Blog

Systemy implantologiczne Camlog

Camlog – prawdziwy gigant pośród producentów implantów dentystycznych. Firma pochwalić się może latami doświadczenia, tytanem najwyższej klasy i własnym działem badawczo-rozwojowym zlokalizowanym w Szwecji. Organizuje też ona szkolenia dla początkujących implantologów, którzy modą uczyć się od najlepszych, w bardzo zaawansowanym technologicznie środowisku.

Oferta Camlog

Firma przez cały czas ulepsza swoje już istniejące systemy implantologiczne, dodając do nich nowe ulepszenia technologiczne. Wspiera ona tez swoje poprzednie modele implantów, w dalszym ciągu produkując do nich zapasowe komponenty, nie zapominając w ten sposób o swoich starszych użytkownikach, którzy nie muszą wymieniać całego implantu w przypadku uszkodzenia korony. Dzięki temu, niemożliwe jest zestawienie tej firmy z producentami tego typu uzupełnień dentystycznych, którzy nie testują swoich produktów, porzucają je po jednym i nie wystawiają nawet na nie gwarancji, posługując się do tego wątpliwej jakości tytanem. Obecnie Camlog oferuje cztery podstawowe systemy implantologiczne: Camlog, Conelog, Ceralog i iSy, z czego to te dwa pierwsze cieszą się największą popularnością. Każdy z nich gwarantuje jednak wysoką precyzję wykonania, solidny design i, co najważniejsze, sprawdzony, gruntownie przetestowany produkt.

Implanty Camlog

Jest to najstarszy system implantologiczny stosowany przez tą firmę już od kilkunastu lat. W jego wnętrzu znaleźć możemy opatentowane urządzenie Tube-In-Tube TM, znajdujące się pomiędzy implantem a łącznikiem z trzema krzywkami, które odciąża śrubę. Rozkład siły jest doskonały dzięki systemowi indeksowania i geometrii tego implantu. Charakteryzuje się on też szczelnością, dopasowaniem, wysoką stabilnością antyrotacyjną i łatwością wszczepienia, co przyczyniło się do jego popularności. Obecnie implanty te są dostępne w dwóch typach, różniących się od siebie budową i rozmiarem – mniejszym Camlog Screw-Line i większym Camlog Root-Line.

Systemy implantologiczne Camlog

Implanty Conelog

Jest to implant o stożkowym kształcie. Zadebiutował w 2010 roku, będąc praktycznie identycznym do wyżej wspomnianego modelu, jeśli chodzi o walory zewnętrzne. Wewnątrz zastosowano jednak tzw. połączenie stożkowe. Jest on tak samo solidnie wykonany i popularny, co model Camlog, również wykorzystując Tube-In-Tube TM.

Implanty Ceralog

Jest to system implantologiczny wykonany m.in. z tlenku cyrkonu, w odpowiedzi na potrzeby estetyczne pacjentów. Implanty te są zbliżone kolorystycznie do zębów naturalnych. Camlog Biotechnologies AG oferuje dwa typy tych implantów – jednoczęściowe Monobloc i dwuczęściowe Hexalobe. Drugi moduł jest szczególnie pożądany, jako, że pozwala na wykręcanie korony i wkręcenie nowej. Łącznik wykonano z wysokiej jakości polimeru PEEK, który w warunkach obciążenia działa podobnie do zęba naturalnego, a dzięki swojej plastyczności ma także dobre właściwości uszczelniające.

Implanty iSy

Jest to tzw. propozycja ekonomiczna. Ma małą ilość komponentów i jest najprostszy do zamontowania, lecz wymaga od pacjenta bardzo dobrych warunków kostnych i braku dodatkowych powikłań.

Paweł Górzyński - lekarz stomatolog

Jestem stomatologiem. Publikuję artykuły związane z tematyką zębów i dziąseł w Internecie. Interesują się żywo tematyką dbania o higienę jamy ustnej nie tylko zawodowo, ale także prywatnie. Testuję nowe produkty, które mają zapewnić jeszcze dokładniejsze czyszczenie uzębienia. Chciałbym się podzielić swoją wiedzą i doświadczeniem tak, by więcej osób zrozumiało, jak ważne jest dbanie o odpowiednią higienę jamy ustnej.

Powiązane artykuły

Jeden komentarz

  1. Mogę potwierdzić, że Conelogi są zajefajne. Zabieg nie trwa specjalnie długo, trzeba tylko przeboleć (ale nie dosłownie!) ten moment wwiercania się w kość dziąsłową. Odgłos i drgania potrafią trochę zaniepokoić, ale potem wszystko jest git. Implant działa jak normalny ząb, a nawet jest lepszy, bo nie buduje się na nim próchnica 😀

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back to top button