Blog

WOOM nr 2 White+recenzja pasty ochronno-wybielającej

WOOM to seria ekskluzywnych past do zębów opracowanych przez ekspertów firmy SPLAT Cosmetica. Artykuły spod szyldu marki tworzone są w nacisku o zapewnienie użytkownikowi zarówno wysokich standardów ochrony jamy ustnej przed bakteriami, jak i jednoczesne zagwarantowanie rozjaśnienia barwy zębów, a co za tym idzie – poprawę ich estetyki. My dziś wzięliśmy na tapet pastę WOOM nr 2 White +, czyli produkt, który według zapewnień producenta ma za zadanie w sposób maksymalnie bezpieczny dla szkliwa usunąć z powierzchni zębów osady powstałe na skutek palenia tytoniu, czy też picia kawy albo herbaty.

Pasta znajduje się w białym, schludnym opakowaniu z czarnymi elementami. Znajdziemy na nim informację, że produkt nie tylko wybiela zęby, ale również przeciwdziała próchnicy i ogranicza przyrost kamienia nazębnego, a przy okazji także zmniejsza problemy z zapaleniem dziąseł. Brzmi bardzo zachęcająco, prawda? Sprawdźmy zatem, jak się te wszystkie zapewnienia mają do rzeczywistości.

Przeznaczenie pasty WOOM nr 2 White+

Pasta WOOM nr 2 White + została wyposażona we fluorki (w stężeniu 1450 ppm), które podczas szczotkowania tworzą na powierzchni szkliwa specjalną barierę ochronną przed erozyjnym działaniem kwasów. Przy okazji, ów fluorki wspomagają utrwalenie wapnia, oraz sprzyjają zdrowej mikroflorze, co bezpośrednio przekłada się na profilaktykę przed wystąpieniem nadwrażliwości zębowych. Działanie pasty zapobiegające erozjom szkliwa i wspomagające jego remineralizację, jest w produkcie dodatkowo wsparte o glicerofosforan wapnia, który – podobnie jak fluorki – posiada doskonałe właściwości ochronne.

Za regulowanie poziomu pH w jamie ustnej oraz hamowanie rozwoju bakterii prowadzących do wykształcania się kamienia nazębnego oraz próchnicy, odpowiada pirofosforan czteropotasowy, który wsparty chlorkiem cetylopirydyniowym, znakomicie sprawdza się w eliminowaniu z jamy ustnej zalegającej płytki nazębnej oraz odświeżaniu oddechu.

Skład pasty WOOM nr 2 White+

Co na pewno warte podkreślenia, w składzie pasty WOOM nr 2 White+ nie znajdziemy SLS-u, SLES, parabenów, oraz innych niepożądanych związków. Wszystko to sprawia, że produkt możemy uznać za w pełni bezpieczny i komfortowy w użyciu. Poniżej wypisaliśmy wszystkie znajdujące się w paście specyfiki:

 • Aqua,
 • Sorbitol,
 • Hydrated Silica,
 • Tetrapotassium Pyrophosphate,
 • Aroma,
 • Sodium Monofluorophosphate,
 • Xanthan Gum,
 • Sodium Lauroyl Sarocosinate,
 • Sodium Sacharin,
 • Sodium Benzoatem Calcium Glycerophosphate,
 • Cetylpirydynium Chloride,
 • CI 77891,
 • CI 74160.

Pasta przeznaczona jest wyłącznie dla osób dorosłych. Nie ma żadnych przeszkód, by użytkować ją codziennie, rano i wieczorem.

WOOM nr 2 White+recenzja pasty ochronno-wybielającej

Wrażenia i podsumowanie

Produkt posiada przyjemny, miętowy posmak, i rzeczywiście – zgodnie z tym, co deklaruje producent – sprawia wrażenie niezwykle delikatnego i subtelnego. Dzięki brakowi SLS-u, pasta specjalnie nie pieni się w ustach, co powoduje, że szczotkowanie nią zębów jest naprawdę komfortowe i wygodne. Ponadto, godnym uwagi jest również fakt, że specyfik w trakcie obmywania jamy ustnej nie szczypie w język ani też nie wysusza błon śluzowych, do czego pasty wybielające mają dość sporą tendencję. Tuż po wyszczotkowaniu jamy ustnej pastą WOOM nr 2 White+, istotnie oddech staje się odświeżony, zaś cała buzia sprawia wrażenie „czystej”. To wszystko na pewno na plus.

Po dłuższym stosowaniu pasty, rzeczywiście mamy szansę wybielić swoje zęby, natomiast jeśli oczekujemy spektakularnych, porównywalnych do wybielania w gabinecie stomatologicznym efektów rozjaśniających, to pewnie srogo się zawiedziemy – produkt działa bardzo subtelnie, więc radzi sobie głównie z delikatnymi, niewielkimi przebarwieniami, a także z miękkim osadem. Nie spełni on zatem raczej oczekiwań osób, które od codziennej pasty oczekują silnego, intensywnego ścierania naleciałości, natomiast doskonale się za to sprawdzi u wszystkich, którzy życzą sobie na co dzień subtelnego mycia, bądź też cierpią na różnego rodzaju nadwrażliwości.

Za 75 ml pasty WOOM nr 2 White+ trzeba zapłacić obecnie około 23 złotych, co wydaje się ceną rozsądną, ponieważ produkt nawet użytkowany regularnie, dwa razy dziennie, wystarcza na kilka miesięcy mycia. Ogólnie pasta robi bardzo dobre wrażenie i z pewnością możemy ją polecić wszystkim, którzy chcą rozjaśnić swoje szkliwo delikatnie i bezinwazyjnie.

Mirosław Fojut

Lekarz specjalista, pasjonat rynku szczoteczek elektrycznych oraz towarzyszących im innowacji. Jestem autorem artykułów dotyczących nie tylko mojego zawodu, czyli chorób jamy ustnej i zębów, ale także tych bardziej „na luzie”, o tym, co w dentystycznej trawie piszczy. Śledzę na bieżąco nowinki dentystyczne od Ameryki po Chiny, aby móc dzielić się swoją wiedzą nie tylko ze swoimi pacjentami, ale też Wami, czytelnikami. Żywię tym samym nadzieję, że moi koledzy po fachu również zaczną się otwierać na innowacje po zapoznaniu się z nimi i wprowadzać nowatorskie metody leczenia do polskich gabinetów.

Powiązane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back to top button