Blog

Wybielanie zębów metodą BEYOND – co warto o niej wiedzieć?

Kto z nas nie marzy o śnieżnobiałym uśmiechu? Wiemy, że dodaje on pewności siebie i sprawia, że chętniej i skuteczniej zaczynamy sięgać po spełnienie swoich marzeń. W dzisiejszym świecie występuje jednak sporo pokus, które mogą nam utrudnić osiągnięcie idealnie białych zębów. Należą do nich między innymi: kawa, czerwone wino czy papierosy.

Czy warto wybielać zęby?

Na ten moment istnieje wiele metod wybielania zębów. Należą do nich między innymi: używanie wybielających past do zębów czy specjalnych pasków wybielających, które przy długotrwałym stosowaniu mogą do pewnego stopnia usunąć przebarwienia powstałe w wyniku spożywania barwiących produktów. Taka metoda wymaga jednak od nas wiele pracy, samozaparcia i czasu. Jeśli zależy nam na tym ostatnim możemy wziąć pod uwagę skorzystanie ze stomatologicznego wybielania zębów przy użyciu specjalistycznej lampy BEYOND.

Wybielanie zębów metodą BEYOND – co to takiego?

Wybielanie zębów metodą BEYOND to zabieg bardzo profesjonalny, na ten moment jeszcze nie rozpowszechniony w Polsce. Do jego wykonania używana jest lampa BEYOND, która dokładnie utlenia powstające przebarwienia występujące na zębach. Dzieje się tak przy wykorzystaniu aktywnego tlenu. Warto zaznaczyć, że metoda ta jest w pełni bezpieczna dla pacjenta i nie powoduje zniszczenia struktury zębów. Sam zabieg trwa około 30-60 minut, a efekt uzyskujemy od razu. Nie wolno jednak przyjść z ulicy i poprosić o wybielanie zębów. Wybielanie musi być poprzedzone wizytą u stomatologa, podczas której zostanie oceniony stan zębów i przyzębia, a poza tym zostanie wykonany zabieg higienizacyjny, który polega przede wszystkim na usunięciu nagromadzonego kamienia nazębnego lub skorygowaniu nieszczelnych wypełnień zębów. Polecany przez lekarzy dentystów system BEYOND jest zdolny do tego, by poprawić kolor zębów od 5 do 12 punktów w skali Vita. Jak widzimy, uzyskane efekty są nader zadowalające.

Czym są tak zwane „białe godziny”?

Przez pierwszych kilka godzin od wykonania zabiegu należy przestrzegać zaleceń stomatologa. Powie nam on o tym, że nie możemy palić, pić kawy, herbaty, czerwonego wina i jeść barwiących produktów. Dzięki temu utrzyma się efekt wybielania.

Wybielanie zębów metodą BEYOND - co warto o niej wiedzieć?
Wybielanie zębów

Jaka jest cena wykonania tego zabiegu?

Wybielanie zębów metodą BEYOND, które jest przeprowadzane przez wyspecjalizowanego lekarza dentystę kosztuje około 1000 złotych. Jak widzimy, koszty jakie trzeba ponieść, są dość wysokie. Mamy jednak pewność, że nasze zęby pozostaną przez długi czas śnieżnobiałe, nie narażając przy tym ich zdrowia.

Jak długo utrzymuje się efekt wybielania?

Będzie to zależało przede wszystkim od stosowanej diety oraz tego w jaki sposób dbamy o naszą jamę ustną. I tak efekt może utrzymywać się od kilku miesięcy do nawet kilku lat. Jak widzimy, utrzymuje się on znacznie dłużej niż skutki wybielania zębów domowymi sposobami. Poza tym tak przeprowadzany zabieg jest w pełni bezpieczny dla pacjenta.

Na co zwrócić uwagę przy wyborze gabinetu stomatologicznego?

Najlepiej jest skorzystać z opinii innych osób, które już wykonywały zabieg. Powiedzą nam one czy dany specjalista jest profesjonalny w tym co robi, czy korzysta z odpowiedniego sprzętu, a także, czy jest dokładny i precyzyjny w tym, co robi. Musimy pamiętać, że samo posiadanie odpowiedniego sprzętu to za mało, by ocenić zadowolenie z oferowanej usługi przez klienta. Powinniśmy zatem wybierać takie placówki, w których pacjenci leczą się od wielu lat i są chętnie odwiedzane. Wtedy możemy być pewni, że będziemy zadowoleni z uzyskanych efektów. Należy także zapytać, czy w wybranym przez nas gabinecie uzyskamy gwarancję na wykonane zabiegi stomatologiczne.

Paweł Górzyński - lekarz stomatolog

Jestem stomatologiem. Publikuję artykuły związane z tematyką zębów i dziąseł w Internecie. Interesują się żywo tematyką dbania o higienę jamy ustnej nie tylko zawodowo, ale także prywatnie. Testuję nowe produkty, które mają zapewnić jeszcze dokładniejsze czyszczenie uzębienia. Chciałbym się podzielić swoją wiedzą i doświadczeniem tak, by więcej osób zrozumiało, jak ważne jest dbanie o odpowiednią higienę jamy ustnej.

Powiązane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back to top button