Blog

Podróbki końcówek Oral-B – jak nie dać się oszukać?

Kiedy zakupimy elektryczną szczoteczkę do oczyszczania zębów, stawiamy na najwyższą jakość dbania o higienę jamy ustnej. Liczymy, że dokonana inwestycja zwróci się nam w jasnym i zdrowym uśmiechu. Chcemy także uniknąć podrażnionych dziąseł czy uszkodzonego szkliwa. Dlatego też przestrzegamy zaleceń stomatologów i wymieniamy końcówki szczoteczki co trzy miesiące. Nie zawsze jednak kupujemy je w autoryzowanych punktach – niekiedy sprzedawca skusi nas niską ceną, krótkim czasem wysyłki. Musimy mieć jednak świadomość, że możemy trafić na podróbki oryginalnych główek. Szczotkowanie zębów takimi końcówkami może nieodwracalnie uszkodzić nasze uzębienie. Jak należy odróżnić oryginalne końcówki Oral-B od podrobionych?

Po czym poznać, że końcówka szczoteczki Oral-B to podróbka?

Istnieje 10 podstawowych znaków, na jakie musimy zwracać uwagę.

Cena

Niestety – za wysoką jakość trzeba lepiej zapłacić. Różnica w cenie pomiędzy końcówkami podrobionymi a oryginalnymi może być znacząca. Nieoryginalne wersje można dostać nawet w okolicy 3zł za sztukę, natomiast prawdziwa główka Oral B to wydatek rzędu 10-20zł.

Kolor plastiku główki

Zarówno podrobione jak i oryginalne główki wydają się być tego samego koloru – są białe. Jednak końcówki Oral-B mają głębszy, „bielszy” odcień bieli niż te podrobione, które wpadają w barwę kości słoniowej bądź kremową.

Dopasowanie końcówki do rękojeści

Tę kwestię niekiedy trudno jest rozpoznać – na rynku spotkać można podrobione główki lepiej i gorzej wykonane. Jednak oryginalne końcówki Oral-B zawsze pasują idealnie do rękojeści – wszelkie „luzy” powinny w nas więc wzbudzić niepokój.

Dopasowanie kolorowej nakładki do główki

Na oryginalną końcówkę Oral-B kolorowa dołączona nakładka wchodzi „na styk”. Z podrobionymi główkami bywa różnie, ale znów – każde niedopasowanie powinno nas zastanowić.

Kolor włosia główki

Włosie w oryginalnym produkcie jest znacząco ciemniejsze, jego barwa jest mocniej nasycona.

Jakość włosia

Jest nieporównywalnie wyższa w oryginalnych końcówkach, gdzie włosie jest miękkie i zbite. Włoski główek podrobionych są niedokładnie skupione w pęczki, rozchodzą się i bywają twarde, czasem wręcz „drapią”.

Numer seryjny we wgłębieniu

Z tyłu końcówki bezpośrednio pod samą główką znajduje się wgłębienie. W oryginalnym produkcie umieszczono w nim numer seryjny modelu, w podrobionym – będzie tam jedynie czysty plastik.

Śrubka z przodu

Z przodu końcówki, zaraz pod włosiem znajduje się dziurka w której umieszczono śrubkę. W modelu oryginalnym ma ona inny kolor i kształt niż w podróbce.

Widoczne logo i wgłębienie

Na oryginalnej końcówce szczoteczki z przodu znajduje się napis Oral-B w odcieniu nasyconej szarości. Pod nim natomiast jest okrągły zarys, bez wgłębienia. Podrobione główki także są oznaczone jako Oral-B, jednak napis często znajduje się niżej bądź wyżej niż w produkcie firmowym i jest w odcieniu jaśniejszej szarości. Pod nim natomiast nie znajduje się sam obrys, a okrągłe wgłębienie.

Punkty przy kropce na górze

Na szczycie końcówki znajduje się metalowa kropka. W oryginalnym modelu po bokach tej kropki i na jej wysokości znajdują się dwa niewielkie, wklęsłe punkty (ślady po wtrysku formy). Na główkach podrobionych ślady te nie znajdują się na jednej linii z metalową kropką i zazwyczaj są wypukłe.

Zakup oryginalnych końcówek

Jak widać, dostrzeżenie różnicy między końcówkami oryginalnymi a podrobionymi nie jest trudnym zadaniem. Pamiętaj, że na zakupie tych produktów nie warto oszczędzać – główką o niskiej jakości włosia możesz trwale uszkodzić swoje zęby. Zawsze przed pierwszym użyciem sprawdź oryginalność danego produktu, a najlepiej – kupuj końcówki z zaufanego źródła.

Grzegorz Kaczmarek

Jestem osobą, która od lat 80. XX wieku śledzi rozwój technologii, które mają posłużyć do dokładnego czyszczenia jamy ustnej. Sam dbam o zdrowie zębów i dziąseł najlepiej jak umiem. Pod koniec lat 90. XX wieku kupiłem swoją pierwszą szczoteczkę soniczną. Od tego czasu wiele się zmieniło, jeśli chodzi o możliwości jakie oferują urządzenia z tej grupy. Jako pasjonat chcę podzielić się swoją wiedzą dotyczącą technologii czyszczenia zębów i dziąseł.

Powiązane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back to top button