tygodnie zdołają poprawić ogólną kondycję naszych dziąseł nawet siedmiokrotnie. Zawierają w sobie wszystkie zalety powyższego modelu, z dodatkiem elastycznych krawędzi, dzięki którym nie uszkodzimy sobie szkliwa poprzez zbyt mocne dociskanie szczoteczki, zaś ogólny zasięg jej działania również zostanie zwiększony, dając osadowi jeszcze mniejsze szanse na zaszkodzenie naszym dziąsłom. Dostępne w opakowaniach po 2 i 4 sztuki.

Końcówki Philips Sonicare W2 Optimal

Wybór końcówek do szczoteczki sonicznej Philips Sonicare

Końcówki wybielające, wykorzystujące o 44% więcej włosia, niż w końcówce ProResults. Pozwala to im na gruntowniejsze oczyszczenie szkliwa, usuwając z niego barwiący osad. Pierwsze efekty widać już po trzech dniach, zaś naprawdę bielszego uśmiechu uświadczymy już po tygodniu. Tradycyjnie już, końcówkę tę wyposażono w funkcję BrushSync, zaś w sklepach nabędziemy ją w opakowaniach z dwiema lub czterema sztukami.

Końcówki Philips Sonicare W3 Premium White

Wybór końcówek do szczoteczki sonicznej Philips Sonicare

Jeśli zmagamy się z mocnym osadem, na przykład po papierosach, albo po prostu spieszy nam się do uzyskania hollywoodzkiego uśmiechu, zawsze możemy dopłacić nieco więcej i sięgnąć po te oto końcówki. Według zapewnień producenta, usuwają one nawet o 100% więcej przebarwień w ciągu trzech dni. Końcówka ta wykorzystuje elastyczne krawędzie oraz BrushSync, jest sprzedawana w dwu- i czteropakach.

Końcówki Philips Sonicare TongueCare

Specjalne, wyjątkowe końcówki, przeznaczone do oczyszczania języka. W tym celu, szczoteczka wykorzystuje 240 delikatnych mikrowłókien. Nie podrażniają one języka, zamiast tego skutecznie usuwając wszystkie bakterie i zabrudzenia z jego powierzchni. Niewątpliwym atutem tej końcówki jest też ergonomiczny kształt główki, pozwalający jej na dostosowanie się do kształtu języka. Co więcej, ta sprzedawana w dwupakach końcówka działa też zapobiegawczo przeciwko halitozie!

Grzegorz Kaczmarek

Jestem osobą, która od lat 80. XX wieku śledzi rozwój technologii, które mają posłużyć do dokładnego czyszczenia jamy ustnej. Sam dbam o zdrowie zębów i dziąseł najlepiej jak umiem. Pod koniec lat 90. XX wieku kupiłem swoją pierwszą szczoteczkę soniczną. Od tego czasu wiele się zmieniło, jeśli chodzi o możliwości jakie oferują urządzenia z tej grupy. Jako pasjonat chcę podzielić się swoją wiedzą dotyczącą technologii czyszczenia zębów i dziąseł.

Powiązane artykuły

Jeden komentarz

  1. Ja mam szczoteczkę z 2018 roku i jestem do dzisiaj zadowolony. Philips naprawdę przykłada się do roboty. Mają ogromną jakość oraz wszystko czego potrzebuje ktoś, kto potrzebuje higieny.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Back to top button