Sebidin

Sebidin

SebidinSebidin to tabletki do ssania, przeznaczone do leczenia objawów stanów zapalnych krtani oraz błony śluzowej gardła. Lek działa profilaktycznie oraz pomaga zwalczyć objawy już występujące. Skuteczność preparatu gwarantuje obecność chlorheksydyny, wykazującej silne działanie bakteriobójcze, w szczególności wobec Candida albicans oraz bakterii Gram-dodatnich i Gram-ujemnych. Tabletki mają landrynkowy posmak i działają odkażająco, co wspomaga proces gojenia się ran pozabiegowych.

Wskazania

Tabletki Sebidin są zalecane w przypadku pojawienia się objawów stanu zapalnego błony śluzowej gardła i krtani. Dzięki działaniu odkażającemu, preparat wspomaga też gojenie się ran po zabiegach chirurgii dentystycznej oraz odkaża jamę ustną przed zabiegiem.

Sposób użycia

Produkt Sebidin jest przeznaczony dla dorosłych i dzieci, które skończyły dwanaście lat. Należy ssać jedną tabletkę co 6 godzin, nie przekraczając dawki czterech pastylek dziennie. Dla zwiększonej skuteczności, rekomendowane jest przyjmowanie leku zaraz po posiłku oraz myciu zębów. Nie stosować dłużej, niż tydzień.

Efekty uboczne

Z produktu Sebidin nie powinny korzystać osoby, które mają alergię na którykolwiek z zawartych w nim składników. W przeciwnym razie, może wystąpić biegunka, podrażnienie żołądka i podrażnienie/zapalenie błony śluzowej. W przypadku przedawkowania preparatu, może dojść do powstania przebarwień na powierzchni zębów i języka. Ze względu na obecność sacharozy, szczególną ostrożność powinny też zachować osoby z cukrzycą oraz częstymi problemami z próchnicą.

Sebidin Plus

SebidinSebidin Plus to lek naprawdę wysokiej jakości – jego skład pozwala nie tylko na zwalczanie stanów zapalnych jamy ustnej, ale także zapobieganie chorobom przyzębia i podrażnieniom oraz odkażenie po przebytym zabiegu chirurgii dentystycznej. Tabletki Sebidin Plus nie zawierają cukru, dzięki czemu korzystać z nich mogą także osoby cierpiące na cukrzycę. Zawarta w preparacie chlorheksydyna zwalcza bakterie Gram-dodatnie, Gram-ujemne oraz Candida albicans, zaś witamina C pozwala na uzupełnienie niedoborów tego składnika w organizmie, jednocześnie wspomagając tworzenie się kolagenu w organizmie i regenerację tkanek.

Wskazania

Lek Sebidin Plus jest dedykowany osobom, zmagającym się z:

  • Zapaleniem gardła
  • Nieżytowym zapaleniem błony śluzowej jamy ustnej
  • Chorobami przyzębia oraz stanem zapalnym dziąseł
  • Gojącymi się ranami po zabiegach chirurgicznych, wymagających odkażania
  • Aftami przewlekłymi nawracającymi, nadżerkami, pleśniawkami i podrażnieniami po źle dopasowanej protezie nazębnej lub aparacie

Sposób użycia

Produkt Sebidin Plus jest przeznaczony dla osób, które ukończyły dwunasty rok życia. Należy ssać jedną tabletkę co 6 godzin, cztery razy na dobę. Najlepszą porą na przyjmowanie leku jest moment po jedzeniu oraz szczotkowaniu zębów.

Efekty uboczne

Z produktu Sebidin Plus nie powinny korzystać osoby z alergią na którykolwiek z jego składników oraz ludzie z fenyloketonurią oraz nietolerancją fruktozy. W skrajnych przypadkach, pojawić się mogą reakcje alergiczne oraz podrażnienia błony śluzowej i żołądka, a także biegunka.

Sebidin

Paweł Górzyński - lekarz stomatolog

Jestem stomatologiem. Publikuję artykuły związane z tematyką zębów i dziąseł w Internecie. Interesują się żywo tematyką dbania o higienę jamy ustnej nie tylko zawodowo, ale także prywatnie. Testuję nowe produkty, które mają zapewnić jeszcze dokładniejsze czyszczenie uzębienia. Chciałbym się podzielić swoją wiedzą i doświadczeniem tak, by więcej osób zrozumiało, jak ważne jest dbanie o odpowiednią higienę jamy ustnej.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back to top button