Blog

Recenzja szczoteczki Foreo Issa Pro Set

Szczoteczki soniczne Foreo Issa Pro Set przykuwają uwagę swoim niestandardowym wyglądem. W przeciwieństwie do konkurencyjnych, bliźniaczych produktów, wyróżniają się na półkach innowacyjnym designem, smukłością, a także jaskrawymi kolorami. Na pewno nikt nie jest w stanie przejść obok nich obojętnie. Czy jednak w parze z wyglądem idzie ich skuteczność? Czy najnowszy produkt firmy Foreo jest godny polecenia? Tego wszystkiego dowiecie się z naszej recenzji!

Według producenta twoje zęby powinny stać się gładkie już po pierwszym użyciu szczoteczki Foreo Issa Pro Set. Ponadto deklaruje się, że produkt został wykonany z hipoalergicznego materiału, dzięki czemu powinien być wyjątkowo wytrzymały. Domniemane efekty regularnego korzystania ze szczoteczki to oczyszczenie szkliwa z płytki bakteryjnej, usunięcie osadów, a także poprawa ukrwienia dziąseł. Weźmy to pod lupę.

Pierwsze wrażenie

Tak jak podkreślono na początku, pierwsze co rzuca się w oczy to urzekający wygląd produktu. Powiedzieć, że szczoteczki soniczne Foreo Issa Pro Set prezentują się znakomicie, to nie powiedzieć nic. Pod kątem wizualnym z pewnością zostawiają wielu konkurentów z tyłu. Ich opakowanie zresztą również utrzymuje te wysokie standardy. Kartonik z produktem został pokryty folią, a wszystko dla bezpieczeństwa dodatkowo umieszczono w białym woreczku. Na samym, prostym i minimalistycznym opakowaniu, zapisano nazwę firmy i model produktu, z którym mamy do czynienia. Oczywiście, nie zabrakło też na nim loga marki Foreo.

Gdy otworzymy pudełko, znajdziemy w nim szczoteczkę Foreo Issa Pro Set z zamontowaną już do niej główką Issa Classic. Ponadto do zestawu dołączono zapasową główkę czyszczącą Hybrid, końcówkę służącą do oczyszczania języka Issa Tongue-Cleaner, kabel USB do ładowania, miękkie etui oraz potwierdzenie autentyczności produktu wraz z instrukcją obsługi. Całość prezentuje się znakomicie – firma zadbała, by każdy użytkownik nabywając produkt Foreo mógł poczuć się wyjątkowo i ekskluzywnie.

Recenzja szczoteczki Foreo Issa Pro Set

Technologia Sonic Pulse – pierwsze wątpliwości

Szczoteczki soniczne Foreo Issa Pro Set pracują z prędkością 11 000 pulsacji sonicznych na minutę, stosując przy tym ruch noszący nazwę mikro-wymiatania. W porównaniu z większością popularnych szczoteczek sonicznych to dosyć mało. Nawet średniej klasy produkty konkurencji oferują prędkość od 36 000 ruchów i więcej. Według producenta tego typu technologia wraz z działaniem miękko-silikonowej główki szczoteczki doskonale oczyszcza zęby, zapewniając nam kompleksową ochronę jamy ustnej. Dodatkowo fantastycznie wpływa na delikatne i wrażliwe dziąsła.

Jakość użytkowania szczoteczki sonicznej Foreo Issa Pro Set rzeczywiście jest satysfakcjonująca. Główka produktu jest wykonana z silikonu, dzięki czemu nawet nieprzyzwyczajeni do technologii sonicznej użytkownicy nie pokaleczą sobie nią dziąseł ani policzków. Ponadto szczoteczka poprawnie radzi sobie z usuwaniem płytki nazębnej, oraz sprawia, że nasze szkliwo tuż po pierwszym użyciu staje się przyjemnie śliskie.

Końcówki

Wiecie już, że w zestawie ze szczoteczką Foreo Issa Pro Set znajdziemy trzy końcówki. Issa Classic przy pomocy silikonowych włókien usuwa płytkę nazębną, delikatnie masuje dziąsła, oraz służy do niwelowania zalegających w jamie ustnej bakterii. Jest domyślnie zainstalowana w urządzeniu. Końcówka Hybrid to z kolei połączenie włókien silikonowych i polimerowych BPT, które zapewniają intensywniejsze czyszczenie zanieczyszczeń z zębów i dziąseł. Do wyboru mamy też końcówkę Tongue Cleaner, która dzięki dodatkowym szpatułkom odpowiada głównie za pielęgnację języka, usuwając z niego naloty i bakterie.

Recenzja szczoteczki Foreo Issa Pro Set

Dodatki

Watro zauważyć, że szczoteczka soniczna Foreo Issa Pro Set jest w pełni wodoodporna, dzięki czemu nie musimy się martwić, że podczas zmoczenia się ulegnie nam zniszczeniu. Jej bateria jest bardzo wytrzymała i po jednym naładowaniu jest w stanie pracować mniej więcej przez pół roku. Wszystko wynika jednak z mniejszej prędkości mycia niż u innych producentów.

Produkt oferuje aż osiem częstotliwości czyszczenia, które należy przyznać, że funkcjonują bez zarzutu. Każdy użytkownik znajdzie coś dla siebie, każdy dostosuje tempo i sposób mycia do własnego zapotrzebowania. Przydatną funkcją jest też wbudowany w szczoteczkę timer, który automatycznie odmierza nam właściwy czas szczotkowania. Kontroluje, byśmy szczotkowali zęby przez dwie minuty, a także sygnalizuje, w którym momencie należy zmienić obszar naszych ruchów. To bardzo ułatwia zadanie kompleksowego umycia jamy ustnej.

Wynik – wygląd>właściwości

Szczoteczka Foreo Issa Pro Set ze względu na wytwarzane pulsacje soniczne mocno pieni pastę, co dla niektórych może być odrobinę niekomfortowe, jednak to tylko poprawia jakość doczyszczania za jej pomocą trudno dostępnych miejsc i rozbijania płytki nazębnej w pył. Włosie produktu istotnie jest bardzo delikatne i w ogóle nie podrażnia dziąseł. Ze względu na fakt, że szczoteczka oferuje aż osiem trybów pracy, mogą z niej korzystać również osoby cierpiące na różnego rodzaju problemy ze szkliwem czy dziąsłami.

Wszystkie dołączone do zestawu ze szczoteczką końcówki spełniają swoją rolę, choć końcówka Tongue Cleaner, mimo że skutecznością zachwyca, może być dla niektórych, przyzwyczajonych do manualnych skrobaków osób nieco zbyt innowacyjna. Ogólnie szczoteczka doskonale się prezentuje, ale jej właściwości na tle konkurencji wypadają już dosyć blado. Dodatkowo do zakupu nie zachęca bardzo wysoka cena tego urządzenia.

Mirosław Fojut

Lekarz specjalista, pasjonat rynku szczoteczek elektrycznych oraz towarzyszących im innowacji. Jestem autorem artykułów dotyczących nie tylko mojego zawodu, czyli chorób jamy ustnej i zębów, ale także tych bardziej „na luzie”, o tym, co w dentystycznej trawie piszczy. Śledzę na bieżąco nowinki dentystyczne od Ameryki po Chiny, aby móc dzielić się swoją wiedzą nie tylko ze swoimi pacjentami, ale też Wami, czytelnikami. Żywię tym samym nadzieję, że moi koledzy po fachu również zaczną się otwierać na innowacje po zapoznaniu się z nimi i wprowadzać nowatorskie metody leczenia do polskich gabinetów.

Powiązane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Back to top button