Szukaj szczoteczki

Jak wybierać końcówki do szczoteczek elektrycznych?

końcówki do szczoteczek elektrycznych2Czym byłaby szczoteczka elektryczna, gdyby nie końcówka? To ona jest przede wszystkim odpowiedzialna za prawidłowe i dokładne umycie zębów. Wybór odpowiedniej nie jest do końca prosty, należy przeanalizować swoje wymagania i to, jaki rodzaj uzębienia mamy, ponieważ od tego zależy zdrowie i prawidłowe funkcjonowanie naszej jamy ustnej.

Rodzaje końcówek

Rynek związany ze sprzedażą szczoteczek elektrycznych może poszczycić się wyewoluowaniem naprawdę ogromnej liczby i rodzajów końcówek. Każda z nich posiada inną funkcję. Według przeprowadzonych badań okazuje się, że mają one rzeczywisty wpływ i działają według oferty producenta. Najważniejsze rodzaje końcówek, to przede wszystkim:

  • podstawowa końcówka – ma ona za zadanie w sposób dobrze nam już znany „wymieść” płytkę nazębną i pozostawić szkliwo czyste i gładkie.
  • tzw. whitening – czyli końcówka wybielająca. Poleruje ona szkliwo i nadaje mu dodatkowy połysk, dzięki czemu już od pierwszych dni stosowania zauważamy zdecydowaną różnicę.
  • ortodontyczna – to główka przeznaczona dla osób noszących aparaty ortodontyczne. Posiadają one pustą przestrzeń w środku końcówki, dzięki czemu bardzo dokładnie jest w stanie wyczyścić zamki. Ten rodzaj ukształtowania główki sprawia, że szczoteczka wytrzymuje znacznie dłużej niż z przeciętną końcówkę.
  • sensitive – końcówka przeznaczona dla osób z nadwrażliwością dziąseł i odsłaniającymi się szyjkami zębowymi. Włosie szczoteczki elektrycznej jest delikatniejsze i wraz z połączeniem działania szczoteczki ze specjalnym delikatnym programem umili mycie zębów osobom nawet z największymi problemami.

końcówki do szczoteczek elektrycznychSposoby mycia zębów

Po zapoznaniu się z różnymi rodzajami końcówek warto również zwrócić uwagę na dostępne programy. Każda szczoteczka elektryczna posiada zazwyczaj 3 podstawowe. Jest program klasyczny, delikatny oraz masujący. To ważne, aby dostosować program odpowiedni do końcówki, wtedy działanie będzie najbardziej efektywne. Do końcówki sensitive powinno dobrać się program delikatny, do podstawowej klasyczny bądź dodatkowo masujący dziąsła, do ortodontycznej program zależny od kondycji zębów. Dobór nie jest trudny, można przetestować każdy i wtedy podjąć decyzję.

Odpowiedni wybór

Najważniejszą rzeczą jest dobór odpowiedniej końcówki. Każda szczoteczka elektryczna ma ich w zestawie co najmniej dwie, najczęściej trzy. Jeżeli jednak potrzebujemy czegoś specjalnego, wtedy można zaopatrzyć się w odpowiednią główkę w sklepie. Producenci z pewnością zareagują na każdą pojawiającą się nową zmianę czy wadę i wypracują coraz to nowsze i bardziej ulepszone szczoteczki.